Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Kayseri Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Erkilet Havalimanı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinin Erkilet semtinde bulunan havalimanıdır. 1998 yılında sivil hava trafiğine açılan havalimanında iç ve dış hatlar yer almaktadır. Ürgüp, Kapadokya'ya da yakın olması sebebiyle turistler tarafından tercih edilen Erkilet Havalimanı, yurt içine ve yurtdışına birçok seferin yapıldığı bir havalimanıdır.

Erkilet Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Kayseri şehir merkezinden Kayseri Havalimanına ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Kayseri şehir merkezinden havalimanına gidecek yolcular için Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir İçi Otobüs seferleri düzenlenmektedir. Kayseri’de havalimanına ulaşım 100, 101 ve 237 numaralı otobüsler ile sağlanmaktadır. 100 numaralı Şehir Merkezi – Mevlana Üst Geçit Hastane otobüs hattı Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Hastane Caddesi, Adliye, Mevlana Veternerlik Okulu, Mevlena Plevne Caddesi, Yunus Emre Cami duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. 101 Şehir Merkezi – Mevlana Üst Geçit İstasyon otobüs hattı Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Medrese Önü, İstasyon Caddesi, Mevlana Plevne Caddesi, Yeni Mahalle Meydanı, Yunus Emre Cami duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. 271 Şehir Merkezi – Nato 200 Evler Havaalanı otobüs hattı ise Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Nato Caddesi, Doğumevi, Kayseri Gaz, Barış Manço Caddesi, Mevlana Plevne Caddesi, 8.Cadde, Seyrani Muhtarlığı duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. Kayseri Havaalanı otobüs durak numarası: 1312 'dir.

Taksi

Kayseri şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 5 kilometredir. Kayseri şehir merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle merkezden havalimanına ulaşımda taksiler çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Kayseri şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kayseri şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 72 TL’dir.

HAVAŞ

Erkilet Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Kayseri şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ servisleri Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısından kalkıyor ve Kadir Has Stadyumu, Anatamir Tramvay Durağı güzergahını izleyerek havalimanına ulaşmaktadır. HAVAŞ'a ait servisler Talas ilçesinden de havalimanına yolcu taşıyor. Anayurt Meydan (Beğendik Mağazası önü), Talas İlçe Jandarma Komutanlığı Önü, Yurtlar Bölgesi Tramvay Durağı, İpeksaray AVM Karşısı, Tuna Tramvay Durağı, M.Şimşek Caddesi, Ziraat Bankası Karşısı güzergahını izleyen servislerle havalimanına ulaşmaktadır.

Araç Kiralama

Kayseri şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Kayseri şehir merkezinde çok sayıda araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Kayseri şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kayseri Otogarından Havalimanına Ulaşım

Kayseri otogarından Erkilet Havalimanına çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Kayseri otogarından HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlanabilir. HAVAŞ servis otobüsleri, Kayseri otogarı karşısında yer alan BYZ AVM otoparkından hareket etmektedir. Otogardan hareket eden HAVAŞ servis otobüsü Kayseri Forum AVM’ye uğrayıp buradan yolcu alarak havalimanına devam etmektedir. Kayseri otogarından havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular ise 904 numaralı otobüse binerek otogardan havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. 904 numaralı otobüs otogar ve havalimanı arası yolcu taşıma hizmeti vermektedir. Bir diğer ulaşım yöntemi ise taksilerdir. Otogar ile havalimanı arası mesafe 14 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 180 TL’dir.

Sefer Bilgisi

1 saat 35 dk  Kayseri - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır