Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Les Salines Arpt Havalimanı Kalkışlı Uçak Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Les Salines Arpt Havalimanı Hakkında

Rabah Bitat Havalimanı ya da bilinen diğer adıyla Annaba Rabah Bitat Havalimanı, Cezayir’e bağlı olan Annaba şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Annaba uçak bileti almak isteyen yolcular Rabah Bitat Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. Annaba şehrinde bulunan ve bu şehre hizmet eden Rabah Bitat Havalimanının işleticisi EGSA-Constantine'dir. Rabah Bitat Havalimanı deniz seviyesinden 5 m yüksekliktedir.

Rabah Bitat Havalimanı Nerede?

Cezayir’e bağlı olan Annaba şehrinde bulunan Rabah Bitat Havalimanı, bulunduğu Annaba şehir merkezine yaklaşık 14 km uzaklıkta yer alır. Bu nedenle şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafenin fazla olmadığını söylemek mümkündür. Ancak yolcular trafiğe takılmaları durumunda havalimanına geç kalabilecekleri gibi toplu taşıma araçlarını kullanmaları durumunda havalimanına ulaşım süreleri uzayabilir. Bu nedenle yolcuların havalimanına tahmini varış sürelerini hesaplayarak yola çıkmaları tavsiye edilir. Annaba şehir merkezinden taksi tutarak yola çıkan bir yolcu yaklaşık 18 dakika içinde Rabah Bitat Havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Rabah Bitat Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Rabah Bitat Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular toplu taşıma aracı kullanmak istemeleri durumunda yalnızca şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren shuttle servislerini kullanabilirler. Zira havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları mevcut değildir. Toplu taşıma aracı kullanmayı düşünmeyen yolcular ise şehir merkezinden araç kiralayabilir ya da taksi tutabilirler.

Rabah Bitat Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Araç kiralama acentelerinden kiralanan araçlar
  • Şehir merkezinde 7\24 aktif olan taksiler
  • Şehir merkeziyle havalimanı arasında hizmet veren ve shuttle olarak adlandırılan yolcu servisleri

Rabah Bitat Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Bilinen eski adı Les Salines Havalimanı olan Rabah Bitat Havalimanına daha sonra Cezayir Cumhurbaşkanı olduğu bilinen Rabah Bitat’ın adı verilmiştir. Rabah Bitat Havalimanı için kullanılan ve popüler olan bir diğer isim ise El Mellah Havalimanı’dır. Rabah Bitat Havalimanında uzunluğu 3.000 m ve 2.290 m olan 2 adet uçuş pisti bulunur. Her 2 uçuş pistinin de yüzeyi asfalttır. 1939 yılından beri aktif olarak hizmet veren bir havalimanı olduğu bilinen Rabah Bitat Havalimanında günümüzdeki son halini alana kadar birçok değişiklik yapılmıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında Bone Airfield adıyla bilinen ve bu isimle kullanılan Rabah Bitat Havalimanı, Alman Hava Kuvvetleri tarafından askeri bir üs olarak uzun süre kullanılmıştır. Daha sonra Batı Çöl Harekatı sırasında Amerika Birleşik Devletleri Ordusu USAAF 12 Hava Kuvvetleri tarafından ele geçirildiği bilinir. Rabah Bitat Havalimanı geçmişte birden çok kez el değiştirmiş ve farklı milletler tarafından kullanılan bir havalimanı olmuştur. Savaş bittikten ve Cezayir bağımsızlık kazandıktan sonra adı değişen ve günümüzdeki son halini alan Rabah Bitat Havalimanı, Cezayir için oldukça önemli bir havalimanıdır. Rabah Bitat Havalimanında bulunan ve yıllık kapasitesi 500.000 yolcu olan eski terminal yetersiz kaldığı için 2016 yılının Ocak ayında yeni bir dış hatlar terminali açılmıştır. Bu dış hatlar terminali yılda 700.000 yolcuya hizmet verebilecek kapasitede tasarlanmıştır.

Rabah Bitat Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Annaba uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Rabah Bitat Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Rabah Bitat Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri Air Algerie, Tassili Airlines ve Volotea gibi şirketlerdir. Rabah Bitat Havalimanından İstanbul, Marsilya ve Paris gibi Farklı noktalara ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak Rabah Bitat Havalimanında hizmet veren havayolu şirketinin sayısı sınırlı olduğu için sefer sayısının da sınırlı olduğu söylenebilir.

Les Salines Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Les Salines Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Air Algérie
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır