Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1320 km
Yaklaşık Sefer Süresi
22-24s
En Son Satış
3 saat 5 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
1100 TL
Günlük Sefer Sayısı
1 sefer
Popüler Otobüs Firması

İstanbul Hakkında

İstanbul, Marmara bölgesinde yer alır, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuş ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, 2 kıtayı birbirine bağlayan önemli bir noktada yer alması nedeniyle Avrupa ve Asya kültürlerinin birleştiği benzersiz bir şehirdir.  İstanbul şehrinde kullanıma açık 3 adet otogar bulunmaktadır. Bunlar Esenler, Harem ve Alibeyköy otogarlarıdır.

 Esenler otogarı ise İstanbul şehrinin merkez otogarı olarak bilinmektedir. Fatih semti ise İstanbul şehrinin merkezi olarak bilinmektedir. Esenler otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. Esenler otogarı Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleri, metro, tramvay ve feribot ile İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otogarın girişinde taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Otogarın hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki otogara belediye otobüsü ile ulaşım sağlamak için 33B Hattı kullanılmaktadır.

Metro 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine M1B metro hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Tramvay 

Esenler otogarından, İstanbul il merkezi olarak bilinen Fatih semtine T1 tramvay hattı ile ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi 

İstanbul otogarından il merkezine otobüs firmalarının kendine ait servis hizmetleri bulunmaktadır.

Minibüs

İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne (İstanbul Otogarı) giden minibüsler şehir içi ulaşım minibüsleriyle sağlanmaktadır. İstanbul şehir merkezindeki farklı bölgelerden otogara giden minibüsler bulunmaktadır. İstanbul'da bulunduğunuzda en güncel bilgi için yerel halka veya minibüs duraklarındaki görevlilere danışmanız önerilir.

Taksi

İstanbul otogarı ile İstanbul il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 9 km’dir. İstanbul otogarından binilen taksinin İstanbul il merkezine ulaşım ücreti 90 TL’dir. Otogar ile il merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

Feribot 

İstanbul Deniz Otobüsleri (IDO), İstanbul'da deniz yoluyla yolcu taşımacılığı hizmeti veren bir şirkettir. İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan Marmara Denizi üzerindeki hatlarda seferler düzenlemektedir. Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet vermektedir. İDO'nun seferleri, sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Şirketin hatları arasında en popüler olanları Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bursa ve Yalova gibi noktaları kapsamaktadır. İDO'nun biletleri, online olarak veya deniz limanlarındaki bilet gişelerinden satın alınabilir.

Kemalpaşa (Hopa, Artvin) Hakkında

Kemalpaşa ilçesi Artvin iline bağlı olan ve Artvin il merkezine yaklaşık 75 km mesafede bulunan bir ilçedir. Kemalpaşa ilçesinden şehirlerarası seyahat etmek üzere otogara gitmek isteyen ziyaretçilerin Artvin otogarına ulaşım sağlamaları gereklidir. Artvin otogarıyla Kemalpaşa ilçe merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.

Belediye Otobüsü

Kemalpaşa ilçesinde otogar bulunmadığı için ilçe merkezinden Artvin otogarına gidilmelidir. Ancak Artvin otogarıyla Kemalpaşa ilçe merkezi arasındaki mesafe fazladır. Bu nedenle yolcular otogara direkt giden bir belediye otobüsü bulmakta zorlanabilir ve aktarma yapmak durumunda kalabilirler. Otogara direkt giden bir belediye otobüsü bulunamayacağından birden çok aktarma yapan yolcuların kısa veya uzun mesafe yol yürümeleri de gerekebilir. Bu nedenle toplu taşıma aracı kullanacak olan yolcuların uzun mesafede belediye otobüsleri yerine yolcu servislerini tercih etmesi önerilir.

Yolcu Servisi

Kemalpaşa ilçesiyle Artvin otogarı arasındaki mesafe fazla olduğu için otogara ulaşım sağlayacak olan yolcuların yolcu servisi kullanması daha mantıklıdır. Zira yolcu servisi hizmeti otobüs firmaları tarafından yolculara sunulan ve yolcuların mağdur olmadan bulundukları bölgeden otogara ulaştırmalarını amaçlayan bir hizmettir. Yolcular ek bir ücret ödemeden ya da bilet almadan yolcu servisini kullanarak ilçe merkezinden otogara ulaşım sağlayabilirler.

Minibüs

İlçe merkeziyle otogar arasındaki mesafe fazla olduğundan ilçe merkezinden otogara direkt ulaşım sağlayan bir minibüs bulmak zordur. Bu nedenle minibüs kullanarak ilçe merkezinden otogara ulaşım sağlamayı planlayan yolcular zor durumda kalabilirler. Yolcuların uzun mesafede minibüs ya da belediye otobüsü yerine yolcu servisi kullanmaları daha mantıklı olsa da bazı yolcular minibüs veya belediye otobüsüyle aktarma yapmayı tercih edebilirler.

Taksi

Kemalpaşa ilçe merkeziyle Artvin otogarı arasında yaklaşık 71 km mesafe bulunur.  Otogar ile ilçe merkezi birbirine uzak olduğundan hem ulaşım süresinin hem de taksiye ödenecek olan ücretin fazla olacağını söylemek mümkündür. Kemalpaşa ilçesinden Artvin otogarına gitmek üzere taksi tutan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 35 dakikadır. Taksiye ödenecek ücret ise yaklaşık 720 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

1320 KM 

İstanbul Seferli Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır