Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Avrupa ve Asya arasında bulunmasıyla, köprüleri ve tarihi dokusuyla benzersiz bir şehirdir. Tarih boyunca, İstanbul birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir merkez olmuştur. İstanbul, dünyanın en güzel boğazlarından biri olan İstanbul Boğazı'na sahiptir. Boğaz, Asya ve Avrupa kıtalarını ayırır ve deniz trafiği açısından oldukça önemlidir. Boğazın her iki tarafında, tarihi yapılar, saraylar ve camiler bulunur. Bu yapılar arasında en ünlüsü, Ayasofya olarak da bilinen, Bizans İmparatorluğu döneminden kalma bir kilisedir. Diğer önemli tarihi yapılar arasında Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı ve Galata Kulesi bulunur. İstanbul, aynı zamanda modern bir şehirdir. Şehirde birçok alışveriş merkezi, restoran ve kafe bulunmaktadır. 

İstanbul havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

İstanbul havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 72T, 80T, 89C, 35C, 93T, 97T, 76D, 46T, 92T, 73, E59, 32T, 79T, 145T, 71T numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

İstanbul havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

İstanbul havalimanın yakınından binilen minibüs ulaşım aracını kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler numaralandırılmamıştır. Minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  İstanbul havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. İstanbul havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 390 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. İstanbul havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanından Otogara Ulaşım

İstanbul havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 41 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Viyana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Viyana, Avusturya'ya bağlı olan büyük ve kalabalık bir şehirdir. Aynı zamanda Avusturya'nın başkentidir. Almancada Wien olarak telaffuz edilir. Nüfusu 2 milyona yakın olan Viyana Avusturya'nın en kalabalık kenti olarak gösterilir. Tarihi Viyana şehri UNESCO dünya mirası listesine girmiştir. Şehirde gezilip görülecek birçok turistik mekânın yanı sıra günümüze kadar ulaşan tarihi eserler de oldukça dikkat çekicidir. Çok uzun yıllar boyunca Habsburg Hanedanının yerleşim yeri olduğu bilinen Viyana, dünyanın en büyük dördüncü kenti olma özelliğini taşır. Birinci Dünya Savaşı'na tanıklık eden şehrin bu savaştan sonra nüfusunun dörtte biri yok olmuştur. Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olarak gösterilen Viyana her yıl birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilir.

Viyana Havalimanı

Viyana Havalimanı, Avusturya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Adını aldığı Viyana şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. 1954 yılında hizmete açılan ve eski bir havalimanı olan Viyana Havalimanı'nın bağlantı merkezi Austrian Airlines ve Eurowings Europe adlı havayolu şirketleridir. Viyana Havalimanı Avusturya'nın en önemli ve en büyük uluslararası havalimanı olarak gösterilir. Oldukça yoğun ve işlek bir havalimanı olan Viyana Havalimanında 2 adet uçuş pisti bulunur. Büyük ve kapsamlı bir havalimanı olması dolayısıyla yolcular tarafından beğenilir. Viyana Havalimanı'nda Türk Hava Yolları, SunExpress ve Pegasus Hava Yolları da dahil olmak üzere birden çok havayolu şirketi bulunur.

Tren

Viyana şehir merkezinden Viyana Havalimanı'na ulaşım sağlayacak olan yolcular RailJet olarak adlandırılan hızlı tren ya da CAT olarak adlandırılan tren aracılığıyla şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. RailJet son derece hızlı olduğu için yolcular tarafından en sık tercih edilen tren olduğu söylenebilir. Ancak yolcular tercihe bağlı olarak Mitte İstasyonunda hareket eden CAT trenini de kullanabilirler. Her iki tren de şehir merkezindeki tren istasyonundan hareket ettiği için yolcuların ilk etapta tren istasyonuna ulaşım sağlamaları ve istasyonda bulunan bilet otomatlardan bilet almaları gerekir. Trenlerde nakit para geçerli olmadığı için tren kullanacak olan yolcuların bilet almaları kaçınılmazdır. Şehirde birkaç gün konaklayacak ve bu aşamada toplu taşıma araçlarını sık sık kullanacak olan yolcuların istasyondaki makinelerden doldurulabilir kart almaları durumunda daha kolay seyahat ettikleri de söylenebilir. 

Otobüs

Viyana şehir merkeziyle Viyana Havalimanı arasında hizmet veren şehir içi otobüsleri kullanarak havalimanından şehir merkezine ya da şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezindeki belirli otobüs duraklarından otobüse binen yolcular havalimanına kolay bir şekilde ulaşım sağlamaları da trafiğin yoğun olduğu saatlerde otobüs kullanmak tehlikeli olabilir. Zira havalimanına hızlı bir şekilde ulaşım sağlaması gereken yolcular otobüsün yavaş olması ve trafiğin yoğun olması dolayısıyla havalimanına geç kalma riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Otobüsler yavaş hareket ettiği ve yalnızca belli bir saate kadar aktif olduğu için otobüs kullanacak olan yolcuların erkenden yola çıkmaları ve hazırlıklı olmaları son derece önemlidir.

Metro

Viyana şehir merkeziyle Viyana Havalimanı arasında hizmet veren S7 Express metrosunu kullanan yolcular şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Yerli ve yabancı turistlerin havalimanına ve şehir merkezine ulaşım aşamasında sık sık metro tercih etmelerinin başlıca sebebi metroların trafik sorunu olmamasıdır.

Taksi

Viyana şehrinde hizmet veren taksileri kullanarak havalimanına kısa süre içerisinde ulaşım sağlanabilir. Taksi kullanacak olan yolcuların ödeyecekleri ücret şehir merkezindeki hangi noktadan bindiklerine ve bindikleri noktayla havalimanı arasındaki mesafeye göre belirlendiğinden taksiye sabit bir ücret ödenmediği söylenebilir. 

Sefer Bilgisi

2 saat 15 dk  Viyana - İstanbul
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır