Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Erbil Şehir Merkezine Ulaşım

Erbil Havalimanı, Irak'a bağlı olan ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi tarafından işletilen bir havalimanıdır. Adını bulunduğu Erbil şehrinden alır. Kürdistan bölgesinde bulunan uluslararası havalimanlarından biri olarak da tanımlanabilir. 2003 yılında hizmete açıldığı için köklü bir havalimanı olmadığı söylenebilir. Ancak oldukça yoğun ve büyük bir havalimanıdır. Uluslararası bir havalimanı olma özelliği dolayısıyla birçok havayolu şirketinin bu havalimanında bulunduğu söylenebilir. Havalimanında gelen ve giden yolcular için tasarlanan bir terminal binası ile oldukça uzun bir pist bulunur. Hatta bu pist dünyanın en uzun pistlerinden biridir. 

Erbil

Erbil, Kürdistan bölgesel yönetiminin en büyük şehri ve başkenti olarak bilinir. 2022 yılı itibariyle şehrin nüfusu 1 milyonu aşmıştır. Bu nedenle oldukça hareketli ve yoğun bir şehir olduğunu söylemek mümkündür. Şehirde birçok ırk ve kültür iç içe yaşar. Şehirde Türkmenlerin, Arapların, Kürtlerin, Süryanilerin ve Hıristiyanların olduğu bilinir. Bu nedenle kültür yelpazesi oldukça geniş olan bir şehirdir. Gezilecek ve görülecek birçok turistik mekânı bulunan Erbil'e yılın belli zamanlarında yerli ve yabancı birçok turist gelir. 2000’li yıllara kadar küçük bir köy olarak görünen Erbil zamanla gelişip değişerek günümüzdeki son halini almıştır. Oldukça pahalı bir şehir haline gelerek ekonomik açıdan güçlenmiştir. Aynı zamanda şehri ziyaret eden herkes tarafından beğenilmesi dolayısıyla Orta Doğu'da yaşanabilecek en iyi şehirler listesine girmiştir.

Taksi

Erbil Havalimanından Erbil şehir merkezine giden araç sayısı sınırlı olduğu için havalimanına ulaşım sağlayan yolcular farklı bir araç aramadan direkt taksiye yönelebilirler. Havaalanının çıkış noktasında yolcular için hazır bekleyen taksilerle şehir merkezindeki her yere ulaşım sağlanabilir. Erbil Havalimanı'ndan hareket eden taksilerin en önemli özelliği taksiyi birden fazla kişinin kullanılabilmesidir. Taksiler yolcular tarafından sık kullanıldığı ve her saatte aktif olduğundan bir nevi toplu taşıma aracı görevi de görür. Bu nedenle havalimanına ulaşım sağlayan yolcular taksi beklerken farklı biriyle karşılaşır ve aynı yöne gittiklerini anlarlarsa taksiyi paylaşabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, Erbil Havalimanı'ndan yola çıkan taksilerin yolcuları uzun yollardan şehir merkezine götürmesi durumudur. Özellikle ülkeye ilk kez giden ve ülkeye yabancı olan yolcuların taksiye gereğinden fazla ücret ödememek adına planlı bir şekilde hareket etmeleri ve havalimanına hazırlıklı bir şekilde gitmeleri tavsiye edilir.

Araç Kiralama

Erbil Uluslararası Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra araç kiralamaya karar veren yolcular internet üzerinden tek tıkla araç kiralayabilir ve havalimanından kiralık araçla ayrılabilirler. Erbil Airport Car Hire hizmetinden yararlanacak olan yolcuların ilk etapta uygun bir internet sitesi bulmaları ve bütçelerine uygun bir araç modelini seçmeleri gerekir. Erbil Uluslararası Havalimanı'ndan araç kiralayacak olan yolcuların standart bir araç tercih etmeleri durumunda ödeyecekleri ücret yaklaşık 96 € dur. Elbette bu fiyat seçilen aracın modeline bağlı olarak değişecektir.

Yolcu Servisleri 

Erbil Havalimanı'ndan hareket eden yolcu servisleri havaalanına ait olduğu ve yolculara ücretsiz olarak sunulduğu için birçok yolcu havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra servislerin kalkış noktasına gitmeyi ve servis kullanmayı tercih eder. Birçok açıdan avantajlı olması dolayısıyla havalimanından şehir merkezine gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların yolcu servisi kullanmaları tavsiye edilir. Zira Erbil şehrinde toplu taşıma pek gelişmemiştir ve havalimanından şehir merkezine giden araç sayısı sınırlıdır. Yolcu servisleri havaalanındaki giriş ve çıkış noktalarında yolcular için hazır bekler. 15 dakikada bir hareket ettiği için havalimanına ulaşım sağlayan yolcular kısa süre içerisinde uygun bir servis bulabilirler. Servis aracılığıyla şehir merkezindeki birçok yere ulaşım sağlamak mümkündür. 

Karakas Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Karakas, Güney Amerika’nın kuzey kıyısında yer alan Venezuela’nın hem başkenti hem de en büyük şehridir.

Karakas, 25 Temmuz 1567 tarihinde Diego de Losada tarafından kurulmuştur.

Karakas şehrinin başkent yüzölçümü 433 kilometrekaredir. Şehrin metro yüzölçümü ise 4,715,1 kilometrekaredir. 

Karakas şehrinin 2020 yılı verilerine göre nüfusu 8,956,813 kişidir. 

Karakas şehrinde pek çok ulaşım aracı mevcuttur. Çeşitli ulaşım araçları ile Karakas şehrinde pek çok noktaya geçiş yapabilirsiniz. İsterseniz, farklı ulaşım opsiyonları ile Venezuela’nın farklı lokasyonlarına da seyahat edebilirsiniz.

Karakas şehrine hizmet vermekte olan Simon Bolivar Havalimanı, şehir merkezine 21 km mesafede yer almaktadır. Simon Bolivar Havalimanı’na gidebilmek için de, Karakas şehrinde mevcut olan ulaşım opsiyonlarından sizin için en uygun olan aracı tercih edebilir, kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Simon Bolivar Havalimanı

Simon Bolivar Havalimanı, Güney Amerika’nın kuzey kıyısında bulunan Venezuela’nın sınırları içerisinde yer alan Karakas şehrine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. 2022 senesi verilerine göre, Simon Bolivar Havalimanı 8,244,064 yolcuyu ağırlamıştır.

Simon Bolivar Havalimanı, Venezuela’ya giden ana uluslararası havalimanıdır. 

Simon Bolivar Havalimanı’nın 3610 m ve 3270 m olmak üzere asfalt yüzeyli iki pisti bulunmaktadır.

Taksi

Karakas şehir merkezinden Simon Bolivar Havalimanı’na gidebilmek için taksileri tercih edebilirsiniz. Taksiler aracılığı ile hem hızlı hem de konforlu bir şekilde havalimanına erişim sağlayabilirsiniz.

Taksilere, Karakas şehrinin her lokasyonundan erişim sağlayabilirsiniz. Taksiler, 7 gün 24 saat ulaşım hizmeti verdiğinden, istediğiniz zaman dilimi içerisinde Simon Bolivar Havalimanı’na taksiler ile ulaşabilirsiniz.

Taksiler, ulaşım opsiyonları arasında pahalı bir ulaşım aracı olsa da; 7/24 ulaşım hizmeti alabilmek, konforlu ve hızlı bir yolculuk ile kolayca istenilen yere ulaşmak gibi nedenlerden oldukça avantajlıdır. Taksi ile, zamandan büyük ölçüde tasarruf elde edebilirsiniz.

Taksi aracılığı ile Karakas şehir merkezinden Simon Bolivar Havalimanı’na ulaşım, yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.

Otobüs

Otobüsler ile oldukça ekonomik ücretler karşılığında Simon Bolivar Havalimanı’na ulaşım sağlayabilmek mümkündür. Otobüsler hem ekonomik hem de pratik ulaşım seçeneği olduğundan şehir içerisinde en çok tercih edilen opsiyonlardan birisidir.

Otobüslerin, Karakas kentinin pek çok lokasyonunda durağı bulunmaktadır. Bu duraklardan otobüslere erişim sağlayarak kolay bir şekilde Simon Bolivar Havalimanı’na geçiş yapabilirsiniz.

Otobüs, diğer ulaşım seçeneklerine göre daha yavaştır. Bu nedenle, havalimanına gitmek için otobüsleri tercih edecekseniz, daha erken bir saatte yola çıkmanız önerilir.

Metro

Metro, hem hızlı hem de ekonomik bir ulaşım opsiyonudur. Metro aracılığı ile kolay bir şekilde Karakas şehir merkezinden Simon Bolivar Havalimanı’na geçiş yapabilirsiniz.

Metrolar sabah 06.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında ulaşım hizmeti sunmaktadır. Bu saatler arasında dilediğiniz metro durağından ya da metro istasyonundan metroya binebilir, kolayca Simon Bolivar Havalimanı’na ya da Karakas şehir merkezinde dilediğiniz noktalara geçiş yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Karakas şehir merkezinden Simon Bolivar Havalimanı’na araç kiralayarak kolayca geçiş yapabilirsiniz. Araç kiralama opsiyonu, ulaşım seçenekleri arasındaki en konforlu tercihtir.

Karakas şehir merkezinde araç kiralama hizmeti sunan pek çok firma mevcuttur. Bu firmalardan bazıları şu şekildedir:

  • Hertz
  • Europcar
  • Aco
  • Unirent
  • Amigo
  • Budget

Yukarıda sıralanan firmalardan dilediğiniz ile görüşme yaparak, bütçeniz doğrultusunda en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden de araç kiralama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Araç kiralamak için ödemeniz gereken ücret; kiralamak istediğiniz araca göre, aracı günlük ya da saatlik kiralama tercihinize göre değişmektedir. Şoförlü araç kiralamak isterseniz, ücrete yansıyacaktır. 

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır