Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Milas Havalimanı Hakkında

Milas-Bodrum Havalimanı, ülkemizin Akdeniz bölgesinde bulunan Muğla iline bağlı olan bir havalimanıdır. Muğla uçak bileti almak isteyen yolcular Milas-Bodrum Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Milas-Bodrum Havalimanının sahibi ve işleticisi TAV Havalimanları Holding’tir. Havalimanının işleticisi olan bir diğer kuruluş Devlet Hava Meydanları İşletmesidir. 1997 yılında inşa edilen havalimanı aynı tarihlerde hizmete açılmıştır. Havalimanının temeli 1994 yılında atılsa da inşasının tamamlanması ve hizmete açılması epey zaman almıştır. 

Milas-Bodrum Havalimanı Nerede?

Milas-Bodrum Havalimanı için ilk etapta konumu dolayısıyla Bodrum Havalimanı ismi düşünülse de havalimanı hem Milas ilçesine hem de Bodrum ilçesine yakın olduğu için Milas-Bodrum Havalimanı olarak adlandırılmıştır. Konumu itibariyle Milas ve Bodrum ilçelerinin sınırlarında olduğu söylenebilir. Milas ilçesine 12 km, Didim ilçesine 82 km, Bodrum ilçesine 32 km, Muğla il merkezine 76 km uzaklıkta bulunur. 

Milas-Bodrum Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Milas-Bodrum Havalimanına ulaşım sağlamak isteyenler havalimanına yakın olan ilçelerden hareket ederek havalimanına ulaşım sağlayan toplu taşıma araçlarıyla taksileri kullanabilirler. Toplu taşıma araçlarına ve taksiye ek olarak araç kiralama hizmetinden yararlanmak da mümkündür.

Milas-Bodrum Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • MUTTAŞ ve HAVAŞ otobüsleri
  • Acentelerden ve web siteleri üzerinden kiralanan araçlar
  • İlçe merkezlerinde hizmet veren taksiler

Milas-Bodrum Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Milas-Bodrum Havalimanı Bodrum Imsık Havalimanının küçük kapasiteli bir havalimanı olması dolayısıyla inşa edilmiştir. Bu nedenle Milas-Bodrum Havalimanı'nın daha kapsamlı ve daha modern bir havalimanı olarak tasarlandığını söylemek mümkündür. Uluslararası bir havalimanı olması dolayısıyla Milas-Bodrum Havalimanı'nda birden çok havayolu şirketini bulmak ve farklı ülkelere de seyahat etmek mümkündür. Geçmişten günümüze birden çok yenileme çalışmasından geçen havalimanındaki dış hat terminali Türkiye'nin en önemli havalimanlarından biri olmasına neden olmuştur. Milas-Bodrum Havalimanının en önemli özelliği gün geçtikçe yenilenen bir havalimanı olmasıdır. Milas-Bodrum Havalimanı yılda 5.000.000 yolcu kapasitesine sahip bir şekilde tasarlanmıştır. Havalimanındaki dış hatlar terminali 95.683 metrekaredir. Dış hatlar terminali 16 Mayıs 2012 tarihi itibariyle hizmete açılmıştır. 2014 yılında bir ihale düzenlenmiş ve havalimanı için 717.000.000 € + KDV teklif ederek en iyi teklifin sahibi olan Tepe Akfen Vie Havalimanları Holding Milas-Bodrum Havalimanının işletme hakkını kazanmıştır. Milas-Bodrum Havalimanı 2035 yılının sonuna kadar Tepe Akfen Vie Havalimanları Holding’e ait olmuştur. Milas-Bodrum Havalimanında yolcular için bekleme alanları, restoranlar, kafeler, giyim mağazaları, oyuncak mağazaları, otopark, taksi durağı, toplu taşıma araçları durağı ve araç kiralama acenteleri bulunur. Bu nedenle yolcuların Milas-Bodrum Havalimanında aradıkları birçok yeri bulmaları mümkündür. Elbette havalimanındaki işletmelerin ücreti şehir merkezindeki herhangi bir işletmeye kıyasla daha fazla olabilir. Ancak yolcular acil bir ihtiyaçlarında havalimanındaki işletmeleri kullanabilirler.

Milas-Bodrum Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Muğla uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Milas-Bodrum Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Milas-Bodrum Havalimanı'nda yıl boyu ve düzenli seferleri olan havayolu şirketleri Corendon Airlines, Corendon Dutch Airlines, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet’tir. Bu havayolu şirketlerini kullanan yolcular Hollanda'nın Amsterdam şehrindeki Amsterdam Schiphol Havalimanına, Ankara iline bağlı olan Esenboğa Havalimanı'na, İstanbul iline bağlı olan Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirler. Milas-Bodrum Havalimanında sezonluk hizmet veren havayolu şirketleri ise Azerbaycan Hava Yolları, Austrian Airlines, Thomson Airways, Thomas Cook Airlines, Lufthansa, Luxair ve Edelweiss Air Gibi havayolu şirketleridir. Bu havayolu şirketlerini kullanarak Azerbaycan, İsviçre ve İngiltere gibi ülkelere ulaşım sağlamak mümkündür.

Milas Havalimanı Havalimanı Konumu

Milas Havalimanı Uçak Firmaları

Anadolu Jet
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır