Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler İstanbul varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Kars Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kars Harakani Havalimanı, Kars'ta bulunan sivil havalimanıdır. Dış hat trafiğine 1993 yılında açılan havalimanı, iç ve dış hat hizmetlerini aynı terminalde vermektedir. Aynı zamanda sivil havalimanı statüsündeki havalimanı gümrük ve pasaport hizmeti de sağlamaktadır. Doğu Anadolu’nun en büyük havalimanı olmasının yanı sıra 1795 m2’lik rakımla Türkiye’nin en yüksek rakıma sahip havalimanı olma özelliğini de taşıyan Kars Havalimanı son olarak 2015 yılında “Kars Harakani Havalimanı” adını almıştır.

Harakani Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, yolcu servisi, vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Sun Express'in havalimanından kent merkezine hareket eden yolcu servislerini kullanmanız da mümkündür. Ayrıca şehir merkezinden araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir.

Belediye Otobüsü

Kars Havalimanı'ndan karşılıklı olarak uçak saatlerine uygun şekilde şehir merkezi ile havalimanı arasında Kars Belediyesi otobüsleri ulaşım hizmeti vermektedir. Kars Belediyesi tarafından düzenlenen havaalanı otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden toplu taşıma ile havalimanına ulaşmak için Aslan Heykelleri (Zafer Kuyumcusu) önünden uçak saatlerine göre kalkan belediye otobüslerine binebilirsiniz. Ayrıca Sarıkamış Belediyesi ise Sarıkamış Kayak Merkezi'nden havalimanına hareket eden minibüsler kaldırıyor.

Yolcu Servisi

Kars’tan havalimanına ulaşmak için Faikbey Caddesi Vergül Turizm önünden kalkan Sınır Turizm’in araçlarını da kullanmanız mümkün. Bu araçlar uçakların hareket saatinden 2 saat önce şehirden hareket ediyor. Sınır Turizm araçları Kars’tan başka Ardahan’dan gelen yolcular için de servis hizmeti vermektedir. Ayrıca Türk Hava Yolları ve Sun Express'in kent merkezinden havalimanına hareket eden yolcu servislerini kullanabilirsiniz. Uçuş seferlerine göre düzenlenen saatlerde Kars kent merkezindeki Faikbey Caddesi'nden yolculuğuna başlayan servislerin, Ardahan'dan yolcu aldığı ilk nokta ise Kongre Caddesidir.

Taksi

Kars şehir merkezi ve Harakani Havalimanı arası mesafe yaklaşık 5 kilometredir. Kars il merkezi ve havalimanının birbirine olan yakınlığı nedeniyle merkezden havalimanına ulaşımda taksiler çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Kars il merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kars il merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 90 TL’dir.

Araç Kiralama

Kars il merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Kars il merkezinde çok sayıda araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Kars il merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Kars şehir merkezinde araç kiralaması yapan acenteler arasında Alemdaroğlu Kars Oto KiralamaKardeşler Rent a CarLider Kars Oto Kiralama ve Park Oto Kiralama yer almaktadır.

Kars Otogarından Havalimanına Ulaşım

Kars Otogarı - Kars Havalimanı arası mesafe 9 kilometre olup toplu taşıma, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile ulaşım kolaydır.  Kars otogarında inen yolcular otogar içerisindeki danışmalara başvurup otogardan havalimanına sefer düzenleyen servis veya minibüs hatlarının olup olmadığını öğrenebilir ve varsa otogardan direkt olarak havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Kars otogarında otobüs bileti aldığınız firmanın servis araçlarıyla şehir merkezine ulaşıp şehir merkezinden Kars Havalimanı’na belediye şehir içi yolcu taşımacılığı yapan servislere binerek havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir içi servis otobüsleri Vergül Turizm Acentesi (Faikbey Cad. No: 148) önünden hareket etmektedir.

Sefer Bilgisi

2 saat 1  Kars - İstanbul
 

İstanbul Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır