Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Merzifon Havalimanı Hakkında

Amasya Merzifon Havalimanı, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nin kesişiminde yer alan bir hava terminalidir ve hem sivil, hem de askeri amaçlarla kullanılması mümkün olabilmektedir. Dilediğiniz dönemde, dilediğiniz firma aracılığıyla satın alabileceğiniz Amasya uçak bileti sayesinde şehre ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca Amasya şehrine değil, bölgede yer alan ve yoğun ziyaretçi ağırlama kapasitesine sahip olan diğer şehirlere veya turistik noktalar ile ilçelere de ulaşımın sağlanmasında kullanılan havalimanları arasında da yer almaktadır. 

Amasya Merzifon Havalimanı Nerede?

Amasya Merzifon Havalimanı, ismini de aldığı Merzifon içerisinde yer alır. Merzifon ilçesi, Amasya’ya bağlı en büyük ve özel ilçelerden biri olarak dikkat çekmektedir ve Merzifon ilçesi merkezi ile havalimanının arasında toplamda 6,7 kilometre mesafe bulunduğundan ilçeye geçiş son derece kolay olarak tamamlanmaktadır. Amasya Merzifon Havalimanı Amasya merkezine 42, Havza'ya 45,6 ve Çorum'a 63,2 km uzaklıktadır.

Amasya Merzifon Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Merzifon havalimanına ulaşımı gerçekleştirmenin, bulunduğunuz bölgeye göre farklı yöntemleri bulunmaktadır. Yakın ilçe ve illerden taksileri değerlendirerek ulaşılabilen havalimanına, özel servisleri kullanarak da konforlu bir biçimde ulaşmak mümkündür. Amasya – Merzifon, Çorum – Merzifon ve Tokat ve Erbaa – Merzifon hatları arasındaki servislerden sizler için en uygunun tercih ederek havaalanına ulaşabilirsiniz.

Amasya Merzifon Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Amasya sınırları içerisinde bulunsa da, Merzifon Havalimanı bölgede yer alan Çorum ve Tokat gibi şehirler için de kolay bir ulaşım imkanı sağlama hedeflerini başarıyla gerçekleştirmeyi başarmaktadır. Türkiye’nin, hem sivil havacılık, hem de askeri havacılık amaçlarıyla kullanılabilen havalimanları arasında yer alan Merzifon Havalimanı, şu anda yalnızca iç hatlar uçuşlarının tamamlanmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. 2008 yılından beri sivil uçuşlar için aktif olarak kullanılmaktadır.

Amasya Merzifon Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Merzifon havalimanı yalnızca şehirler arası uçuşların gerçekleştirilmesinde kullanılan bir havalimanıdır. Dış hatlar terminaline sahip olmaması sebebiyle, Amasya uçak bileti seçenekleriyle yalnızca iç hatlar uçuşlarının gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Amasya’ya aktarmalı veya aktarmasız olarak bulunduğunuz ve bilet aldığınız bölgeye göre farklı hizmetler sunan şirketler arasında Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmaları bulunmaktadır.

Merzifon Havalimanı Havalimanı Konumu

Merzifon Havalimanı Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır