Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Antalya varışlı uçak biletleri

 Popüler Antalya kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Venedik Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Venedik, İtalya'ya bağlı olan büyük ve popüler bir şehirdir. Dünya genelindeki popülaritesiyle bilinen Venedik İtalyancada Venezia olarak telaffuz edilir. Konumu itibariyle Kuzey Doğu İtalya'da bulunur ve köprülerle birbirine bağlanan 118 adanın üzerine kurulmuştur. Şehirdeki sanat eserleri, mimari ve doğal güzellik dünya mirasları listesine girmesine neden olmuştur. Şehrin Belediye Başkanı Luigi Brugnaro’dur. Şehrin şimdiki isminin kaynağı milattan önce 10. yüzyılda şehrin bulunduğu bölgede yaşayan Veneti halkıdır. Venedik için köprülerin şehri, yüzen şehir, sular şehri, maskelerin şehri ve kanallar şehri gibi birçok isim kullanılır. 

Venedik Marco Polo Havalimanı

Venedik Marco Polo Havalimanı, İtalya'ya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. İtalyancada Aeroporto di Venezia Marco Polo Olarak telaffuz edilir. Venedik şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet kadar. 1960 yılında inşa edilen havalimanı aynı tarihte hizmete açılmıştır. Havalimanının en önemli özelliği İtalya'daki en yoğun beşinci havalimanı olmasıdır. Bu nedenle oldukça işlek ve yoğun bir havalimanı olduğu söylenebilir. Venedik Marco Polo Havalimanında Türk Hava Yolları da dahil olmak üzere farklı ülkelere ait birden çok havayolu şirketi bulmak mümkündür. Oldukça uzun ve büyük bir alanı kaplayan havalimanının çok uzun 2 adet pisti bulunur. Venedik şehrine hizmet vermesi dolayısıyla yılın belli zamanlarında çok daha kalabalık hale gelen havalimanı geçmişten günümüze sayısız yolcuya hizmet vermiştir.

Su Otobüsü

Venedik şehir merkezindeki iskeleden hareket eden ve Alilaguna olarak adlandırılan su otobüslerini kullanarak şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Su otobüsleri su taksilerine kıyasla çok daha ucuz olduğu için yolcuların birçoğu su otobüsünü kullanmayı tercih eder. Ancak su otobüsleri çoğunlukla kalabalık olduğundan yolcuların erken davranmaları ve kendilerini buna göre hazırlamaları tavsiye edilir. Su otobüsleri turuncu, mavi ve kırmızı hat olmak üzere 3 hat şeklinde hizmet verir. Yılın belli zamanlarında şehre ulaşım sağlayan yolcular kırmızı hattı kullanırken yılın herhangi bir zamanında şehre ulaşım sağlayan yolcular turuncu ve mavi hattı kullanabilir. Kırmızı hat yalnızca Nisan ve Kasım aylarında kullanılırken mavi ve turuncu hat her mevsimde kullanılabilir. Su otobüsünün ücreti 15 Euro’dur. Su otobüsü için online bilet almak gerektiğinden şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlama aşamasında su otobüsü kullanmaya karar veren yolcuların online bilet almaları gerektiğini unutmamaları son derece önemlidir.

Su Taksisi

Venedik şehrinde hizmet veren su taksileri son derece popüler olsa da ücreti 100 Euro’dan başlayarak 100 ila 160 euro arasında değiştiği için yolcuların birçoğu su taksileri yerine su otobüslerini ya da şehir içi otobüsleri kullanmayı tercih eder. Su taksisini kullanacak yolcu sayısı arttıkça ödenecek olan ücret de artar. Kişi sayısının artmasıyla kişi başına 20 euro kadar ekleme yapıldığı söylenebilir. Bu nedenle su taksileri Venedik şehrinde hizmet veren en maliyetli araçlardır.

Otobüs

Barzi Bus olarak adlandırılan ya da ATVO adlı şirkete ait olan otobüslerle şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. ATVO otobüslerinin ücretli 12 eurodur. ATVO otobüslerini kullanarak havalimanına ulaşım sağlamaya karar veren yolcuların şehir merkezindeki ATVO ofislerinden bilet almaları gerekir. Barzi Bus otobüslerinin de ATVO otobüsleri gibi Ücretli 12 eurodur. Yolcular otobüs biletini aldıktan sonra şehir merkezindeki otobüs durağına gitmeleri durumunda ilk gelen otobüse binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirler. 

Otobüs kullanacak olan yolcuların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta otobüslerin yavaş olması dolayısıyla trafiğin yoğun olduğu saatlerde otobüsle yola çıkmanın tehlikeli olduğudur. 

Sefer Bilgisi

15 saat 35 dk  Venedik - Antalya
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır