Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Mukanka Airport Havalimanı Hakkında

Lubango Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Mukanka Lubango Havalimanı, Angola’ya bağlı olan Lubango şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Lubango uçak bileti almak isteyen yolcular Lubango Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Deniz seviyesinden 1.761 m yükseklikte bulunan Lubango Havalimanı, bulunduğu Lubango şehrine hizmet veren sivil bir havalimanı olarak tanımlanabilir.

Lubango Havalimanı Nerede?

Angola’ya bağlı olan Lubango şehrinde bulunan Lubango Havalimanı Havalimanı, bulunduğu Lubango şehir merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta yer alır. Havalimanıyla şehir merkezi arasındaki mesafe son derece kısadır. Lubango Havalimanı merkezi bir konumda bulunduğu için şehir merkezindeki her yerden havalimanına ve havalimanından şehir merkezindeki her yere kolaylıkla ulaşım sağlandığı söylenebilir. Ancak yolcular trafiğe takılmaları ya da toplu taşıma araçlarını kullanmaları durumunda havalimanına daha geç saatlerde ulaşım sağlayacakları için trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkacak olan ya da özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların dikkatli olmaları gerekir. Lubango şehir merkezinden taksi ya da kiralık araç gibi özel araçlarla yola çıkan bir yolcu yaklaşık 7 dakika içinde Lubango Havalimanına ulaşım sağlayabilir. Özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanan ya da trafikte gereğinden fazla bekleyen yolcuların havalimanına ulaşım süreleri 15 dakikaya kadar çıkabilir.

Lubango Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Lubango Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular şehir merkezindeki taksi duraklarından binebilecekleri taksileri, araç kiralama acentelerinden kiralayabilecekleri araçları ya da yolculara özel olarak tahsis edilen yolcu servislerini kullanarak şehir merkezindeki birçok noktadan havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

Lubango Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Lubango şehrine 7\24 hizmet veren taksiler
  • Acentelerden ve firmalara ait web sitelerinden kolaylıkla kiralanan araçlar
  • Yolculara özel olarak tahsis edilen yolcu servisleri 

Lubango Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Portekizcede adı “Aeroporto de Lubango” olarak telaffuz edilen Lubango Havalimanı, Huila Eyaletinin başkenti olduğu bilinen Lubango şehrine hizmet verdiği için bulunduğu bölgedeki yoğun ve işlek bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Lubango Havalimanında uzunluğu 3.150 m ve yüzeyi asfalt olan bir adet uçuş pisti bulunur. Bu uçuş pisti ağırlıklı olarak ticari uçaklar için kullanılsa da Lubango Havalimanı 4 adet savaş uçağına ev sahipliği yapan bir havalimanıdır. Bu nedenle havalimanında bulunan uzun pist hem ticari uçakların hem de savaş uçaklarının kullanacağı şekilde tasarlanmıştır. Lubango Havalimanı orta büyüklükte ve yolcular tarafından yeterli olarak tanımlanan bir havalimanıdır. Ancak havalimanında hizmet veren havayolu şirketinin sayısının sınırlı olması havalimanındaki sefer sayısının da az olmasına yol açmıştır. Bu da yolcular tarafından en çok eleştirilen konuların başında gelir. Lubango Havalimanının en avantajlı özelliği ise şehir merkezine son derece yakın bir konumda bulunması ve havalimanına birçok noktadan ulaşımın kolay olmasıdır. Bu nedenden ötürü yolcuların şehir merkezindeki herhangi bir noktadan havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlarken zorlanmadıklarını söylemek mümkündür. Lubango Havalimanındaki ilk ve tek kaza 8 Kasım 1983 yılında meydana gelmiştir. 

Bu tarihlerde kalkıştan kısa bir süre sonra ticari bir uçağın düşmesi sonucu uçakta bulunan 130 yolcuyla mürettebatın tamamı ölmüştür. Uçaktaki herkesin ölümüne sebep olan bu kaza uzun süre konuşulmuş ve gündemde kalmıştır.

Lubango Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Lubango uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Lubango Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Ancak Lubango Havalimanında hizmet veren tek havayolu şirketi TAAG Angola Havayolları adlı havayolu şirketidir. 

Mukanka Airport Havalimanı Havalimanı Konumu

Mukanka Airport Havalimanı Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır