Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Ankara kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehridir. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ankara, 25.000 km²'lik bir alanı kaplamaktadır ve nüfusu yaklaşık 5,5 milyondur. Ankara, tarihi açıdan oldukça zengin bir şehirdir. İlk olarak MÖ 3. yüzyılda Galatlar tarafından kurulmuştur ve daha sonra Roma, Bizans ve Selçuklu İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Türkiye'nin başkenti olarak seçilmiştir. Ankara'nın en önemli turistik yerlerinden biri Anıtkabir'dir. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı burada bulunmaktadır. Ayrıca şehirde Atakule, Kocatepe Camii, Hacı Bayram Camii, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gençlik Parkı, Kuğulu Park gibi birçok turistik yer bulunmaktadır.

Esenboğa havalimanı şehrin Balıkhisar mahallesinde yer almaktadır.  Esenboğa havalimanı ile Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Esenboğa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Esenboğa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 487, 419, 450 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Esenboğa havalimanından binilen belediye otobüsleri ile Sıhhiye metro istasyonuna ulaştıktan sonra M1-M2-M3 metro ulaşım aracını kullanarak Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Esenboğa havalimanından, Ankara şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Esenboğa Havalimanı ve Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Esenboğa havalimanı yakınından binilen taksinin Ankara şehir merkezine ulaşım ücreti 290 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 37 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Esenboğa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Esenboğa Havalimanından Ankara şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanından Otogara Ulaşım

Esenboğa havalimanı ile Ankara otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 30 km’dir. Ankara otogarı şehrin Yenimahalle ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Ankara otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Paris Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Paris, Fransa'da bulunan oldukça kalabalık ve büyük bir şehirdir. Fransa'nın en popüler şehri ve başkenti olarak bilinen şehrin dünya genelinde tanınan sık sık ziyaret edilen bir şehir olduğu da söylenebilir. Şehri ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı açısından Paris’in sadece Fransa için değil Avrupa için de çok önemli bir şehir olduğunu söylemek mümkündür. Yapılan birçok araştırmaya göre Avrupa'da yerli ve yabancı turistler tarafından en sık ziyaret edilen şehirlerden biri olduğu anlaşılmıştır. Uzun yıllardır önemli bir finans, diplomasi, ticaret, moda, gastronomi, bilim ve sanat merkezi olarak gösterilir.

Paris-Charles de Gaulle Havalimanı

Paris-Charles de Gaulle Havalimanı, Fransa'da bulunan sivil bir havalimanıdır. Paris şehrine hizmet eder ve bu şehirde bulunur. Fransa'nın en popüler şehri Paris’e hizmet vermesi dolayısıyla oldukça işlek bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. 18 Mart 1974 tarihinde hizmete açılan ve aynı tarihlerde inşa edilen havalimanının 2008 yılı itibariyle 60 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yaptığı ve bu tarih itibariyle havalimanından 600.000’e yakın uçağın hareket ettiği tespit edilmiştir. Paris-Charles de Gaulle Havalimanı en kalabalık havalimanları listesinde 50. sırada bulunur ve Avrupa genelinde en işlek havalimanları listesinde ilk sıralarda yer alır. Havalimanındaki kargo trafiği açısından değerlendirilince dünya çapındaki en işlek altıncı havalimanı olduğu bilinir.

Tren

Paris şehrinde Paris-Charles de Gaulle Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren trenler RER treni olarak adlandırılır. Bu trenleri kullanarak trafik sorunu yaşamadan havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezinden havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcular RER trenini kullanarak yaklaşık 50 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. RER trenlerinin ücreti 2,15 €’dur. Yolcular tren istasyonuna ulaşım sağladıktan sonra doldurulabilir kart alabilir ve bu kart aracılığıyla toplu taşımaları daha kolay kullanabilirler. 

Otobüs

Paris şehir merkeziyle Paris-Charles de Gaulle Havalimanı arasında hizmet veren ve Le Bus Direct olarak adlandırılan otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak otobüsler yalnızca beli bir saate kadar aktiftir ve otobüsler de dahil olmak üzere toplu taşıma araçlarının pasif duruma geldiği saatlerde yola çıkacak olan yolcuların taksi kullanmaları gerekir. Le Bus Direct otobüslerini kullanarak şehir merkezinden yola çıkan yolcular yaklaşık 1 saat 10 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde bu sürenin uzayacağı unutulmamalıdır. Le Bus Direct otobüslerinin ücreti 17 €’dur.

Taksi

Paris şehir merkezindeki her noktada aktif bir taksi bulmak ve taksi aracılığıyla havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Paris şehrinde hizmet veren taksilerde sabit ücret uygulaması olduğu için yolcular gereğinden fazla ücret ödemeye gerek kalmadan 60 € karşılığında şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Taksiler her saatte aktif olduğu için toplu taşıma araçlarına denk gelmeyen yolcular taksi aracılığıyla havalimanına herhangi bir saatte varabilirler. Caddede rastgele taksi çevirmek mümkün olduğu gibi mobil uygulamalar üzerinden, taksi şirketlerine ait telefon numaraları üzerinden ve taksi duraklarından da taksi çağırmak mümkündür. 

Araç Kiralama

Paris şehrinde hizmet veren acentelere uğrayan ya da çeşitli web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlayan yolcular araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Araç kiralama aşamasında yolcuların ödeyecekleri ücret seçecekleri araç modeline bağlı olacaktır. Bu nedenle fazla para vermek istemeyen yolcular standart araç modellerinden herhangi birini tercih ederek bütçelerine uygun bir araç kiralayabilirler. Büyük araçlar lüks araç kategorisine girdiği için kalabalık gruplar halinde araç kiralayacak olan yolcuların ödemesi gereken ücret artacaktır. 

Sefer Bilgisi

6 saat 2  Paris - Ankara
 

Ankara Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır