Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Münih Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Münih, Orta Avrupa’da bulunan Almanya’nın sınırları içerisinde yer alan bir şehirdir. Bavyera Özgür Devleti’nin başkenti olan Münih şehri, en kalabalık şehirdir. Almanya’nın ise Berlin ve Hamburg şehirlerinin ardından en büyük üçüncü şehridir.

Münih şehri, 310,71 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Şehrin deniz seviyesinden yüksekliği 520 metredir. 

Münih şehrinin toplam nüfusu, 2021 yılı verilerine göre 1.487.708 kişidir. Kentsel nüfusu 2.606.021 kişi olan Münih şehrinin metro nüfusu ise 5.991.144 kişidir.

Münih şehrinde çeşitli ulaşım alternatifleri yer almaktadır. Şehirde yer alan ulaşım alternatiflerinden dilediğinizi kullanarak kolayca Münih şehrinin istediğiniz noktasına geçiş yapabilirsiniz. Dilerseniz, şehirde aktif olarak ulaşım hizmeti veren ulaşım opsiyonlarından sizin için en uygun olan ulaşım aracını tercih edebilir, Almanya’nın farklı şehirlerini ziyarette bulunabilirsiniz.

Münih kentine hizmet veren Münih Havalimanı, şehir merkezine 28,5 km mesafede yer almaktadır. Havalimanına ulaşım sağlayabilmek için; tren, taksi, otobüs, özel transfer ya da araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Münih Havalimanı

Münih Havalimanı, Orta Avrupa’da bulunan Almanya’nın sınırları içerisinde yer alan Münih şehrine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Almanya’nın en işlek ikinci havalimanı olan Münih Havalimanı, 17 Mayıs 1992 tarihi itibarı ile hizmete açılmıştır.

Münih Havalimanı’nın deniz seviyesinden yüksekliği 453 metredir. Havalimanının, 4000 m uzunluklarında beton yüzeyli iki pisti mevcuttur. Havalimanının 30 m uzunluğunda beton yüzeyli helikopter pisti de bulunmaktadır.

Taksi

Münih şehir merkezinden Münih Havalimanı’na ulaşım sağlayabilmek için ulaşım araçları arasında hızlı bir seçenek olan taksileri tercih edebilirsiniz. Taksi, pahalı bir seçenek olsa da, zamandan tasarruf ettirmesi nedeni ile oldukça avantajlıdır.

Taksi aracılığı ile Münih şehir merkezinden Münih Havalimanı’na ortalama 45 dk içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir. 

Taksilere 7 gün 24 saat erişim sağlayabilir, dilediğiniz saatte Münih Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

Münih şehir merkezinden Münih Havalimanı’na tren aracılığı ile oldukça bütçe dostu ücretler karşılığında geçebilirsiniz. Trenlerin tek yön bilet fiyatı, 2022 yılı sonu itibarı ile 11.50 € şeklindedir. Ancak; grup biletleri ya da gidiş-dönüş biletleri çok daha uygun ücrete denk gelebilmektedir. 

S-Bahn ismi verilen banliyö trenlerini kullanarak Münih şehir merkezinden Münih Havalimanı’na kolayca geçebilirsiniz. Banliyö trenleri ile şehir merkezinden havalimanına ortalama olarak 40 dk içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Tren biletlerini S-Bahn bilet gişelerinden satın alabilirsiniz.

Otobüs

Münih şehir merkezinden Münih Havalimanı’na ekonomik bir şekilde gidebilmenin bir diğer yolu otobüs kullanmaktır. Otobüs aracılığı ile rahat bir yolculuk geçirerek Münih Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Münih şehrinin pek çok noktasında otobüs durağı mevcuttur. Bu duraklardan havalimanı yönünde giden otobüslere binebilirsiniz.

Münih şehir merkezinde yer alan tren istasyonu ile Münih Havalimanı lokasyonları arasında Lufthansa Express Bus isimli otobüsler hizmet vermektedir. Bu otobüsleri kullanarak Münih Havalimanı’na yaklaşık 45 dk sürecek bir yolculuk sonrası ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Münih şehir merkezinden araç kiralayarak oldukça konforlu bir şekilde Münih Havalimanı’na geçiş yapabilirsiniz. Münih şehir merkezinde araç kiralama hizmeti sunan pek çok firmanın ofisi mevcuttur. Bu ofislere giderek ya da internet üzerinden bütçeniz için en uygun aracı kolayca kiralayabilirsiniz.

Münih şehrinde hizmet veren araç kiralama firmalarından bazıları şu şekildedir:

  • Avis
  • Enterprise
  • Budget
  • Europcar
  • Hertz
  • Sixt
  • Buchbinder
  • Thrifty

Özel Transfer 

Münih şehir merkezinden özel transfer hizmeti alarak Münih Havalimanı’na kolayca geçiş yapabilirsiniz. Özel transfer hizmeti, grup halinde seyahat ediyorsanız, ücreti bölüşeceğiniz için çok daha ekonomik olabilmektedir. Kalabalık bir grup ile seyahat için, bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Sefer Bilgisi

2 saat 35 dk  Münih - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır