Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Besni Otogarı Hakkında

Besni otogarının bulunduğu Besni ilçesi, Adıyaman ilinde yer alır. Besni’ye uçak ya da otobüs firmaları ile kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Besni, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, Fırat Nehri’ne Samsat’ın aşağısında karışan Göksu’ya dökülen bir çay yakınında Malatya dağlarının güney eteğinde kurulmuş bir yerleşim yeridir. Besni, Adıyaman’ın tarihi ve kültürel açıdan zengin ilçelerinden biridir. Besni ev sahipliği yaptığı Su Gözü Mesire Alanı ile yemyeşil ağaçların ve su kaynaklarıyla bezeli manzaraya sahip bir yerde huzur dolu saatler yaşama fırsatı sunmaktadır. Besni; Kurşunlu Cami, Besni Kalesi, Dikilitaş gibi tarihi yapıları da bünyesinde barındırarak ziyaretçilere gezilecek tarihi mekanlar sunmaktadır. İlçenin toplam nüfusu ise 77,207 kişidir. Adıyaman il merkezi ve Besni arası mesafe yaklaşık 30 kilometredir. Farklı il ve ilçelerden Besni otogarına ulaşmak mümkündür. Besni otogarı ilçenin Çat Mahallesinde yer alır. Besni ilçesine farklı otobüs firmaları ve Adıyaman iline uçak seyahati ile kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Besni Otogarından İlçe Merkezine Nasıl Gidilir?

Besni otogarı ilçe merkezinin biraz uzağında konumlanmıştır. Besni otogarından ilçe merkezindeki otogara yakın noktalara ulaşmak isteyen yolcular yürüyebilir. Besni otogarından ilçe merkezindeki daha uzak noktalara kolay şekilde ulaşmak için ilçe içi birlik minibüsleri veya belediye otobüsleri tercih edilebilir. Ayrıca Besni otogarından ilçe merkezine ulaşmak için taksi veya özel araç seçeneği tercih edilebilir.

Besni Otogarından İlçe Merkezine Taksi ile Ulaşım

Besni otogarı ve ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık 2,6 kilometredir. Besni otogarından ilçe merkezine hızlı şekilde ulaşmak için taksi tercih edenler otalama 7 dakika içinde merkeze ulaşım sağlayabilirler. Besni otogarı ile ilçe merkezi arası taksi ücreti 36 TL’dir. 

Besni Otogarından İlçe Merkezine Servis ile Ulaşım

Besni otogarından ilçe merkezine ulaşan otobüs firmasının ücretsiz bir servis aracı bulunmamaktadır. Besni otogarından ilçe merkezine ulaşmak için diğer toplu taşıma araçları belediye otobüsleri veya minibüslerdir. Besni otogarı yakınından kalkan ilçe içi minibüsler ile Hürriyet Mahallesi, İnönü Mahallesi, Fatih Mahallesi gibi ilçenin merkezi mahallerine gitmek mümkündür. Ayrıca Minibüsler ile çevre mahallere de ulaşım sağlanabilir. Minibüslerin hareket saatini öğrenmek için otogar içerisindeki danışmalara başvurularak bilgi alınabilir.

Besni Otogarından İlçe Merkezine Otobüs ile Ulaşım

Besni otobüs bileti alarak, farklı şehirlerden ilçenin otogarına ulaştıktan sonra ilçedeki merkezi noktalara otogar yakınından kalkan belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir. Belediye otobüslerinin ilçedeki her mahallede otobüs durakları vardır. Besni otogarının da içinde olduğu Çat Mahallesi otobüs durağına giderek belediye otobüslerinin güzergahına göre istediğiniz durakta inebilirsiniz. Otobüslerin kalkış ve varış saati hakkında otogar içerindeki danışma bölümünden bilgi alınabilir.

Besni Otogarı Konumu

Besni Otogarı Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır