Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
480 km
Yaklaşık Sefer Süresi
8-9s
En Son Satış
3 saat 33 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
700 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Amasya Hakkında

Amasya otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinin orta yani iç kısmında bulunan Amasya ilinde yer alır. Amasya, TÜİK 2020 tahmini verilerine göre 423.011 nüfusa sahip şehirdir. Amasya, turizm sektöründe de gelişmekte olan şehirlerin arasında yer alır. Şehre ait yöresel lezzetler, tarihi yapılar ve doğal alanlar ile ilgi çeken alanları mevcuttur. Örneğin; Amasya şehrine müze gezisi için gelen biri kale ve kaya mezarları gibi pek çok yerlerdeki ziyaretlerinden sonra yöresel lezzetleri yaylalarda tadabilir. Şehirde bulunan geniş yaylalar ile coğrafi konumu nedeniyle de Karadeniz turu yapmak isteyenler geçiş güzergahında yer alır. Doğası ve yöresel yemekleri ile meşhur bu şehre ulaşım alternatifleri bulunur. Havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Hava ve denizyolu ile şehre ulaşanlar havalimanı ve gara ulaştıktan sonra Amasya otogarına servisler ve otobüsler aracılığıyla ulaşımlarını sağlamaları mümkündür. Karayolunu tercih edenler ise özel araç veya otobüs ile gelebilir. Ulusalda hizmet veren pek çok otobüs firmaları ile birlikte bölgede de hizmet veren çeşitli otobüs firmalarıyla da ulaşım sağlanması mümkündür. Bunun için Amasya otobüs bileti alınması yeterlidir. Amasya otogarına gelen biri ise rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşım için toplu taşıma seçenekleri mevcuttur. Otogar ile Amasya şehir merkezi arası 1,7 km’dir.

Belediye Otobüsü

Amasya otogarı, Amasya şehir merkezine oldukça yakın bir alana konumlandırılmıştır. Otogar ile şehir merkezi arsındaki ulaşımı sağlayan 11 No’lu Boğazköy hattı tercih edilebilir.  

Yolcu Servisi

Amasya şehrinde bulunan öğrenci ve personel servislerinin dışında Amasya otogarından şehir merkezine hizmet eden yolcu servisi ulaşım alternatifi bulunmamaktadır. Şehrin yoğun lolmayan nüfusu ve otogarın şehir merkezine çok yakın konumlandırılmasından dolayı servis hizmeti sunulmamaktadır. Ancak, tercih edilen otobüs firmasına göre şehir merkezine servis hizmeti sunulduğu bilinir.

Minibüs

Amasya otogarı Fevzipaşa Mahallesinde yer alır. dolmuşları şehir merkezi, Merzifon, Taşova, Hamamözü, Göynücek, Gümüşhacıköy ve Suluova ilçelerine saat 06:00 ile 20:00 aralarında hizmet vermektedir. Amasya otogardan şehir merkezine ve merkezdeki çeşitli alanlara minibüsler ile seferler düzenlenir. Bu minibüslerin saat ve durak bilgileri otogardaki danışmalardan öğrenilebilir.

Taksi

Amasya otogarı il merkezine konumlandırılmıştır. Amasya otogardan şehir merkezine taksi ile 2 dakikada 27,00 TL ödeyerek ulaşım mümkündür.

Erzurum Hakkında

Erzurum otogarı şehir merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Erzurum şehir merkezinden otogara ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Erzurum şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü, minibüs, bilet aldığınız otobüs firmasının yolcu servisi, özel servis vb. toplu taşıma araçları ile merkezden otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Erzurum şehir merkezinden otogara ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği kullanılabilir. Erzurum iline uçak seyahati ile gelen yolcular ise çeşitli ulaşım araçları ile havalimanından otogara kolay şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Belediye Otobüsü

Erzurum şehir merkezinden otogara ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Erzurum şehir merkezinden kalkan otogar yakınından geçen otobüs hatlarına binerek hızlı şekilde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. K7 Yenişehir – Şükrüpaşa, B6 Dadaşkent – Üniversite – Dadaşkent, G7 Yıldızkent – Yenişehir, B5 Yarımca – Yoncalık, otobüs hatlarına binerek Erzurum otogarına ulaşabilirsiniz. Erzurum ilinde şehir içi belediye otobüslerini kullanabilmeniz için Kardelen Kart sahibi olmanız gerekir.

Yolcu Servisi

Erzurum şehir merkezinden otogara ulaşmak için seyahat edeceğiniz otobüs firmasının yolcu servisi kullanılabilir. Seyahat edeceğiniz otobüs firmasının şehir merkezindeki bilet satış ofisine gidip oradan hareket eden servis araçlarına binip otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bilet aldığınız otobüs firması ile iletişime geçerek merkezde size en yakın otobüs firmasının bilet satış ofisine ulaşabilirsiniz. 

Minibüs

Erzurum şehir merkezindeki birçok ana duraktan geçen minibüsler ile merkezden otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzurum çevre mahalle ve ilçelerden şehir merkezine hareket eden minibüsler ile merkeze ulaşıp oradan belediye otobüslerine aktarma yaparak otogara kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Erzurum şehir merkezinden ve şehirde bulunan kayak merkezlerinden de direkt olarak otogara ulaşmak için özel servis kiralayabilirsiniz.

Taksi

Erzurum şehir merkezi ve otogar arası mesafe yaklaşık 8 kilometredir. Erzurum şehir merkezinden otogara hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler ortalama 15 dakika içinde merkezden otogara ulaşım sağlayabilirler. Erzurum şehir merkezi ve otogar arası taksi ücreti 90 TL’dir.

Erzurum Havalimanından Otogara Ulaşım

Erzurum Havalimanından otogara ulaşan HAVAŞ servisleri bulunmasa da havalimanından otogara Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler ile otogara ulaşabilir isterseniz şehir merkezine de ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzurum havalimanından otogara ulaşmak için araç kiralayabilir veya taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzurum Havalimanı ve otogar arası mesafe yaklaşık 6,5 kilometredir. Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti 75 TL’dir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

8-9 s Erzurum - Amasya
480 KM 
SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır