Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük şehridir. Avrupa ve Asya arasında bulunmasıyla, köprüleri ve tarihi dokusuyla benzersiz bir şehirdir. Tarih boyunca, İstanbul birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir merkez olmuştur. İstanbul, dünyanın en güzel boğazlarından biri olan İstanbul Boğazı'na sahiptir. Boğaz, Asya ve Avrupa kıtalarını ayırır ve deniz trafiği açısından oldukça önemlidir. Boğazın her iki tarafında, tarihi yapılar, saraylar ve camiler bulunur. Bu yapılar arasında en ünlüsü, Ayasofya olarak da bilinen, Bizans İmparatorluğu döneminden kalma bir kilisedir. Diğer önemli tarihi yapılar arasında Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı ve Galata Kulesi bulunur. İstanbul, aynı zamanda modern bir şehirdir. Şehirde birçok alışveriş merkezi, restoran ve kafe bulunmaktadır. 

İstanbul havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

İstanbul havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. İstanbul havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 72T, 80T, 89C, 35C, 93T, 97T, 76D, 46T, 92T, 73, E59, 32T, 79T, 145T, 71T numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

İstanbul havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

İstanbul havalimanın yakınından binilen minibüs ulaşım aracını kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler numaralandırılmamıştır. Minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak İstanbul havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  İstanbul havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 44 km’dir. İstanbul havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 390 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. İstanbul havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile İstanbul havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanından Otogara Ulaşım

İstanbul havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 41 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Altıntepsi mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Lefkoşa Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Lefkoşa, Kıbrıs adasının ortasında yer alan, Kıbrıs Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Kıbrıs'ın en kalabalık kenti ve en önemli kültür, sanayi, ticaret ve ulaşım merkezidir. Dünya üzerindeki tek bölünmüş başkent unvanını taşıyan şehrin kuzeyinde Türkler, güneyinde ise Rumlar yaşıyor. Şehri ortadan ikiye ayıran yeşil hat, Birleşmiş Milletler kontrolünde. Kıbrıs’ın en sıcak şehirlerinden biri olan Akdeniz iklim özelliklerinin hüküm sürdüğü Lefkoşa'da yaz ayları sıcak ve kurak geçerken, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçiyor. Yaz dönemlerinde sıcaklık; 26-28 °C arasında değişirken, en düşük soğuk hava ortalaması ise 8-10 °C olarak görülüyor. Masmavi deniziyle dikkat çeken şehirde yaz tatili geçirebilir, doğasıyla hayranlık uyandıran bölgelerde uzun yürüyüşler yapabilir ve bölgeye has mimari yapıları, tarihi alanları keşfedebilirsiniz. Lefkoşa’da çok sayıda 5 yıldızlı otel bulabilirsiniz. Gece hayatına gelince özellikle diskolar ve casinolar Türkiye’den gidenlerin en çok ilgisini çeken etkinliklerdir.

Lefkoşa şehir merkezinden Ercan Havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak şehir merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Lefkoşa şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi, araç kiralama, otel servisi ya da otobüs gibi çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkündür.

Ercan Havalimanı

Lefkoşa Ercan Uluslararası Havalimanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'ya 23 km, Gazimağusa'ya 29 km uzaklıkta bulunan uluslararası havalimanıdır. Giden ve gelen yolcu terminalleri olarak 2 terminalden oluşan havalimanı binası yenilendiği için modern bir görünüme sahiptir. 

Otobüs

Lefkoşa Uluslararası Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlamak için kurulan, Kıbrıs Havaalanları Servisi Şirketi (KIBHAS) 5 bölgeye hizmet vermektedir. Lefke, Güzelyurt, Girne, Gazimağusa ve Lefkoşa’dan belirli saatlerde kalkan otobüsler Ercan Havaalanı’na yolcu taşıyor ve yine belirli saatlerde havaalanından aldığı yolcuları, 5 bölgeye ulaştırıyor. Lefkoşa Otobüs Terminalinden kalkan ve Ercan Havalimanı’na hareket eden otobüslerin kalkış saatleri saat 05.15 ile 20.30 arasında yer alıyor ve gün içerisinden toplam 11 sefer yapıyor. Girne Colony Hotel yanından kalkan havalimanı servislerinin çalışma saatleri ise 04.50 ile 20.00 arası. Magosa Otobüs terminalinden kalkan havalimanı servisleri saat 05.00 ile 22.30 arasında, Güzelyurt Otobüs terminalinden kalkan servisler 04.20 ile 19.20 arasında, Lefke terminalinden kalkan servisler ise 03.50 ile 18.50 arasında çalışmaktadır. Otogarlara ulaşmak için şehir içinde hizmet veren dolmuşları kullanabilirsiniz.

Otel Servisi

Lefkoşa şehrinde kalacağınız otelden veya güvenilir bir tur firmasından talep ederek Lefkoşa şehir merkezinden Ercan Havalimanına özel transfer rezervasyonu yapabilirsiniz. Lefkoşa şehir merkezinde bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcuttur. Havalimanına ulaşmadan önce konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek şehir merkezinden havalimanına ulaştıran servis araçları ile ilgili bir yolculuk planı oluşturabilir ve şehir merkezindeki konakladığınız otelin servis aracıyla hızlı ve kolay şekilde şehir merkezinden Ercan Havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelinizden size bir taksi ayarlaması konusunda yardım da isteyebilirsiniz.

Transfer Aracı

Havaalanı transferleri, ister yakındaki bir otel otogarı, ister başka bir yerel faaliyet noktası olsun, genellikle yerel bir varış noktası ile havaalanı arasındaki yolcular için önceden ayarlanmış ulaşımdır. Şehir merkezinden havalimanına transfer hizmeti veren şirketlerin araçlarından faydalanabilirsiniz. Bu konuda uçağa binmeden önce internet üzerinden araştırma yaparak rezervasyonunuzu yaptırabilir ya da konaklama yapacağınız otelden size böyle bir servis ayarlamasını isteyebilirsiniz.

Taksi

Şehir içerisinde yer alan taksi duraklarından taksi tutarak havalimanına seyahat etmeniz mümkündür. Ercan Havalimanı, şehir merkezine 23 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Lefkoşa şehir merkezinden havalimanına toplu taşıma yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular şehir merkezindeki taksi duraklarından taksiye binebilir ve şehir merkezinden havalimanına ulaşabilir. Taksi ücretleri şehir merkezi mesafelerine göre değişebilir. Taksi ücretleri şehir merkezi mesafelerine göre 70-130 Türk lirası arasında değişir. Lefkoşa şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım 70, Magosa’dan havalimanına taksiyle ulaşım 130 Türk lirasıdır. 22.00’dan sonra gece tarifesine geçildiği için taksi ücretleri 10-20 Türk lirası artış gösterir.

Araç Kiralama

Havalimanına daha konforlu bir ulaşım deneyimi yaşamak için araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz. Lefkoşa şehir merkezinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından kendinize en uygun olanını seçip havalimanına ulaşmak mümkündür. Şehir içerisinde yer alan birçok Rent a Car şirketi bulunmaktadır. Ercan Havalimanındaki araç kiralama acentelerini şehir merkezinde araştırıp size en uygun olanını seçerek kiraladığınız aracı havalimanındaki ofisine teslim edebilir ve yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde bulunan araç kiralama acentelerinin web sayfaları üzerinden de rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır