Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
240 km
Yaklaşık Sefer Süresi
4-5s
En Son Satış
0 saat 52 dk dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
280 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 sefer
Popüler Otobüs Firması

Seydişehir Hakkında

Seydişehir ilçesi Konya iline bağlı olan ve Konya il merkezine yaklaşık 91 km mesafede bulunan bir ilçedir. Seydişehir ilçesine en yakın otogar Seydişehir’de bulunan Seydişehir Otogarıdır. Seydişehir ilçe merkezine gitmek üzere otogardan ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Seydişehir Otogarı ile Seydişehir ilçe merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla otogara kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Seydişehir ilçe merkezi ile Seydişehir Otogarı arasındaki mesafe az olduğu için otogardan ilçe merkezine ya da ilçe merkezinden otogara kısa süre içerisinde ulaşım sağlanabilir. Fakat Seydişehir ilçesinde büyük toplu taşıma araçlarından ziyade küçük toplu taşıma araçları aktiftir. Bu nedenle yolcuların büyük belediye otobüsleri yerine küçük toplu taşıma araçlarını kullanmaları ve otogardan ilçe merkezine bu şekilde ulaşım sağlamaları gerekir. Ancak otogardan ilçe merkezine giderken toplu taşıma aracı kullanmak istemeyen yolcular otogarda hazır bekleyen otogar taksilerini kullanarak ilçe merkezine varabilirler.

Yolcu Servisi

Seydişehir Otogarına ulaşım sağladıktan sonra yolcu servisi kullanmayı düşünen yolcular otogardan hareket eden yolcu servisleri aracılığıyla ilçe merkezine gelebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, servis hizmetinden yalnızca servis hizmeti olan otobüs firmalarıyla seyahat eden yolcuların faydalanabildiğidir. Her otobüs firmasının servis hizmeti olmadığı için servis hizmeti olmayan bir firmayla seyahat eden yolcular otogardaki servisleri kullanamazlar. Yolcu servisleri ücretsiz olduğu için servis kullanacak olan yolcuların otogara ulaşım sağladıktan sonra ek bir ücret ödemelerine gerek yoktur.

Minibüs

Seydişehir Otogarına yakın olan minibüs durağından otogar minibüslerine binen yolcular kısa süre içerisinde ilçe merkezine varabilirler. Ancak otogar minibüsleri yalnızca belli bir saate kadar aktiftir. Bu nedenle otogara ulaşım sağladıktan sonra minibüs kullanacak olan yolcuların mutlaka minibüslerin güncel sefer saatlerini öğrenmeleri gerekir.

Taksi

Seydişehir ilçe merkeziyle Seydişehir Otogarı arasında yaklaşık 1,9 km mesafe bulunur. Seydişehir Otogarından taksi tutarak Seydişehir ilçe merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 dakikadır. Otogardan taksi tutarak ilçe merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 30 TL’dir. 

Alanya Hakkında

Alanya ilçesi Antalya ilinde bulunan ve Antalya iline yaklaşık 133 km mesafede bulunan bir ilçedir. Antalya iline oldukça uzak ilçeler arasında bulunan Alanya ilçesinden Alanya otogarına ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Şehirlerarası seyahat edecek olan yolcuların Alanya ilçe merkezinden otogarına ulaşım sağlamaları gerekir. Alanya ilçe merkezinden Alanya otogarına ulaşım sağlamak için belediye otobüsleri, yolcu servisleri, minibüsler ya da taksi kullanılabilir.

Belediye Otobüsü

Alanya ilçe merkezinden Alanya otogarına belediye otobüsüyle ulaşım sağlamak son derece zahmetsizdir. Aktarma yapmadan tek otobüsle ilçe merkezinden otogara gidilebilir. İlçe merkezindeki yolcuların 1 ya da 101 hat numaralı belediye otobüsüne binerek Alanya otogarına ulaşım sağlamaları mümkündür. 1 ve 101 hat numaralı otobüsler sırayla postane, Yapı Kredi bankası, Damlataş Kültür Merkezi, Kelebek Mobilya, Şirinevler, Alaaddin Beach ve Kleopatra duraklarından geçerek otogara ulaşır.

Yolcu Servisi

Alanya ilçe merkezinden hareket ederek otogara ulaşım sağlayan ücretsiz yolcu servisleri, yolcular için en avantajlı ulaşım seçeneklerinden biridir. Zira bu yolcu servisleri hem ücretsiz hem de son derece rahattır. Yolcuların ücretsiz yolcu servisi hizmetinden yararlanmak için yapmaları gereken tek şey otobüs biletini aldıktan sonra ilgili otobüs firmasıyla iletişime geçmek ve yolcu servisi talebinde bulunmaktır.

Minibüs

Özellikle küçük ilçelerde ve turistik bölgelerde aktif olan minibüsler ve dolmuşlar Antalya genelinde pek görülmez. Bu nedenle Alanya ilçesinde otogara giden bir minibüs bulmak zor olabilir. Yolcuların bulundukları bölgede otogara giden herhangi bir minibüsün olup olmadığını detaylıca araştırmaları ve buna göre yola çıkmaları gerekir. Bulunduğu bölgede otogara giden bir minibüs olmadığını öğrenenlerin yolcu servislerini ya da belediye otobüslerini kullanmaları tavsiye edilir.

Taksi

Alanya ilçe merkezi ile Alanya otogarı arasında yaklaşık 2,6 km mesafe bulunur. İlçe merkezinden otogara gitmek üzere taksi tutan bir kişinin tahmini varış süresi ise 5 dakikadır. Otogar ile ilçe merkezi birbirine uzak olmadığı için taksi de mantıklı bir seçenektir. Yolcuların 5 dakikalık yolculuk için taksiye ödeyecekleri ücret yaklaşık 41 TL’dir. Taksinin ücretli yollardan geçmesi ya da yolculuk süresinin uzaması gibi faktörler taksi ücretinin artmasına neden olabilir.

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Sefer Bilgisi

4-5 s Alanya - Seydişehir
240 KM 

Seydişehir Seferli Otobüs Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır