Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Kastamonu Havalimanı Hakkında

Kastamonu Havalimanı Uzunyazı Havalimanı ismini de taşımaktadır ve 110 TL ile inşa edilmesinin yanında, bölgenin en büyük havaalanı olma özelliğini de taşımayı başaran özel bir nokta olarak dikkat çekmeyi başarmıştır. Kastamonu uçak bileti seçeneklerini kendi plan, vakit veya bütçe etmenlerinize göre dilediğiniz gibi, senenin her günü değerlendirebilmeniz mümkün olmaktadır. İstanbul ile doğrudan uçuş sağlamanın yanında, farklı şehirlerden aktarmalı uçuşarla da birlikte Kastamonu Havalimanı’na ulaşma şansını da kullanabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Nerededir?

Yalnızca Kastamonu için değil, bölge ve bölgede yer alan diğer şehirler ile ilçeler için de önem taşıyan Kastamonu Uzunyazı Havalimanı, şehrin toplamda 10 kilometre mesafe kadar merkezinden uzak bir noktaya yerleştirilmiş bir noktadır. Kastamonu’nun en önemli turistik noktaları arasında yer alan Safranbolu ile Ilgaz Dağı’nın kayak merkezlerine en yakın konumda olan havalimanı olmasıyla da dikkat çeken noktaya, bu sebeple kış aylarında ziyaret artmaktadır.

Kastamonu Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şehir merkezi veya Ilgaz ile Safranbolu gibi yakınlarda yer alan ve sıklıkla ziyaret edilen noktalardan da Kastamonu Havalimanı’na ulaşım son derece rahat bir biçimde sağlanabilmektedir. Taksi veya kişisel araçlarla son derece kısa bir süre içerisinde havalimanına ulaşmak mümkündür. Bu araçların dışında, havalimanı içerisinden rahatlıkla değerlendirilebilecek toplu taşıma seçenekleri de bulunmaktadır. Dilerseniz belediye tarafından sağlanan hatlarla birlikte otobüsleri, dilerseniz de yalnızca havalimanı doğrultusunda çalışan servisleri kullanabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanının Özellikleri Nelerdir?

Kastamonu havalimanı, eski olarak düşünülebilecek havalimanları arasında yer almaktadır. Kuruluşu ilk olarak 1990 senesinde yapılmış olan havalimanı, Temmuz 2013 tarihinde yenilenmiş ve geliştirilmiş yapısıyla birlikte yeninden hizmete açılmıştır ve bu günden itibaren devamlı olarak yolcu sayısını ve pratikliğini artırmayı başarmıştır. İç hatlar terminali sayesinde, rahatlıkla uçuş sağlamaktadır.

Kastamonu Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Kastamonu uçak bileti fırsatlarını, Türkiye’nin her noktasından Kastamonu’ya ulaşabilmek için değerlendirebilirsiniz. 365 gün boyunca satın alabileceğiniz biletler sayesinde, hızlı bir biçimde şehre ulaşabilir veya Ilgaz Dağı ile Safranbolu gibi bölgeleri, yakın konumları ve ulaşım fırsatları sayesinde rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Havalimanı Konumu

Kastamonu Havalimanı Uçak Firmaları

Türk Hava Yolları
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır