Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkında

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, Hakkari’ye uzun süredir gerek sivil, gerekse de askeri amaçlar ile birlikte hizmet sunmayı başarmış olan, yalnızca Hakkari şehri için değil bölgede yer alan diğer iller için de avantajlı bir nokta olmayı sürdüren bir havalimanıdır. Hakkari uçak bileti seçeneklerini Türkiye’nin her yerinden değerlendirerek Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na rahat bir biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Nerede?

Şehrin ve bölgenin halkının rahatlıkla ulaşımlarını tamamlaması, yalnızca Hakkari’den ayrılışta değil, Hakkari’ye ulaştığınızda da sorunsuz bir biçimde dilediğiniz noktaya erişmenizi sağlayan bir noktada yer alır. Şehir merkezi olarak belirlenmiş olan bölgelere toplamda 78 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanı, Yüksekova ilçesi içerisinde yer almaktadır.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Havalimanına ulaşımda en çok kullanılan ve gerek rahatlığı, gerekse de süratli olması sebebiyle öne çıkan araçlar ticari taksiler olarak öne çıkmıştır. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile şehir merkezi arasında servis yapan HAVAŞ hatları yer almamaktadır. Toplu taşıma seçeneklerinde öne çıkan, belirli noktalardan belirli aralıklarla kalkış yapan minibüsler aracılığıyla da havalimanına merkezde yer alan noktalardan ulaşım sağlanmaktadır.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Bölgede yaşanan çatışmalar sonucunda bir süre kapalı kalma zorunluluğu içerisinde kalan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, günümüzde güvenlik önlemlerinin de farklı ve artırılmış yapısıyla birlikte rahatlıkla kullanılmaktadır. Açılışı 2015 yılında yapılmış olan havalimanına, Türkiye'nin belirli noktalarından direkt uçuş sağlanabilmektedir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından işletilmekte olan havalimanı, Hakkari’ye bağlı olan Yüksekova ilçesinde yer almaktadır ve Diyarbakır şehir merkezine toplamda 78 kilometre mesafede yer almaktadır.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Hakkari Havalimanı, yalnızca ülke içerisinde gerçekleştirilen sivil uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Dış hatları terminali bulunmayan havalimanına, İStanbul’dan yolculuk toplamda 2 saat 15 dakika sürmektedir ve bu yolculuk, Türkiye içerisinde gerçekleştirilebilecek olan en uzun uçak yolculuğu özelliğini taşımaktadır. Diyarbakır uçak bileti fırsatları sunan Anadolu Jet veya Türk Hava Yolları firmalarından biletlerinizi temin edebilirsiniz.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Havalimanı Konumu

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır