Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Ordu Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Avrupa’da ve Türkiye’de ilk kez, dünyada ise üçüncü kez deniz üstüne kurulan havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, hem yurtiçi hem de yurtdışı seferler düzenlemektedir. 2015 yılında hizmete açılan havalimanı, Ordu'nun Gülyazı ile Giresun'un Piraziz ilçeleri arasında yer almaktadır. İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere tek terminal binası olan havalimanı,  Ordu şehri ile Giresun şehri arasındaki orta noktada konumlanmıştır.

Ordu - Giresun Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan havalimanı servisleri, minibüs vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneğini kullanarak havalimanına ulaşım mümkündür.

Taksi

Ordu - Giresun Havalimanı, her iki şehrin merkezine de ortalama 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ordu ve Giresun il merkezinden havalimanına taksi ile ulaşım, toplu taşımaya göre hızlı fakat daha pahalıdır. Ordu ve Giresun şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Giresun şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için Giresun şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 285 TL’dir. Ordu şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular için Ordu şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti ise 195 TL’dir.

HAVAŞ

Ordu-Giresun Havalimanına ulaşım için HAVAŞ otobüs servisleri kullanılabilir. HAVAŞ otobüsleri uçak kalkış saatlerine uyumlu olarak havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. HAVAŞ otobüsleri, uçak kalkış saatinden 2 saat önce ilk duraktan hareket etmektedir. HAVAŞ otobüslerinin Ordu'da Kumbaşı Metro Turizm, Giresun'da ise Liman Otoparkı ilk kalkış noktasıdır. HAVAŞ otobüsleri ile Ordu şehir merkezinden havalimanına ulaşım yaklaşık 20 dakika, Giresun şehir merkezinden havalimanına ulaşım ise yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Ordu ve Giresun il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Çakra Rent a CarOftaş Rent a CarRentline Rent a Car ve Carplus Rent a Car gibi araç kiralama şirketleri havalimanında bulunmaktadır.

Ordu ve Giresun Otogarından Havalimanına Ulaşım

Ordu otogarında inen yolcular Ordu-Giresun Havalimanı’na HAVAŞ servis otobüsleri ile kolay şekilde ulaşabilir. Havalimanına ulaşan HAVAŞ servis otobüsleri Ordu otogarından hareket etmektedir. Başlangıç noktası Ordu otogarı olan HAVAŞ otobüslerinin güzergahı ise şöyledir: Ordu Otogarı – Kumbaşı Metro Yazıhanesi Önü – Fatsa Otogarı – Ünye Otogarı – Havalimanı. Ayrıca Gülyalı belediyesi tarafından işletilen ilçe minibüsleri ile Ordu otogarından havalimanına ulaşabilirsiniz. Otogar içerisindeki danışmalara başvurularak minibüslerin hareket saati hakkında bilgi alınabilir. Ordu otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 16 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 175 TL’dir.

Giresun otogarından inen yolcular şehir içi çalışan belediye otobüsleriyle Başar Otel veya Devlet Hastanesi durağına gelebilir ve buradan havalimanına giden HAVAŞ otobüslerine aktarma yaparak havalimanına ulaşabilir. Giresun şehir merkezi Başar Otel Önü ve Devlet Hastanesi Karşısı’ndan hareket eden otobüsler ilçe otogarlarına uğrayıp yolcu aldıktan sonra havalimanına ulaşmaktadır. Giresun otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 390 TL’dir.

Sefer Bilgisi

14s 50 dk  Ordu - Balıkesir
 

Balıkesir Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır