Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Lefkoşa Şehir Merkezine Ulaşım

Ercan havalimanı şehrin Kırklar yerleşkesinde yer almaktadır.  Ercan Havalimanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) başkenti Lefkoşa'nın yaklaşık 15 km doğusunda bulunan uluslararası bir havalimanıdır. Kuzey Kıbrıs'ın en büyük havalimanıdır ve adanın Türk kesimine hizmet vermektedir. Ercan Havalimanı, birçok yurtiçi ve yurtdışı havayolu şirketi tarafından kullanılmaktadır. Türkiye'nin birçok şehrinden, İngiltere, Almanya, İsviçre, Hollanda, Rusya ve diğer ülkelerden de uçuşlar düzenlenmektedir. 

Havalimanı, yılda yaklaşık 4 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Havalimanı terminali, modern tasarımı ve olanaklarıyla dikkat çekmektedir. Yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için restoranlar, kafeler, hediyelik eşya mağazaları, duty-free mağazaları, ATM'ler ve turistik bilgi ofisleri gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Havalimanı, engelli yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için özel düzenlemelere de sahiptir. Ercan Havalimanı'ndan Lefkoşa'ya veya diğer şehirlere ulaşmak için birçok ulaşım seçeneği vardır. Havalimanı servisleri, taksiler ve araç kiralama hizmetleri, yolcuların hizmetine sunulmuştur.

Lefkoşa

Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehridir. Yaklaşık 100.000 nüfusa sahip olan şehir, Kıbrıs adasının ortasında bulunur ve adanın Türk kesiminde yer almaktadır. Lefkoşa, tarihi dokusuyla öne çıkan bir şehirdir. Şehir merkezinde bulunan Lefkoşa Kalesi, Osmanlı döneminde yapılmıştır ve bugün müze olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, tarihi Selimiye Camii, Büyük Han, Mevlevi Tekke Müzesi ve Laiki Geçidi gibi tarihi yapılar da ziyaret edilebilecek yerler arasındadır. Lefkoşa aynı zamanda, birçok kültürel etkinlik, festival ve sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde her yıl düzenlenen Lefkoşa Uluslararası Film Festivali ve Uluslararası Kıbrıs Tiyatro Festivali gibi etkinlikler, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Şehirdeki restoranlar, barlar ve kafeler, geleneksel Kıbrıs yemekleri ve dünya mutfağından lezzetler sunmaktadır. Ayrıca, Lefkoşa'nın tarihi bölgesinde yer alan sokak pazarları, el yapımı ürünler, geleneksel el sanatları ve yerel lezzetler satan dükkanları ile ünlüdür. Lefkoşa, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin politik, ekonomik ve kültürel merkezidir.

Belediye Otobüsü

Ercan havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Lefkoşa il merkezine ulaşabilirsiniz. Ercan havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Ercan havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Ercan havalimanından, Lefkoşa şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Ercan havalimanı ve Lefkoşa şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 15 km’dir. Ercan havalimanı yakınından binilen taksinin Lefkoşa şehir merkezine ulaşım ücreti 1-6 yolcu kapasiteli taksiler için 730 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 23 dakika sürmektedir. 

KIBHAS

KIBHAS, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. KIBHAS, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. KIBHAS otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. KIBHAS otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Çarşamba havalimanından KIBHAS’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Çarşamba havalimanından Samsun şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki KIBHAS danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Ercan havalimanından Lefkoşa şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Ercan havalimanından Lefkoşa şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ercan Havalimanından Otogara Ulaşım

Ercan havalimanı ile Lefkoşa otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 21 km’dir. Lefkoşa otogarı şehrin Yenişehir mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Lefkoşa otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Samsun Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

1998’de Samsun’un Çarşamba ilçesinde açılarak hizmete başlayan Samsun Çarşamba Havalimanı, iç ve dış hat uçuşlarını aynı binadan gerçekleştirmektedir. Samsun Çarşamba Havalimanı, Samsun-Ordu Karadeniz karayolu üzerinde konumlanmıştır. Samsun’un en popüler yerleşim yerlerinden biri olan Çarşamba ilçesi sınırları içerisindeki Samsun Çarşamba Havalimanı, yolcuların tüm ihtiyaçlarını giderebileceği hizmetler ile taşımacılık hizmeti vermektedir.

Çarşamba Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan yolcu servisi, BAFAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği veya otobüs firmalarının havalimanına transfer hizmeti ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Yolcu Servisi

Samsun’a bir tur operatörü aracılığıyla geliyorsanız sizi kalacağınız tatil yerine götürecek olan otobüs, tur operatörü tarafından sağlanacaktır. Tur operatörünün servis aracı ile otelinizden havalimanına ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz. Yola çıkmadan önce tur şirketinin ulaşım olanaklarını bilmeniz size bir avantaj sağlayacaktır. Hangi ulaşım yöntemini tercih ederseniz edin, Samsun şehir merkezinden Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşmanız maksimum 40 – 45 dakika sürmektedir.

Taksi

Çarşamba Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Samsun il merkezinden havalimanına taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre hızlı fakat daha pahalıdır. Samsun il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Samsun il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 249 TL’dir. 

BAFAŞ

BAFAŞ otobüsleri, şehrin en merkezi noktalarından yolcularını alarak direkt Samsun Çarşamba Havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. Atakum, Tekkeköy, 19 Mayıs, Çarşamba, Alaçam, Bafra, Yakakent, Terme ve Samsun şehir merkezinden geçerek doğrudan Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşan otobüslere binilerek kolay şekilde havalimanına ulaşım sağlanabilir. BAFAŞ otobüsleri ile Samsun şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolay ve kısa sürelidir. BAFAŞ otobüsleri ile şehir merkezi ve Çarşamba Havalimanı arası yolculuk yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Havalimanından şehir merkezi ve diğer güzergahlara olan BAFAŞ servis otobüsü güncel saat ve güzergah bilgilerini BAFAŞ Yolcu Taşımacılık resmi web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Sadece şehir içi değil iller arası da ulaşım hizmeti veren BAFAŞ otobüsleri sayesinde Ordu il merkezi ve Fatsa ilçe merkezine de gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Samsun il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Samsun Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından; Avis, Yaşar Rent a Car, Sixt, Sun Rent a Car, Hertz, Europcar, Budget gibi araç kiralama şirketlerinden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Samsun Otogarından Havalimanına Ulaşım

Samsun otogarından Samsun Havalimanına ulaşım için SAMULAŞ bünyesinde hizmet veren otobüsler ile BAFAŞ havalimanı otobüs hattının hareket ettiği durağa gelebilir ve BAFAŞ otobüslerine aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Otogardan T1 Terminal – 19 Mayıs Üniversitesi, T2 Otogar – Cumhuriyet Meydanı, Terminal Gece Hattı otobüsleriyle Atatürk Bulvarı Gençlik Parkı durağında inebilir ve BAFAŞ havalimanı servis otobüslerinin hareket ettiği Serra Otel’e yürüyerek ulaşabilirsiniz. Samsun otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 30 kilometredir. Samsun otogarından havalimanına toplu taşıma araçları yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 294 TL’dir.

Sefer Bilgisi

9 saat 55 dk  Samsun - Lefkoşa
 

Lefkoşa Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır