Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Kastamonu Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kastamonu Havalimanı Kastamonu iline bağlı olan ve Kastamonu il merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Kastamonu Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Kastamonu Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Kastamonu Havalimanı merkezi bir konumda bulunmasa da Kastamonu il merkezine kısmen yakın bir konumdadır. Bu nedenle şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların çeşitli araçlarla kolaylıkla şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamalarını mümkün olduğum söylenebilir. Ancak Kastamonu şehir merkezinden hareket eden ve havalimanına aktarmasız ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Kastamonu Belediyesine ait olan belediye otobüsleri yalnızca il sınırlarındaki yerlere ulaşım sağladığı için yolcuların otobüs yerine farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri ve havalimanına bu şekilde ulaşım sağlamaları gerekir. İl merkezinden taksi tutarak ya da araç kiralayarak yola çıkacak olan yolcuların ise aktarma yapmadan ve fazla vakit kaybetmeden havalimanına kısa süre içinde ulaşım sağlamaları mümkündür.

Minibüs

Kastamonu ilinde aktif olan minibüsler il merkezinden yola çıkarak havalimanına ulaşım sağlamasa da Kastamonu iline bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkacak olan yolcuların minibüs kullanmaları kaçınılmazdır. Zira ilçelerden yola çıkan yolcular ilçe minibüslerini kullanarak havalimanına gitmek için ilk etapta il merkezine ulaşım sağlarlar. Bu nedenle Kastamonu iline bağlı herhangi bir ilçeden havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların önce ilçe minibüsleri kullanarak Kastamonu il merkezine ulaşım sağlamaları, daha sonra il merkezinden aktarma yaparak havalimanına gitmeleri gerekir. İlçe minibüsleri ilçelerdeki minibüs duraklarından hareket ederek il merkezindeki minibüs durağına aktarmasız ulaşım sağlar. Bu nedenle ilçelerden yola çıkan yolcuların il merkezine gelene kadar birden fazla aktarma yapmaları gerekmez.

Taksi

Kastamonu şehir merkeziyle Kastamonu Havalimanı arasında yaklaşık 10 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Kastamonu Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 15 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Kastamonu Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 165 TL’dir.

Araç Kiralama

Kastamonu şehir merkezinden yola çıkacak olan ve toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmak istemeyen yolcular şehir merkezinden araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirler. Şehir merkezindeki araç kiralama şirketleriyle görüşen ya da direkt araç kiralamak için uygun olan bir web siteye giren yolcular dakikalar içinde araç kiralama işlemini tamamlayarak bütçelerine uygun bir araç modeliyle havalimanına gitmek üzere merkezden yola çıkabilirler. Araç kiralama hizmeti maliyeti toplu taşıma araçlarına ve taksiye oranla daha fazla olan bir hizmet olsa da yolcuların ödeyecekleri ücret seçtikleri araç modeline bağlı olarak değişeceği için birden fazla seçenek arasından en uygun fiyatlı olanı seçilebilir. İl merkezinden araç kiralayarak yola çıkan yolcular 12 ila 15 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak bu sürenin trafiğin yoğunluğuna ve aracın hızına bağlı olarak değişeceği de unutulmamalıdır.

Kastamonu Otogarından Kastamonu Havalimanına Ulaşım

Kastamonu Havalimanı ile Kastamonu Otogarı arasında yaklaşık 17 km mesafe bulunur. Kastamonu Otogarından yola çıkarak Kastamonu Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 25 dakikadır. Kastamonu Otogarından Kastamonu Havalimanına gidecek olan yolcular aktarma yapmalıdır. Zira otogardan yola çıkarak havalimanına direkt ulaşım sağlayan bir toplu taşıma aracı yoktur. Ancak otogara ulaşım sağlayan yolcuların yolcu servisi hizmeti olan bir firmayla seyahat etmeleri durumunda ücretsiz yolcu servisi hizmetinden yararlanarak aktarma yapmaları ve servis aracılığıyla Kastamonu il merkezine ulaşım sağlamaları mümkündür. Servis hizmeti olmayan firmalarla seyahat eden yolcular ise otogara ulaşım sağladıktan sonra otogardan hareket eden otogar minibüslerini ya da otogar otobüslerini kullanarak Kastamonu il merkezine varabilirler.

Sefer Bilgisi

1 saat 2  Kastamonu - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır