Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Amsterdam Şehir Merkezine Ulaşım

Amsterdam Schiphol Havalimanı, Batı Avrupa’da yer alan Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a hizmet veren bir havalimanıdır.

Amsterdam Schiphol Havalimanı, başkent Amsterdam’a 17,5 km uzaklıkta yer almaktadır. 

Amsterdam Schiphol Havalimanı, 1920 senesi itibarı ile hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanında, 90’ın üzerinde havayolu firmasının uçuşu mevcuttur. 

Amsterdam Schiphol Havalimanı, her yıl yaklaşık olarak 50 milyon kişiyi misafir etmektedir. Dünyanın en kalabalık 3. havalimanıdır.

Amsterdam Schiphol Havalimanı, 3 ayrı terminal binasından oluşmaktadır. 

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan, Amsterdam kent merkezine gidebilmek için çeşitli ulaşım imkanları mevcuttur. Bu imkanlardan, size en uygun olan ulaşım aracını tercih ederek, kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amsterdam

Amsterdam, Batı Avrupa’da yer alan Hollanda’nın hem başkenti, hem de en yoğun nüfuslu kentidir. Dünyanın en çok ziyaret edilen 5. merkezi olan Amsterdam, turistik bir lokasyondur. Senelik olarak ortalama 4,2 milyon turist ziyareti alan Amsterdam kentinde pek çok müze ve turistik alan bulunmaktadır. Amsterdam, 17. yüzyıldan kalma yapıları ile köklü mimari dokular barındırmaktadır. Amsterdam’ın Dam Meydanı çok ünlüdür. Bu lokasyon, dünyanın pek çok yerinden ziyaretçi akını almaktadır.

Tren

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan, Amsterdam kent merkezine ulaşım sağlamanın en pratik yollarından birisi tren tercih etmektir. Kentte, yaklaşık olarak saatte 5 defa tren seferi yapılmaktadır. Tren seferleri, gece çok daha seyrek olsa da mevcuttur. 

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan kalkan trenler aracılığı ile; Amsterdam Merkez İstasyonu, Amsterdam Zuid, Rai gibi lokasyonlara ortalama olarak 25 dk içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren biletlerini, istasyonlardaki gişelerden satın alabilirsiniz. 

Otobüs

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan, otobüs aracılığı ile oldukça pratik bir şekilde Amsterdam kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan, 397 numaralı otobüslere binerek, dilerseniz Amsterdam kent merkezine, dilerseniz Leidseplein lokasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile yolculuk yaklaşık olarak 30 dk sürmektedir.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’nın hemen önünden, Amsterdam kent merkezine giden otobüsler kalkmaktadır. Yaklaşık 15 dakikada bir, otobüs seferleri bulunmaktadır.

Taksi

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan taksi aracılığı ile hem konforlu hem de hızlı bir şekilde Amsterdam kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi aracılığı ile Amsterdam kent merkezinde istediğiniz lokasyona kolay bir şekilde geçiş sağlayabilirsiniz. Taksi ücretini dilerseniz peşin, dilerseniz kredi kartı aracılığı ile ödeyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan, Amsterdam şehir merkezine gidebilmek için araç kiralayabilirsiniz. Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda, pek çok araç kiralama firması hizmet sağlamaktadır. Bu firmalardan bazıları şu şekildedir:

  • Alamo
  • AVIS
  • Budget
  • Europcar
  • Hertz
  • Sixt

Bu firmalardan dilediğiniz ile görüşerek, bütçeniz için en uygun araç tercihini yapabilirsiniz.

Araç kiralama ücreti; tercih ettiğiniz aracın modeli ve markasına göre, aracı kiralamak istediğiniz gün sayısına göre belirlenmektedir. Aracı şoförlü ya da şoförsüz olarak tercih etmeniz de araç kiralama ücretini şekillendirmektedir.

Shuttle

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan, Amsterdam kent merkezine shuttle ile kolayca geçiş sağlayabilirsiniz. Amsterdam’da, Connexxion firması, Amsterdam Schiphol Havalimanı ile Amsterdam kent merkezi arasında özel bir servis imkanı sağlamaktadır. Bu özel servisler her yarım saatte bir, Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan hareket etmekte ve direkt olarak kent merkezine ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Shuttle biletlerini dilerseniz Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan, dilerseniz online olarak satın alabilirsiniz.

Uber

Uber, Amsterdam kentinde sık kullanılan ulaşım araçlarından birisidir. Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan, Amsterdam kent merkezine Uber aracılığı ile kolayca geçiş yapabilirsiniz.

UberBlack, UberVan ve UberX gibi Uber seçeneklerinden, bütçeniz için en uygun olanını tercih ederek, bulunduğunuz noktaya çağırabilirsiniz.

Kayseri Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Erkilet Havalimanı, Kayseri ilinin Kocasinan ilçesinin Erkilet semtinde bulunan havalimanıdır. 1998 yılında sivil hava trafiğine açılan havalimanında iç ve dış hatlar yer almaktadır. Ürgüp, Kapadokya'ya da yakın olması sebebiyle turistler tarafından tercih edilen Erkilet Havalimanı, yurt içine ve yurtdışına birçok seferin yapıldığı bir havalimanıdır.

Erkilet Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Kayseri şehir merkezinden Kayseri Havalimanına ulaşan belediye otobüsü bulunmaktadır. Kayseri şehir merkezinden havalimanına gidecek yolcular için Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir İçi Otobüs seferleri düzenlenmektedir. Kayseri’de havalimanına ulaşım 100, 101 ve 237 numaralı otobüsler ile sağlanmaktadır. 100 numaralı Şehir Merkezi – Mevlana Üst Geçit Hastane otobüs hattı Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Hastane Caddesi, Adliye, Mevlana Veternerlik Okulu, Mevlena Plevne Caddesi, Yunus Emre Cami duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. 101 Şehir Merkezi – Mevlana Üst Geçit İstasyon otobüs hattı Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Medrese Önü, İstasyon Caddesi, Mevlana Plevne Caddesi, Yeni Mahalle Meydanı, Yunus Emre Cami duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. 271 Şehir Merkezi – Nato 200 Evler Havaalanı otobüs hattı ise Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı, Nato Caddesi, Doğumevi, Kayseri Gaz, Barış Manço Caddesi, Mevlana Plevne Caddesi, 8.Cadde, Seyrani Muhtarlığı duraklarından geçip havalimanı durağına ulaşmaktadır. Kayseri Havaalanı otobüs durak numarası: 1312 'dir.

Taksi

Kayseri şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 5 kilometredir. Kayseri şehir merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle merkezden havalimanına ulaşımda taksiler çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Kayseri şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kayseri şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 72 TL’dir.

HAVAŞ

Erkilet Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Kayseri şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. HAVAŞ servisleri Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısından kalkıyor ve Kadir Has Stadyumu, Anatamir Tramvay Durağı güzergahını izleyerek havalimanına ulaşmaktadır. HAVAŞ'a ait servisler Talas ilçesinden de havalimanına yolcu taşıyor. Anayurt Meydan (Beğendik Mağazası önü), Talas İlçe Jandarma Komutanlığı Önü, Yurtlar Bölgesi Tramvay Durağı, İpeksaray AVM Karşısı, Tuna Tramvay Durağı, M.Şimşek Caddesi, Ziraat Bankası Karşısı güzergahını izleyen servislerle havalimanına ulaşmaktadır.

Araç Kiralama

Kayseri şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Kayseri şehir merkezinde çok sayıda araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Kayseri şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kayseri Otogarından Havalimanına Ulaşım

Kayseri otogarından Erkilet Havalimanına çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Kayseri otogarından HAVAŞ otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlanabilir. HAVAŞ servis otobüsleri, Kayseri otogarı karşısında yer alan BYZ AVM otoparkından hareket etmektedir. Otogardan hareket eden HAVAŞ servis otobüsü Kayseri Forum AVM’ye uğrayıp buradan yolcu alarak havalimanına devam etmektedir. Kayseri otogarından havalimanına belediye otobüsü ile ulaşmak isteyen yolcular ise 904 numaralı otobüse binerek otogardan havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. 904 numaralı otobüs otogar ve havalimanı arası yolcu taşıma hizmeti vermektedir. Bir diğer ulaşım yöntemi ise taksilerdir. Otogar ile havalimanı arası mesafe 14 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 180 TL’dir.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır