Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Ankara kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehridir. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ankara, 25.000 km²'lik bir alanı kaplamaktadır ve nüfusu yaklaşık 5,5 milyondur. Ankara, tarihi açıdan oldukça zengin bir şehirdir. İlk olarak MÖ 3. yüzyılda Galatlar tarafından kurulmuştur ve daha sonra Roma, Bizans ve Selçuklu İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Türkiye'nin başkenti olarak seçilmiştir. Ankara'nın en önemli turistik yerlerinden biri Anıtkabir'dir. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı burada bulunmaktadır. Ayrıca şehirde Atakule, Kocatepe Camii, Hacı Bayram Camii, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gençlik Parkı, Kuğulu Park gibi birçok turistik yer bulunmaktadır.

Esenboğa havalimanı şehrin Balıkhisar mahallesinde yer almaktadır.  Esenboğa havalimanı ile Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Esenboğa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Esenboğa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 487, 419, 450 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Esenboğa havalimanından binilen belediye otobüsleri ile Sıhhiye metro istasyonuna ulaştıktan sonra M1-M2-M3 metro ulaşım aracını kullanarak Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Esenboğa havalimanından, Ankara şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Esenboğa Havalimanı ve Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Esenboğa havalimanı yakınından binilen taksinin Ankara şehir merkezine ulaşım ücreti 290 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 37 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Esenboğa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Esenboğa Havalimanından Ankara şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanından Otogara Ulaşım

Esenboğa havalimanı ile Ankara otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 30 km’dir. Ankara otogarı şehrin Yenimahalle ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Ankara otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Urgenç Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Ürgenç ya da bilinen diğer adıyla Gürgenç, Özbekistan'a bağlı olan bir şehirdir. Şehrin en önemli özelliği Harezm ilinin yönetim merkezi olmasıdır. 2001 yılı itibariyle nüfusu 140.000’i geçmiştir. Konumu itibariyle Şavat Kanalının ve Amu Derya Nehrinin kıyısında bulunur. Tarihi çok eskilere dayanan şehrin milattan önce 130’lu yıllarda keşfedildiği tahmin edilir. Bölgede yapılan araştırmalar da bu tahminleri kanıtlar niteliktedir. 712 yılında Emeviler tarafından işgal edilen şehrin bulunduğu bölge ikiye ayrılmış ve bu bölgelerden biri hükümet merkezi haline gelmiştir. Uzun bir tarihi olduğu bilinen şehirde uluslararası bir havalimanının bulunması dolayısıyla şehre ulaşımın kolay olduğunu söylemek mümkündür.

Ürgenç Uluslararası Havalimanı

Ürgenç Uluslararası Havalimanı, Özbekistan'a bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Adını aldığı Ürgenç şehrinde bulunan ve bu şehre hizmet eden havalimanının hizmet ettiği diğer şehir Hive şehridir. Sahibi Özbekistan hükümeti, işleticisi Uzbekistan Airways’tir. Çok büyük ve işlek bir havalimanı değildir. Ancak uluslararası bir havalimanı olması dolayısıyla birden fazla havayolu şirketinin bulunduğu bir havalimanıdır. Ürgenç Uluslararası Havalimanı'ndan en çok Rusya'ya sefer düzenlenir. İç hatlarda ise Özbekistan'a bağlı birçok şehre seferler düzenlenmektedir. 9 Nisan 2003 yılında Uzbekistan Airways adlı şirkete ait bir uçağın kalkış esnasında güç kaybı yaşaması sonucunda havalanmış ve iniş takımı kırılmıştır. Bu olay şehrin bir süre konuşulmasına neden olsa da facia olarak nitelendirilen bir olay olmamıştır.

Taksi

Ürgenç şehir merkezinde hizmet veren taksileri kullanarak kısa süre içinde Ürgenç Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Ürgenç şehrindeki her noktada taksi bulmak mümkün olduğu için yolcular şehir merkezinden rastgele bir taksi çevirebilir ya da taksi duraklarından bulundukları konuma taksi çağırabilirler. Yolcuların bulundukları konuma taksi çağırmaları için geliştirilen birçok mobil uygulama da vardır. Yolcular Ürgenç şehrinde kullanabilecekleri mobil uygulamaları telefonlarına indirmeleri durumunda taksi durağına gitmeye ya da taksi durağını aramaya gerek kalmadan tek tıkla bulundukları konuma taksi çağırabilirler. Taksi kullanacak olan yolcuların şehir merkezindeki hangi noktadan havalimanına ulaşım sağlayacaklarına bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişiklik göstermekle beraber trafiğin yoğun olduğu saatlerde havalimanına ulaşım süresi de değişiklik gösterecektir.

Minibüs

Ürgenç şehrinde aktif olan minibüsleri kullanarak havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Minibüsler az maliyetli toplu taşıma araçlarından biri olduğu için birçok yolcu tarafından tercih edilir. Ancak şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren minibüsler yalnızca belli bir saate kadar aktiftir. Gece yarısı pasif hale gelen minibüslerde döviz ile ödeme kabul edilmediği için yolcuların Özbekistan'a ait para birimiyle ödeme yapmaları gerekir. Ancak minibüs şoförlerinin birçoğu döviz kabul etmediği için döviz ile ödeme yapacak olan yolcuların farklı bir ulaşım seçeneğini değerlendirmeleri gerekir.

Otobüs

Ürgenç şehir merkeziyle rgenç Havalimanı arasında hizmet veren otobüsü kullanarak havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Ancak otobüs kullanacak olan yolcuların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, minibüsler gibi otobüslerin de gece yarısı pasif hale geldiğidir. 

Ürgenç şehrinde hizmet veren toplu taşıma araçlarının hepsi gece yarısı pasif duruma geldiğinden gece geç saatlerde havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların taksi tutmaları gerekebilir. 

Araç Kiralama

Ürgenç şehir merkezindeki acentelerden ya da araç kiralama şirketlerine ait olan web siteleri üzerinden araç kiralayan yolcular kiralık araçla yola çıkabilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralama hizmetinden yararlanacak olan yolcuların ödeyecekleri ücret seçecekleri araç modeline bağlı olarak değişiklik gösterir.

Sefer Bilgisi

12 saat 4  Urgenç - Ankara
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır