Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Stockholm kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Stockholm Şehir Merkezine Ulaşım

Stocholm Arlanda Havalimanı Stocholm şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km uzaklıktadır. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımda yoğun olarak kullanılan birçok araç vardır. Bu araçların başında ekspres trenler gelir. Toplu taşımanın bir diğer adresi ise otobüs firmalarıdır. Bu araçların yanı sora araç kiralayarak veya ticari taksiler ile de şehir merkezine ulaşım sağlanabilir.

Arlanda Havalimanı İsveç’in en büyük İskandinav ülkelerinin ise 3. büyük havalimanıdır. 2011 yıllında 19 milyon yolcuya ev sahipliği yaparak önemli işlere imza atmıştır. 4 terminali bulunan bu havalimanında 2 ve 5 numaralı terminalden dış uçuşlar gerçekleştirilir. İç uçuşlar ile 3 ve 4 numaralı terminalden gerçekleştirilir. 

Dünyanın birçok yerine ulaşım sağlayan bu havalimanına İstanbul uçuşları da vardır. Arlanda Havalimanı ile şehir merkezi arasında birçok ulaşım seçeneğinin bulunması  bu havalimanının daha sık tercih edilmesine neden olmuştur.

Stocholm

İsveç’in başkenti Stocholm İskandinav ülkeleri arasında önemli bir yere sahiptir. 2 milyon nüfusa sahip olan Stocholm İsveç’in en büyük şehridir. 13. Yüzyıldan beri İskandinavya’nın kültür, siyaset, medya ve ekonomi başkentidir. Yeşil alanları, doğası ve huzuru ile dikkat çeken bir şehirdir. Ayrıca her  yıl 1 milyondan fazla turist ağırlamaktadır. 

Otobüs 

Arlanda Havalimanı ile şehir merkezi arasında yoğun bir şekilde çalışma yürüten toplu taşıma araçlarından biri de otobüslerdir. Otobüsler bu güzergahtaki en uygun ücretli araçlardır. Havalimanında bulunan güvenli otobüs firmaları Flixbus, Flybussarna ve Nettbus olarak bilinir. 

Havalimanından şehir merkezine ulaşımda otobüs firmaları 12 Euro civarında bir ücret talep eder. Otobüs ile yapılan yolculuklar ortalama 45 dakika sürer. Trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak bu süre daha da uzayabilir. Havalimanından merkeze giden otobüsler 2. terminalden kalkar.2,4 ve 5 numaralı terminaller ile 4 ve 5’te bulunan elektronik makinelerden de bilet satın alınabilir. 

Ekspres Tren

Arlanda Havalimanı ile Stocholm şehir merkezi arasında en sık kullanılan araç ekspres trenlerdir. Trenler diğer ulaşım araçlarının 2 katı daha hızlı bir şekilde merkeze ulaşım sağlar. 40 kilometrelik mesafeyi yaklaşık olarak 20 dakikada kat eden trenler uzun yol sevmeyenlerin en çok tercih ettiği araçlardandır. 

Ekspres tren ücretleri tek yön ortalama 30 Euro civarındadır. Tren yolcularını Stocholm merkezde bıraktığı için merkezde otel kiralandıysa yürüyerek de ulaşım sağlanabilir. Trenler 04:50 ile 01:05 arasında ulaşıma katılırlar. 

Trenler 15 dakikada bir sefer düzenledikleri için havalimanında uzun süre beklemeye gerek yoktur. Ekspres trenlere 2,3,4 ve 5 numaralı terminallerden bilet alınabilir. Ekspres trenler 8 yaşından küçük çocuklara ücretsizdir. Grup olarak yapılan seyahatlerde grup bileti alınmalıdır. Böylece çok daha uygun ücretlerle yolculuk yapılır. Ayrıca çevrimiçi olarak satın alınan biletlerde %25 oranından indirim uygulanır.

Taksi 

Arlanda Havalimanı ile Stocholm şehir merkezi arasında en sık kullanılan araçlardan biri de taksilerdir. Ticari taksiler pahalı olarak bilinseler de en konforlu araçlardır. Havalimanından direkt olarak yolcularını alan taksiler hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşır. Yolcuyu gideceği otele kadar bıraktıkları için maddi sıkıntı yaşamayan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır.

Taksiler ile şehir merkezine yolculuk 30 ile 40 dakika arasında sürer. Taksi ücretleri ortalama olarak 50 Euro’dur. Hem havalimanının içerisindeki taksi firmalarından hem de havalimanının dışında taksilere rastlanabilir.  

Araç Kiralama 

Taksilerden sonra şehir merkezine ulaşımda kullanılan en pahalı araçlardır. Araç kiralanırken yanında şoförü ile beraber gelindiği görülür. Bu şoförlerin tamamı iyi derecede İngilizce konuşur. 40 ile 50 dakika arasında şehir merkezine ulaşan bu araçların ücreti 60ile 70 Euro civarındadır. 

Konya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Selçuklu ilçesi sınırları içinde bulunan Konya Havalimanı, sivil-askeri kategoride bir havalimanıdır.  İç ve dış hat uçuş trafiğine açık olan Konya Havalimanı, Konya’ya ve çevre illere ulaşım için oldukça yoğun kullanılmaktadır. Havalimanında iç ve dış hatlar terminal binası ortak kullanılmaktadır. Terminalin içinde banka ATM’sinin dışında; araç kiralama ofisleri, uçak bekleme süresince vakit geçirebileceğiniz kafe ve farklı ürünler için satış noktaları bulunmaktadır.

Konya Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Konya’da havalimanı karşısındaki duraktan yolcu alan ve bindiren belediye otobüsü bulunmaktadır. 34-A, 43B, 54A, 103A, 111A numaralı otobüsler havalimanı durağından geçmektedir. 34-A, 43B, 103 ve 11A numaralı otobüslere Gaziler Derneği, 15 Temmuz Şehitler Durağı, Beşyol, Emniyet Müdürlüğü, Karayolları Cami, Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi, Türk Yıldızları Parkı gibi merkezi duraklarda binebilir ve havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Konya’da bulunan yolcular otobüs duraklarında 34-A, 43B, 54A, 103A veya 111A numaralı otobüslerden birine binerek havalimanı durağında inebilir ve yaklaşık 500 metre yürüyerek havalimanına ulaşabilir.

Taksi

Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Konya şehir merkezi ve Konya Havalimanı arası mesafe yaklaşık 18 kilometredir. Konya şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Konya şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti ortalama 190 TL’dir.

HAVAŞ

Konya Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Konya şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.  Şehir merkezinden Selçuklu ilçesinde bulunan Konya Havalimanı'na ulaşmak için Anıt Meydanı'ndan kalkan HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz. Servisler Anıt, Fuar, Zafer, Alaaddin, Belediye, Sille Kavşağı, Kulesite, Aydınlıkevler ve Otogar güzergahını izleyerek Konya Havalimanı'na ulaşmaktadır. Konya şehir merkezinden HAVAŞ otobüs seferleri ile yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Anıt Meydanı’ndan kalkış yapan HAVAŞ Otobüsleri’nin kalkış saatlerini HAVAŞ’ın internet sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Ayrıca otobüslerin uçak hareket saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket ettiğini de unutmamak gerekir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Konya şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Konya Havalimanı ve şehir merkezinde bulunan araç kiralama acenteleri arasında EnterpriseBudgetAvisElit Car RentalGrs CarCar FleetSun Rent a CarCentral Rent a CarKoçak Oto KiralamaBarış Rent a CarDervish Oto KiralamaGüven Rent a CarÖzdemir Araç KiralamaSılam Oto KiralamaDoğanay Rent a CarErtur Rent a CarAyhan Oto KiralamaAvro Rent a CarAyef Araç KiralamaZeplin Rental yer almaktadır. 

Konya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Konya otogarından havalimanına doğrudan gitmek için HAVAŞ servis otobüsleri kullanabilirsiniz. Uçak seferlerine göre hizmet veren otobüsler şehir merkezinde Anıt Meydanı’ndan hareket ederek Otogara uğrayıp yolcuları aldıktan sonra havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Konya otogarında otobüs firmasının servis araçları ile şehir merkezine ulaşıp havalimanına ulaşan belediye otobüsüne aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları yerine taksi seçeneğini kullanarak da havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 14 kilometredir. Otogar ve havalimanı arası taksi ücreti ortalama 150 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır