Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Ankara kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehridir. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ankara, 25.000 km²'lik bir alanı kaplamaktadır ve nüfusu yaklaşık 5,5 milyondur. Ankara, tarihi açıdan oldukça zengin bir şehirdir. İlk olarak MÖ 3. yüzyılda Galatlar tarafından kurulmuştur ve daha sonra Roma, Bizans ve Selçuklu İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Türkiye'nin başkenti olarak seçilmiştir. Ankara'nın en önemli turistik yerlerinden biri Anıtkabir'dir. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı burada bulunmaktadır. Ayrıca şehirde Atakule, Kocatepe Camii, Hacı Bayram Camii, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gençlik Parkı, Kuğulu Park gibi birçok turistik yer bulunmaktadır.

Esenboğa havalimanı şehrin Balıkhisar mahallesinde yer almaktadır.  Esenboğa havalimanı ile Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Esenboğa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Esenboğa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 487, 419, 450 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Esenboğa havalimanından binilen belediye otobüsleri ile Sıhhiye metro istasyonuna ulaştıktan sonra M1-M2-M3 metro ulaşım aracını kullanarak Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Esenboğa havalimanından, Ankara şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Esenboğa Havalimanı ve Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Esenboğa havalimanı yakınından binilen taksinin Ankara şehir merkezine ulaşım ücreti 290 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 37 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Esenboğa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Esenboğa Havalimanından Ankara şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanından Otogara Ulaşım

Esenboğa havalimanı ile Ankara otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 30 km’dir. Ankara otogarı şehrin Yenimahalle ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Ankara otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Venedik Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Venedik, İtalya'ya bağlı olan büyük ve popüler bir şehirdir. Dünya genelindeki popülaritesiyle bilinen Venedik İtalyancada Venezia olarak telaffuz edilir. Konumu itibariyle Kuzey Doğu İtalya'da bulunur ve köprülerle birbirine bağlanan 118 adanın üzerine kurulmuştur. Şehirdeki sanat eserleri, mimari ve doğal güzellik dünya mirasları listesine girmesine neden olmuştur. Şehrin Belediye Başkanı Luigi Brugnaro’dur. Şehrin şimdiki isminin kaynağı milattan önce 10. yüzyılda şehrin bulunduğu bölgede yaşayan Veneti halkıdır. Venedik için köprülerin şehri, yüzen şehir, sular şehri, maskelerin şehri ve kanallar şehri gibi birçok isim kullanılır. 

Venedik Marco Polo Havalimanı

Venedik Marco Polo Havalimanı, İtalya'ya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. İtalyancada Aeroporto di Venezia Marco Polo Olarak telaffuz edilir. Venedik şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet kadar. 1960 yılında inşa edilen havalimanı aynı tarihte hizmete açılmıştır. Havalimanının en önemli özelliği İtalya'daki en yoğun beşinci havalimanı olmasıdır. Bu nedenle oldukça işlek ve yoğun bir havalimanı olduğu söylenebilir. Venedik Marco Polo Havalimanında Türk Hava Yolları da dahil olmak üzere farklı ülkelere ait birden çok havayolu şirketi bulmak mümkündür. Oldukça uzun ve büyük bir alanı kaplayan havalimanının çok uzun 2 adet pisti bulunur. Venedik şehrine hizmet vermesi dolayısıyla yılın belli zamanlarında çok daha kalabalık hale gelen havalimanı geçmişten günümüze sayısız yolcuya hizmet vermiştir.

Su Otobüsü

Venedik şehir merkezindeki iskeleden hareket eden ve Alilaguna olarak adlandırılan su otobüslerini kullanarak şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Su otobüsleri su taksilerine kıyasla çok daha ucuz olduğu için yolcuların birçoğu su otobüsünü kullanmayı tercih eder. Ancak su otobüsleri çoğunlukla kalabalık olduğundan yolcuların erken davranmaları ve kendilerini buna göre hazırlamaları tavsiye edilir. Su otobüsleri turuncu, mavi ve kırmızı hat olmak üzere 3 hat şeklinde hizmet verir. Yılın belli zamanlarında şehre ulaşım sağlayan yolcular kırmızı hattı kullanırken yılın herhangi bir zamanında şehre ulaşım sağlayan yolcular turuncu ve mavi hattı kullanabilir. Kırmızı hat yalnızca Nisan ve Kasım aylarında kullanılırken mavi ve turuncu hat her mevsimde kullanılabilir. Su otobüsünün ücreti 15 Euro’dur. Su otobüsü için online bilet almak gerektiğinden şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlama aşamasında su otobüsü kullanmaya karar veren yolcuların online bilet almaları gerektiğini unutmamaları son derece önemlidir.

Su Taksisi

Venedik şehrinde hizmet veren su taksileri son derece popüler olsa da ücreti 100 Euro’dan başlayarak 100 ila 160 euro arasında değiştiği için yolcuların birçoğu su taksileri yerine su otobüslerini ya da şehir içi otobüsleri kullanmayı tercih eder. Su taksisini kullanacak yolcu sayısı arttıkça ödenecek olan ücret de artar. Kişi sayısının artmasıyla kişi başına 20 euro kadar ekleme yapıldığı söylenebilir. Bu nedenle su taksileri Venedik şehrinde hizmet veren en maliyetli araçlardır.

Otobüs

Barzi Bus olarak adlandırılan ya da ATVO adlı şirkete ait olan otobüslerle şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. ATVO otobüslerinin ücretli 12 eurodur. ATVO otobüslerini kullanarak havalimanına ulaşım sağlamaya karar veren yolcuların şehir merkezindeki ATVO ofislerinden bilet almaları gerekir. Barzi Bus otobüslerinin de ATVO otobüsleri gibi Ücretli 12 eurodur. Yolcular otobüs biletini aldıktan sonra şehir merkezindeki otobüs durağına gitmeleri durumunda ilk gelen otobüse binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirler. 

Otobüs kullanacak olan yolcuların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta otobüslerin yavaş olması dolayısıyla trafiğin yoğun olduğu saatlerde otobüsle yola çıkmanın tehlikeli olduğudur. 

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır