Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Gaziantep varışlı uçak biletleri

 Popüler Gaziantep kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Gaziantep Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep, Türkiye'nin güneydoğu bölgesinde yer alan ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık 2 milyon olan Gaziantep, coğrafi konumu ve tarihi yapıları ile önemli bir turizm merkezidir. Gaziantep'in tarihi, Neolitik döneme kadar uzanmaktadır ve Hititler, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve Fransızlar gibi birçok medeniyet tarafından yönetilmiştir. Bu nedenle, Gaziantep'te birçok tarihi yapı ve eser bulunmaktadır. Gaziantep'in en önemli özelliklerinden biri, zengin ve lezzetli yemek kültürüdür. Gaziantep'in turistik yerleri arasında Gaziantep Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi, Kurtuluş Camii, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Medusa Camii ve Güzelvadi Tarihi Yerleşimi gibi yerler sayılabilir. 

Gaziantep havalimanı şehrin Sazgın mahallesinde yer almaktadır.  Gaziantep havalimanı ile Gaziantep şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 20 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Gaziantep havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Gaziantep il merkezine ulaşabilirsiniz. Gaziantep havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri B39, B89, B05 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Gaziantep havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Gaziantep havalimanından, Gaziantep şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Gaziantep havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Gaziantep havalimanı ve Gaziantep şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 20 km’dir. Gaziantep havalimanı yakınından binilen taksinin Gaziantep şehir merkezine ulaşım ücreti 255 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 27 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 35 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Gaziantep havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Gaziantep havalimanından Gaziantep şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gaziantep Havalimanından Otogara Ulaşım

Gaziantep havalimanı ile Gaziantep otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 21 km’dir. Gaziantep otogarı şehrin Karacaahmet mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Gaziantep otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Trabzon Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Trabzon Havalimanı 1957 yılında hizmete girmiş, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden uçuşlar için kullanılan, bir sivil havalimanıdır. Ortahisar’a bağlı Trabzon Havalimanı, şehir merkezine ortalama 6 km mesafede bulunmaktadır. Trabzon Havalimanı bölgenin en büyük havalimanıdır ve iç hatlarda 25, dış hatlarda ise 9 check-in kontuarı bulunmaktadır.

Trabzon Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan Minibüs, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği veya otobüs firmalarının havalimanına transfer hizmeti ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Minibüs

Trabzon şehir merkezinden havalimanına ulaşım için minibüs / dolmuş seçeneği kullanılabilir. Minibüsler ile Trabzon Havalimanına rahat ve hesaplı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler ile havalimanına ulaşım,  Atatürk Alanından (Meydan) havalimanı dolmuşları ile yapılmaktadır. Dolmuşlar şehir merkezinde Hamamizade Kültür Merkezi Otoparkından hareket etmektedir. Ortalama 30 dakika süren dolmuş yolculuğu ile sahil yolu ya da Rize Caddesi üzerinden devam ederek havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanından geçen Çimenli ya da Yomra otobüslerini de kullanabilirsiniz.

Taksi

Taksi ile Trabzon Havalimanına ulaşım, Trabzon şehir merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle havalimanına ulaşımda en çok kullanılan ulaşım yöntemlerindedir. Trabzon şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 6 kilometredir. Trabzon il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Trabzon il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 104 TL’dir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Trabzon il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan SixtBudgetVIP Karadeniz Oto KiralamaRent GoCeyhun Rent a CarKumsal Rent a CarDilek Rent a CarSartes Rent a Car ve Nas Oto gibi araç kiralama acentelerini kullanabilirsiniz.

HAVAŞ

Trabzon Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Trabzon şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Uçaklara göre kalkış saatleri değişen HAVAŞ servisleri ile rahatlıkla Trabzon Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havalimanına gelecek yolcuların uçakların kalkış saatlerinden 2 saat önce servis kalkış noktasında hazır bulunmaları gerekir. HAVAŞ otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına 30 dakika süren yolculukla ulaşabilirsiniz.

Trabzon şehir merkezinden havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüslerine binmek için Beşirli Orhan Petrol, Karşıyaka Kavşağı Ziraat Bankası, Tanjant Migros ya da Kilpa önüne gitmeniz gerekmektedir. HAVAŞ servisleri Beşirli, Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant Yolu, Trabzon Havalimanı güzergahını izleyerek havalimanına ulaşmaktadır.

Trabzon Otogarından Havalimanına Ulaşım

Trabzon otogarından havalimanına birkaç ulaşım yöntemini kullanarak kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Trabzon otogarından havalimanına toplu taşıma ile ulaşmak için şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Otogardan yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Atatürk Alanı (Meydan) dolmuşlarına yürüyerek veya taksi ile ulaşarak havalimanına dolmuş ile pratik şekilde ulaşabilirsiniz. Dolmuşlar şehir merkezinde Hamamizade Kültür Merkezi Otoparkından hareket etmektedir. Ayrıca Otogardan şehir içi belediye otobüsleriyle Beşirli, Yavuz Selim Bulvarı veya Tanjant Erdoğdu Kavşağı’na gelebilir ve buradan HAVAŞ otobüslerine aktarma yaparak doğrudan havalimanına gidebilirsiniz. Havalimanına gelecek yolcuların uçakların kalkış saatlerinden 2 saat önce servis kalkış noktasında hazır bulunmaları gerekir. 

Trabzon otogar ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 6 kilometredir. Trabzon otogarından aktarmasız olarak taksi ile havalimanına ulaşım mümkündür. Trabzon otogarından havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 104 TL’dir. Ayrıca otogar çevresindeki araç kiralama şirketlerine giderek havalimanına ulaşım için araç kiralayabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

3 saat  Trabzon - Gaziantep
 

Gaziantep Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır