Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Ankara kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehridir. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ankara, 25.000 km²'lik bir alanı kaplamaktadır ve nüfusu yaklaşık 5,5 milyondur. Ankara, tarihi açıdan oldukça zengin bir şehirdir. İlk olarak MÖ 3. yüzyılda Galatlar tarafından kurulmuştur ve daha sonra Roma, Bizans ve Selçuklu İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Türkiye'nin başkenti olarak seçilmiştir. Ankara'nın en önemli turistik yerlerinden biri Anıtkabir'dir. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı burada bulunmaktadır. Ayrıca şehirde Atakule, Kocatepe Camii, Hacı Bayram Camii, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Gençlik Parkı, Kuğulu Park gibi birçok turistik yer bulunmaktadır.

Esenboğa havalimanı şehrin Balıkhisar mahallesinde yer almaktadır.  Esenboğa havalimanı ile Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Esenboğa havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Esenboğa havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur.   Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 487, 419, 450 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Esenboğa havalimanından binilen belediye otobüsleri ile Sıhhiye metro istasyonuna ulaştıktan sonra M1-M2-M3 metro ulaşım aracını kullanarak Ankara il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Esenboğa havalimanından, Ankara şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır.   Esenboğa havalimanından Ankara şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz. 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Esenboğa Havalimanı ve Ankara şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 28 km’dir. Esenboğa havalimanı yakınından binilen taksinin Ankara şehir merkezine ulaşım ücreti 290 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 37 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Esenboğa Havalimanı’ndan Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Esenboğa Havalimanından Ankara şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanından Otogara Ulaşım

Esenboğa havalimanı ile Ankara otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 30 km’dir. Ankara otogarı şehrin Yenimahalle ilçesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Ankara otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Kayseri Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Erkilet Havalimanı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinin Erkilet semtinde bulunan havalimanıdır. 1998 yılında sivil hava trafiğine açılan havalimanında iç ve dış hatlar yer almaktadır. Ürgüp, Kapadokya'ya da yakın olması sebebiyle turistler tarafından tercih edilen Erkilet Havalimanı, yurt içine ve yurtdışına birçok seferin yapıldığı bir havalimanıdır.

Erkilet Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Kayseri şehir merkezinden Kayseri Havalimanına ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Kayseri şehir merkezinden havalimanına gidecek yolcular için Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir İçi Otobüs seferleri düzenlenmektedir. Kayseri’de havalimanına ulaşım 100, 101 ve 237 numaralı otobüsler ile sağlanmaktadır. 100 numaralı Şehir Merkezi – Mevlana Üst Geçit Hastane otobüs hattı Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Hastane Caddesi, Adliye, Mevlana Veternerlik Okulu, Mevlena Plevne Caddesi, Yunus Emre Cami duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. 101 Şehir Merkezi – Mevlana Üst Geçit İstasyon otobüs hattı Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Medrese Önü, İstasyon Caddesi, Mevlana Plevne Caddesi, Yeni Mahalle Meydanı, Yunus Emre Cami duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. 271 Şehir Merkezi – Nato 200 Evler Havaalanı otobüs hattı ise Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Nato Caddesi, Doğumevi, Kayseri Gaz, Barış Manço Caddesi, Mevlana Plevne Caddesi, 8.Cadde, Seyrani Muhtarlığı duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. Kayseri Havaalanı otobüs durak numarası: 1312 'dir.

Taksi

Kayseri şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 5 kilometredir. Kayseri şehir merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle merkezden havalimanına ulaşımda taksiler çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Kayseri şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kayseri şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 72 TL’dir.

HAVAŞ

Erkilet Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Kayseri şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ servisleri Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısından kalkıyor ve Kadir Has Stadyumu, Anatamir Tramvay Durağı güzergahını izleyerek havalimanına ulaşmaktadır. HAVAŞ'a ait servisler Talas ilçesinden de havalimanına yolcu taşıyor. Anayurt Meydan (Beğendik Mağazası önü), Talas İlçe Jandarma Komutanlığı Önü, Yurtlar Bölgesi Tramvay Durağı, İpeksaray AVM Karşısı, Tuna Tramvay Durağı, M.Şimşek Caddesi, Ziraat Bankası Karşısı güzergahını izleyen servislerle havalimanına ulaşmaktadır.

Araç Kiralama

Kayseri şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Kayseri şehir merkezinde çok sayıda araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Kayseri şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kayseri Otogarından Havalimanına Ulaşım

Kayseri otogarından Erkilet Havalimanına çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Kayseri otogarından HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlanabilir. HAVAŞ servis otobüsleri, Kayseri otogarı karşısında yer alan BYZ AVM otoparkından hareket etmektedir. Otogardan hareket eden HAVAŞ servis otobüsü Kayseri Forum AVM’ye uğrayıp buradan yolcu alarak havalimanına devam etmektedir. Kayseri otogarından havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular ise 904 numaralı otobüse binerek otogardan havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. 904 numaralı otobüs otogar ve havalimanı arası yolcu taşıma hizmeti vermektedir. Bir diğer ulaşım yöntemi ise taksilerdir. Otogar ile havalimanı arası mesafe 14 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 180 TL’dir.

Sefer Bilgisi

9 saat 45 dk  Kayseri - Ankara
 

Ankara Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır