Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
780 km
Yaklaşık Sefer Süresi
13-15s
En Son Satış
3 saat 2 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
898 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Samsun Hakkında

Samsun, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan ve Karadeniz'in önemli şehirlerinden biridir. Yaklaşık 1 milyon nüfusa sahip olan şehir, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile öne çıkar. Samsun ayrıca doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Sahil şeridi boyunca uzanan Samsun Plajı, şehrin en popüler yerlerinden biridir. Sahilde yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek ve denize girmek için idealdir. 

Samsun otogarı şehrin Kıran mahallesinde yer almaktadır. Samsun otogarı ile Samsun il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 5 km’dir. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Samsun şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Samsun şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Samsun şehir merkezindeki belirli konumlardan binilebilen belediye otobüs hatları T3, T4, 24, 24A, 24B, 25 numaralarıdır. Şehrin belediyesine ulaşarak Samsun otogarından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Tramvay

Samsun şehrinde bulunan Cumhuriyet Meydanı tramvay durağı, merkez içindeki Samsun Otogar konumuna en yakındır. Cumhuriyet Meydanından binilen tramvay ile Samsun otogarı ve yakın bir konumuna ulaşmak mümkündür.

Yolcu Servisi 

Samsun otogarından, Samsun şehrine ulaşım sağlaya şehirler arası otobüs firmalarının kendine ait servis ile otogardan Samsun şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Otobüs firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen otobüs firmasının otogarda bulunan yazıhanesine başvurabilirsiniz.

Minibüs

Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (Samsun Otogarı) giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Samsun şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Samsun otogardan şehir merkezine giden minibüs hatları numaralandırılmamıştır Samsun'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

Otogardan şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Otogardan şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Samsun otogarı ile Samsun il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Samsun otogarından binilen taksinin Samsun il merkezine ulaşım ücreti 70 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 7 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 24 TL’dir.

Osmaniye Hakkında

Osmaniye otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde bulunan Osmaniye ilinde yer alır. Osmaniye’nin vazgeçilmez yemeklerinden olan Yaprak Sarması, Bazlama, Lahana Sarması, Etli Kömbe, Dolma, Kaburga Dolması, Teleme gibi yöresel yemekleri bolca tüketilir. Osmaniye şehrinin kültürel özelliklerinden de esinlenerek kurulan müze ve tarihi yapılar Osmaniye’de gezilecek yerler arasında yer alır. Bunlar; Osmaniye Kent Müzesi, Kastabala Antik Kenti, Toprakkale Kalesi, Ala Cami yansıtan yapılardandır. Ayrıca doğal yapısı olarak Karaçay Şelalesi, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Berke Barajı, Sabun Cayi Şelaleri, Kırmıtlı Kuş Cenneti, Dumanlı Yaylası ve daha birçok yaylaların da olduğu jeolojik yapılar da gezilecek alanlardandır. Şehirde bulunan köşk, müze ve parklar dolayısıyla sıklıkla ziyaret edilen iller arasında yer alır. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre pek çok şekilde ulaşım sağlanabilir. Karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Osmaniye otobüs bileti alınması yeterli olmaktadır. Osmaniye otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Osmaniye şehir merkezi arası 4,5 km’dir.

Belediye Otobüsü

Osmaniye otogarı, Osmaniye şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple direkt otogara gelen otobüs hattı olarak A3 hattı vardır. Ayrıca şehir merkezinin çeşitli yerlerinden de otogara ulaşımı sağlayan otobüsler bulunur. Bunlar da A4 hattı ve A16 hattıdır. Otogardan çevre ilçelere giden belediye otobüsleri ile aktarmalı ulaşım sağlamak da mümkündür.

Yolcu Servisi

Osmaniye otogarından şehir merkezine hizmet etmek amacıyla belediye tarafından sağlanan yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Ancak, seyahat etmek için tercih edilen otobüs firmasının yolcu servis hizmeti olabilir. Yolcu servisi hizmetinin olup olmadığı ise ilgili otobüs firmasının bilet kesme gişelerinden öğrenilmesi mümkündür. 

Minibüs

Osmaniye otogarı Sanayi mahallesinde yer alır. Şehir merkezinden otogara ulaşım için sunulan minibüs hizmetleri de bulunmaktadır. Minibüs hizmetlerinde otogarın bulunduğu alandan hareket ederek şehir merkezindeki alanlara ulaşımı sağlar. Saatleri ise otogardaki danışma birimlerinden öğrenilebilir.

Taksi

Osmaniye otogarı il merkezine yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bu sebeple otogar ile Osmaniye şehir merkezi arası 4,6 km’dir. Osmaniye şehir merkezinden otogara taksi ile yaklaşık olarak 5-6 dakika gibi bir süre de ulaşım sağlanabilir. Ek olarak bu ulaşım için taksi ücreti ise 56,00 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

13-15 s Osmaniye - Samsun
780 KM 

Samsun Seferli Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır