Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Nuri Demirağ Havalimanı Hakkında

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan ve ulaşımda hava yolunun sıkla tercih edildiği Sivas’a ve dolaylı olarak Sivas merkezine ulaşmanızı sağlar. Dilediğiniz şirket ve vakit seçeneklerini inceleyerek Sivas uçak bileti satın alımlarınızı gerçekleştirebilir ve hava yolu süratinin yanında güvencesini de değerlendirerek şehre konforlu bir biçimde ulaşabilirsiniz. Zaman zaman onarım sebepleri ile kapatılmış ve yeniden açılmış olan havalimanı, günümüzde sıklıkla değerlendirilen havalimanları arasında yer almaktadır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Nerede?

Havalimanı, şehre yakın olmakla birlikte doğrudan merkez içerisinde yer almamaktadır. Şehir merkezine toplam mesafesi 22 kilometre olarak belirlenmiştir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, askeri amaçlarla kurulmuş olması sebebiyle yüksek rakımda yer alan bir havalimanıdır. Bu sebeple, Merakum Tepesi noktası üzerinde kurulmuştur.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Havalimanına şehir merkezinden veya bölgeye bağlı yakın ilçelerden ulaşmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Kendi planlamalarınıza göre dilediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz bu yollar arasında, hızı sebebiyle sıklıkla tercih edilen ticari taksiler başta gelmektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na ulaşabilmek için 7 gün ve 24 saat boyunca hizmet vermeyi sürdüren HAVAŞ servislerini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren otobüs hatlarını kullanarak da havalimanına erişim sağlanmaktadır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

1957 yılından askeri üs olması amaçlarıyla kurulmuş olan Sivas Havalimanı, 1990 yılından itibaren sivil halkın kullanımına da açılmış bir noktadır. 2012 yılından beri Sivas Nuri Demirağ ismini taşıyan havalimanı toplamda yıllık olarak 3 milyon yolcuyu taşıyabilecek kapasiteye sahiptir. Havalimanı, hem iç hatlar, hem de dış hatlar yolcularını taşıyabilecek yapısı sayesinde yurt dışı ile doğrudan bağlantı kurulmasını da sağlar.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Ulusal veya uluslararası uçuşlar için Sivas uçak bileti seçenekleri senenin her dönem ve mevsiminde değerlendirilebilmektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na uçuşların düzenlenmesini sağlayan Türk Hava Yolları’nı değerlendirerek Anadolu Jet üzerinden biletinizi satın alarak ulaşımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Sivas’a doğrudan uçuş seçenekleri için PEgasus Havayolları da değerlendirilebilmektedir.

Nuri Demirağ Havalimanı Havalimanı Konumu

Nuri Demirağ Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır