Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
240 km
Yaklaşık Sefer Süresi
4-5s
En Son Satış
0 saat 59 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
100 TL
Günlük Sefer Sayısı
1 sefer
Popüler Otobüs Firması

Erciş Hakkında

Erciş ilçesi Van iline bağlı olan ve Van il merkezine yaklaşık 99 km mesafede bulunan bir ilçedir. Erciş ilçesine en yakın otogar Çaldıran’da bulunan Çaldıran Otogarıdır. Erciş ilçe merkezine gitmek üzere otogardan ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Çaldıran Otogarı ile Erciş ilçe merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.   

Belediye Otobüsü

Erçiş ilçesi Van Otogarına uzak olduğu ve Çaldıran Otogarı Erciş ilçesine Van Otogarından daha yakın olduğu için Çaldıran Otogarına ulaşım sağlayan yolcuların Erçiş ilçesine daha kolay vardıkları söylenebilir. Ancak Çaldıran Otogarından hareket eden ve Erçiş ilçesine direkt ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle yolcuların farklı toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekebilir. Ancak Çaldıran Otogarındaki belediye otobüslerini kullanmaya karar veren yolcular belediye otobüsü aracılığıyla Çaldıran ilçe merkezine ulaşım sağladıktan sonra ilçe merkezinden aktarma yaparak Erçiş ilçesine varabilirler.

Yolcu Servisi

Çaldıran Otogarından Erciş ilçe merkezine aktarmasız ulaşım sağlayan bir yolcu servisi olmasa da otogarda yolcular için hazır bekleyen ve otobüs firmalarına ait olan ücretsiz yolcu servislerini aktarma aşamasında kullanmak mümkündür. Acelesi olmayan ve servis kullanmak isteyen yolcular servis hizmeti olan bir firmayla seyahat etmişlerse ücret ödemeyi önceden rezervasyon yapmaya gerek kalmadan servislerin kalkış noktasına giderek seçtikleri firmaya ait olan servise binebilirler. Servis şoförüne Çaldıran ilçe merkezinde inmek istedikleri yeri tarif edebilir ve ilçe merkezindeki herhangi bir noktada indirdikten sonra aktarma yapabilirler.

Minibüs

Çaldıran Otogarından hareket eden ve ilçeler arası ulaşım sağlayan ilçe minibüsleri ile Erciş ilçesine gitmek mümkündür. Çaldıran Otogarına ulaşım sağladıktan sonra minibüs kullanmaya karar veren yolcuların otogardaki minibüs durağına gitmeleri ve Erçiş minibüsüne binmeleri yeterlidir.

Taksi

Erciş ilçe merkeziyle Çaldıran Otogarı arasında yaklaşık 63 km mesafe bulunur. Çaldıran Otogarından taksi tutarak Erciş ilçe merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 25 dakikadır. Otogardan taksi tutarak ilçe merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 640 TL’dir.

Patnos Hakkında

Patnos otogarından ilçe merkezine ulaşımda birçok toplu taşıma seçeneği kullanılır.  Bunların başında halk otobüsleri ve minibüsler gelir. Ayrıca dolmuşlar ile de toplu taşıma hizmeti verilir. Patnos merkezinden ilçe otogarına gitmek için bu seçeneklerin yanında yolcu servisleri de kullanılabilir. 

İlçe merkezi ile otogar arası mesafe kısa olduğu için ulaşım rahat bir şekilde sağlanır. Özel araç seçeneklerinin yanında ticari taksiler ile de otogara gidilebilir.

Belediye Otobüsü 

Belediyeye bağlı otobüsler ile ilçeye kısa sürede ulaşım sağlanabilir. Bu otobüsler haftanın 7 günü hizmet verirler. Ayrıca indirimli olmaları ile de sıklıkla kullanılırlar. Belediye otobüsleri sabah 7:30 gece 11:30 arası hizmet verir. 

Belediye otobüsleri konforlu ve güvenli olmaları ile de en yoğun kullanılan toplu taşıma araçlarındandır. Günün belirli saatlerinde duraklarından hareket eden otobüsler otogardan da ilçeye yolcu alırlar. İlçenin her noktasına girdileri için vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılırlar.

Yolcu Servisi 

Patnos otogarından ilçe merkezine ulaşımda etkili olan bir diğer ulaşım aracı ise yolcu servisleridir. Yolcu servisleri otogarda hazır bulunarak otobüsler geldikten hemen sonra yolcularını ilçe merkezine bırakırlar.

Yolcu servisleri tamamıyla ücretsizdir. Sık kullanılmalarında bu da etkili olmuştur. Yolcu servislerinin yolcuları evlerine bırakma hizmeti yoktur. Bunun yerine ilçenin belirli noktalarına ulaşım sağlarlar.

Minibüs 

Patnos’ta hizmet veren bir diğer toplu taşıma aracı ise minibüslerdir. Minibüsler ilçenin ulaşımında büyük pay sahibidir. İlçenin her noktasına ulaşım sağlarlar. Herhangi bir durak mantığı olmadığı için her noktadan yolcu alır. 

Minibüsler sadece ilçe içerisinde değil çevre köylere de hizmet verirler. Bu bakımdan ilçenin ulaşımında önem taşır.

Taksi 

Patnos otogarından ilçe merkezine taksi ile de ulaşım sağlanabilir. Taksilerin her an otogarda hazır bulunmaları acele işi olan yolcular tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda gece saatlerinde toplu taşımanın olmaması bu saatlerde otogara gelen otobüs yolcularının ulaşımında da taksi kullanımı önemlidir. 

İlçe otogarından ilçe merkezine mesafe oldukça düşüktür. Ancak ilçenin farklı yerlerine de hizmet verildiği içi taksi ücretleri 50 ile 150 lira arasında değişir. 

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

4-5 s Patnos - Erciş
240 KM 

Erciş Seferli Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır