Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir, Türkiye'nin batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan bir şehirdir. Yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük şehridir ve aynı zamanda Ege Bölgesi'nin en önemli kentlerinden biridir. İzmir'in tarihi oldukça eski zamanlara dayanır. Antik Yunan döneminde, şehir Smyrna olarak biliniyordu ve stratejik bir konumda bulunuyordu. Bugün İzmir'de hala birçok antik kalıntı ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Özellikle Alsancak, Konak ve Kemeraltı semtleri tarihi dokularıyla öne çıkmaktadır. İzmir, sıcak yaz aylarında turistlerin ilgisini çeken bir tatil merkezidir. İzmir'in sahil şeridi boyunca uzanan plajları, güzel kumsalları ve Ege Denizi'nin berrak suları, ziyaretçiler için harika bir tatil deneyimi sunar. 

Adnan Menderes havalimanı şehrin Dokuz Eylül mahallesinde yer almaktadır.  Adnan Menderes havalimanı ile İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Adnan Menderes havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 707, 728, 705 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için metro ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tramvay

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için İZBAN ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden İZBAN ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Adnan Menderes havalimanından, İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Adnan Menderes havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Adnan Menderes havalimanı yakınından binilen taksinin İzmir şehir merkezine ulaşım ücreti 247 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Adnan Menderes havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanından Otogara Ulaşım

Adnan Menderes havalimanı ile İzmir otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 33,5 km’dir. İzmir otogarı şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İzmir otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Konya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Selçuklu ilçesi sınırları içinde bulunan Konya Havalimanı, sivil-askeri kategoride bir havalimanıdır.  İç ve dış hat uçuş trafiğine açık olan Konya Havalimanı, Konya’ya ve çevre illere ulaşım için oldukça yoğun kullanılmaktadır. Havalimanında iç ve dış hatlar terminal binası ortak kullanılmaktadır. Terminalin içinde banka ATM’sinin dışında; araç kiralama ofisleri, uçak bekleme süresince vakit geçirebileceğiniz kafe ve farklı ürünler için satış noktaları bulunmaktadır.

Konya Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Konya’da havalimanı karşısındaki duraktan yolcu alan ve bindiren belediye otobüsü bulunmaktadır. 34-A, 43B, 54A, 103A, 111A numaralı otobüsler havalimanı durağından geçmektedir. 34-A, 43B, 103 ve 11A numaralı otobüslere Gaziler Derneği, 15 Temmuz Şehitler Durağı, Beşyol, Emniyet Müdürlüğü, Karayolları Cami, Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi, Türk Yıldızları Parkı gibi merkezi duraklarda binebilir ve havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Konya’da bulunan yolcular otobüs duraklarında 34-A, 43B, 54A, 103A veya 111A numaralı otobüslerden birine binerek havalimanı durağında inebilir ve yaklaşık 500 metre yürüyerek havalimanına ulaşabilir.

Taksi

Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Konya şehir merkezi ve Konya Havalimanı arası mesafe yaklaşık 18 kilometredir. Konya şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Konya şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti ortalama 190 TL’dir.

HAVAŞ

Konya Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Konya şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.  Şehir merkezinden Selçuklu ilçesinde bulunan Konya Havalimanı'na ulaşmak için Anıt Meydanı'ndan kalkan HAVAŞ servislerini kullanabilirsiniz. Servisler Anıt, Fuar, Zafer, Alaaddin, Belediye, Sille Kavşağı, Kulesite, Aydınlıkevler ve Otogar güzergahını izleyerek Konya Havalimanı'na ulaşmaktadır. Konya şehir merkezinden HAVAŞ otobüs seferleri ile yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Anıt Meydanı’ndan kalkış yapan HAVAŞ Otobüsleri’nin kalkış saatlerini HAVAŞ’ın internet sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Ayrıca otobüslerin uçak hareket saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket ettiğini de unutmamak gerekir.

Araç Kiralama

Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Konya şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Konya Havalimanı ve şehir merkezinde bulunan araç kiralama acenteleri arasında EnterpriseBudgetAvisElit Car RentalGrs CarCar FleetSun Rent a CarCentral Rent a CarKoçak Oto KiralamaBarış Rent a CarDervish Oto KiralamaGüven Rent a CarÖzdemir Araç KiralamaSılam Oto KiralamaDoğanay Rent a CarErtur Rent a CarAyhan Oto KiralamaAvro Rent a CarAyef Araç KiralamaZeplin Rental yer almaktadır. 

Konya Otogarından Havalimanına Ulaşım

Konya otogarından havalimanına doğrudan gitmek için HAVAŞ servis otobüsleri kullanabilirsiniz. Uçak seferlerine göre hizmet veren otobüsler şehir merkezinde Anıt Meydanı’ndan hareket ederek Otogara uğrayıp yolcuları aldıktan sonra havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Konya otogarında otobüs firmasının servis araçları ile şehir merkezine ulaşıp havalimanına ulaşan belediye otobüsüne aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşmak için toplu taşıma araçları yerine taksi seçeneğini kullanarak da havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 14 kilometredir. Otogar ve havalimanı arası taksi ücreti ortalama 150 TL’dir.

Sefer Bilgisi

5 saat 45 dk  Konya - İzmir
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır