Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Zafer Havalimanı Hakkında

Zafer Havalimanı, ülkemizin Ege bölgesinde bulunan Kütahya iline bağlı olan bir havalimanıdır. Kütahya uçak bileti almak isteyen yolcular Zafer Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. İnşasına 2011 yılında başlanan havalimanı 25 Kasım 2012 tarihi itibariyle hizmete açılan ve kısa sürede hizmet vermeye başlayan bir havalimanı olmuştur. Havalimanının inşası için toplam 155.000.000 TL harcanmıştır. Zafer Havalimanının 2044 yılına kadar IC İÇTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilmesine karar verilmiştir.

Zafer Havalimanı Nerede?

Zafer Havalimanı Kütahya iline bağlı olan Altıntaş ilçesinin Kuyucak Mahallesinde bulunur. Kütahya il merkezine yaklaşık 46 km uzaklıktadır. Bu nedenle Kütahya il merkezinden Zafer Havalimanına ve Zafer Havalimanı'ndan Kütahya il merkezine ulaşımın biraz zor olduğu söylenebilir. Şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine gitmek üzere şahsi aracıyla yola çıkan yolcular yaklaşık 35 dakika içinde havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak bu süre yalnızca trafiğin yoğun olmadığı saatlerde geçerlidir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde şahsi aracıyla yola çıkan yolcuların havalimanına ya da şehir merkezine ulaşım sağlamaları çok daha uzun sürebilir. Zafer Havalimanı bulunduğu Altıntaş ilçe merkezine yaklaşık 9 km uzaklıktadır. Bu nedenle havalimanının ilçe merkezindeki birçok yere yakın ve merkezi bir konumda olduğu söylenebilir. İlçe merkezinden havalimanına ve havalimanından ilçe merkezine ulaşım sağlamak kolaydır. Şahsi aracı ile ya da taksi ile ilçe merkezinden havalimanına gitmek üzere yola çıkan yolcular yalnızca 10 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Zafer Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Altıntaş ilçe merkezinden ya da Kütahya il merkezinden Zafer Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren yolcu servislerini, belediye otobüslerini ya da taksiyi kullanabilirler. Bir diğer seçenek ise araç kiralamaktır.

Zafer Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Merkezden hareket eden 26 hat numaralı belediye otobüsü
  • Havalimanıyla merkez arasında yolcu taşımacılığı yapan yolcu servisi
  • Her saatte ve her günde bulunabilen taksi
  • Acentelerden ve araç kiralama şirketlerine ait web siteleri üzerinden kiralanan araçlar

Zafer Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Zafer Havalimanının en önemli özelliği Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı olmasıdır. Dolayısıyla yalnızca Kütahya iline değil Uşak ve Afyonkarahisar gibi illere de hizmet verir. 2012 yılı itibariyle Türkiye'nin dördüncü büyük havalimanı olmuştur. Zafer Havalimanındaki kapalı alanın 910 dönüm olduğu bilinir. Aynı zamanda havalimanında özel yolcular için CIP ve VIP salonları bulunur. Havalimanındaki kapalı alan toplam 27.000 metrekaredir. Uluslararası seyahat edecek yolcular için 8 gümrük giriş ve çıkış kontrol kontuarı bulunur. Aynı zamanda geliş salonunda 4 adet bagaj bandı mevcuttur. Şimdilerde yıllık yolcu kapasitesi 2 milyonu aşmayan havalimanının daha çok geliştirilip genişletilerek yıllık yolcu kapasitesinin 2 milyona çıkarılması hedeflenmektedir. Havalimanında bulunan uçuş pisti 3.000 m uzunluğunda ve 45 m genişliğindedir. Zafer Havalimanının inşasına Kütahya ve Afyon'da bulunan termal tesislerine yabancı turistlerin gelmesi, Hac mevsiminde İstanbul'da oluşan yoğunluğun azaltılarak bu havalimanına aktarılması, çoğunluğu Avrupa ülkelerinde bulunan Türk vatandaşlarının ülkeye daha kolay ulaşım sağlaması ve Uşak Havalimanının etkin bir şekilde kullanılamaması gibi birçok etken neden olmuştur.

Zafer Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Kütahya uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Zafer Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Zafer Havalimanı'nda hizmet veren başlıca havayolu şirketleri Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve EuroWings adlı havayolu şirketleridir. Bu havayolu şirketlerini kullanarak İstanbul Havalimanı'na Brüksel Havalimanı'na, Sabiha Gökçen Havalimanına, Disseldorf Havalimanına ve Stuttgart Havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür.

Zafer Havalimanı Havalimanı Konumu

Zafer Havalimanı Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır