Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Adana varışlı uçak biletleri

 Popüler Adana kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Adana, Türkiye'nin güneyinde, Akdeniz'in kuzey kıyısında yer alan büyük bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık 2,2 milyon kişi olan Adana, Türkiye'nin beşinci en kalabalık şehridir. Tarım, ticaret ve sanayi açısından önemli bir merkezdir. Adana, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür. Kentin tarihi, Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. Daha sonra Asurlular, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Osmanlılar gibi pek çok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Bu nedenle, Adana'da birçok tarihi yapı, müze ve turistik mekan bulunmaktadır.

Adana'nın en ünlü turistik yerlerinden biri, Seyhan Barajı ve Seyhan Nehri'dir. Bu yerler, Adana'nın sembolü haline gelmiştir. Ayrıca, şehirdeki merkezi park olan Merkez Park, tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Sabancı Merkez Camii ve Ramazanoğlu Medresesi gibi önemli yapılar da ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Farklı şehirlerden Adana şehrine ulaşmak için Şakirpaşa Havalimanına uçak seyahati ile ulaşılabilmektedir.

Şakirpaşa havalimanı şehrin Şakirpaşa mahallesinde yer almaktadır.  Şakirpaşa havalimanı ile Adana il merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3,4 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve il merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Şakirpaşa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Adana il merkezine ulaşabilirsiniz. Şakirpaşa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 125, 160A, 160B, 140 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Şakirpaşa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Şakirpaşa havalimanından, Adana şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Şakirpaşa havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Şakirpaşa havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Şakirpaşa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Şakirpaşa Havalimanı ve Adana şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 3,4 km’dir. Şakirpaşa havalimanı yakınından binilen taksinin Adana şehir merkezine ulaşım ücreti 36 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 5 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 20 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Şakirpaşa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Şakirpaşa Havalimanından Adana şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Şakirpaşa Havalimanından Otogara Ulaşım

Şakirpaşa havalimanı ile Adana otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 4,7 km’dir. Adana otogarı şehrin Seyhan ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Adana otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Paris Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Paris, Fransa'ya bağlı olan ve dünya çapındaki popülaritesi ile bilinen bir şehirdir. Şehir için “aşıklar şehri” ve “romantik şehir” gibi tanımlamalar da kullanılır. Fransa’nın başkenti olması ve 2 milyondan fazla nüfusu olması dolayısıyla Fransa'nın en kalabalık şehri olarak gösterilir. Şehirde bulunan Eyfel Kulesi dünya çapında tanınan bir yapı olmakla beraber şehir merkezindeki Louvre Müzesi de dünya genelindeki en ünlü müzelerden birisidir. Şanzelize Caddesi, Lüksemburg Bahçesi, Versay Sarayı ve Orsay Müzesi gibi birçok popüler mekânın bulunduğu şehir hemen hemen her mevsimde yerli ve yabancıları ağırlayan turistik bir şehirdir. Şehirde birden çok havalimanı bulunduğu için şehre farklı ülkelerden ulaşımın kolay olduğu söylenebilir.

Orly Havalimanı

Orly Havalimanı, Paris Orly Havalimanı olarak da bilinen ve Paris şehrine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Bulunduğu Paris şehrine hizmet vermesi dolayısıyla işlek ve yoğun bir havalimanı olduğu söylenebilir. Oldukça uzun bir piste sahip olan havalimanı geniş ve büyük bir havalimanı olarak tanımlanan, yolcuları tatmin eden, kapsamlı bir havalimanıdır. İç hat uçuşları baz alındığında Fransa'nın en işlek havalimanı olduğu bilinir. Toplam yolcu ve yoğunluk açısından ise Fransa'nın en işlek İkinci havalimanıdır. 1932 yılında hizmete açılan havalimanının en çok Karayip Adaları, Güneydoğu Asya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine sefer düzenlediği bilinir. 

Tramvay

Orly şehir merkezinden hareket eden ve şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren tramvay havalimanına direkt ulaşım sağlamasa da tramvay aracılığıyla aktarma yapmak ve havalimanında bu şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezinden hareket eden tramvaya binen yolcular havalimanına yaklaşık 8 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Aeroporto d’Orly ulaşım sağlayabilir ve istasyondan yürüyerek havalimanına varabilirler. Tüm istasyonlarda bilet otomatları bulunduğu için yolcular istasyona ulaşım sağladıktan hemen sonra bilet alabilir ve vakit kaybetmeden tramvaya binebilir. Tramvayı kullanarak aktarma yapmaya karar veren yolcular şehir merkezinden tramvay kullanarak havalimanına yaklaşık yarım saat içinde ulaşım sağlayabilirler. Tramvay aracılığıyla metro istasyonuna aktarma yapmak ve metroyla havalimanına ulaşım sağlamak da mümkündür. 

Tren

Şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren trenleri kullanarak havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcular şehir merkezindeki tren istasyonundan OrlyVal trenine binmelidir. Bu trenin en önemli özelliği diğer trenlerin aksine makinistsiz olmasıdır. Ancak her açıdan yolcular için güvenli ve az maliyetlidir. OrlyVal trenlerini 14,10 euro karşılığında kullanmak mümkündür.

Otobüs

Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren ve Orlybus olarak adlandırılan otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Havalimanındaki otobüs kalkış noktasından hareket eden ve buraya gelen otobüsler şehir merkezindeki otobüs durağından hareket eder. Şehir merkezine uzak konumlardan otobüse binecek olan yolcular ise metro ile şehir merkezine aktarma yapmalıdır. Orlybus otobüsleri şehir merkezindeki her noktaya ulaşım sağlamadığı için şehir merkezine uzak konumlarda otobüs bulmak oldukça zordur. 

Taksi

Orly şehir merkezinde her günde ve her saatte aktif taksi bulmak mümkündür. Toplu taşıma araçları yalnızca belli bir saate kadar aktif olduğu için gece geç saatlerde toplu taşıma aracı bulamayan yolcular taksiden yararlanabilirler. Yolcular şehir merkezindeki herhangi bir noktadan rastgele taksi çevirebilir ya da mobil uygulamalarla taksi durağı üzerinden bulundukları konuma taksi çağırabilirler. Yolcuların şehir merkezindeki hangi noktadan taksiye bindiklerine bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişiklik gösterecektir. Ancak şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım sağlamanın bedeli 30 ila 40 euro arasında değişir. 

Sefer Bilgisi

28 saat 4  Paris - Adana
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır