Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir, Türkiye'nin batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan bir şehirdir. Yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusa sahip olan İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük şehridir ve aynı zamanda Ege Bölgesi'nin en önemli kentlerinden biridir. İzmir'in tarihi oldukça eski zamanlara dayanır. Antik Yunan döneminde, şehir Smyrna olarak biliniyordu ve stratejik bir konumda bulunuyordu. Bugün İzmir'de hala birçok antik kalıntı ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Özellikle Alsancak, Konak ve Kemeraltı semtleri tarihi dokularıyla öne çıkmaktadır. İzmir, sıcak yaz aylarında turistlerin ilgisini çeken bir tatil merkezidir. İzmir'in sahil şeridi boyunca uzanan plajları, güzel kumsalları ve Ege Denizi'nin berrak suları, ziyaretçiler için harika bir tatil deneyimi sunar. 

Adnan Menderes havalimanı şehrin Dokuz Eylül mahallesinde yer almaktadır.  Adnan Menderes havalimanı ile İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Adnan Menderes havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 707, 728, 705 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için metro ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden metro ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tramvay

Adnan Menderes havalimanından şehir merkezine ulaşmak için İZBAN ulaşım aracı ile rahatlıkla İzmir il merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisinde yer alan danışma bölümünden İZBAN ulaşım seçeneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Adnan Menderes havalimanından, İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Adnan Menderes havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 18,5 km’dir. Adnan Menderes havalimanı yakınından binilen taksinin İzmir şehir merkezine ulaşım ücreti 247 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 30 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Adnan Menderes havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Adnan Menderes havalimanından İzmir şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanından Otogara Ulaşım

Adnan Menderes havalimanı ile İzmir otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 33,5 km’dir. İzmir otogarı şehrin Karacaoğlan mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İzmir otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı Kahramanmaraş iline bağlı olan ve Kahramanmaraş il merkezine yaklaşık 6,8 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Kahramanmaraş Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlamak üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcular merkezdeki çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirebilir ve toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda bulunduğu için şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşımın kolay olduğunu söylemek mümkündür. Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarından biri olan belediye otobüsünü kullanmaya karar veren yolcular 43, 44, 30,29 ve 18 hat numaralı belediye otobüslerinden birini kullanarak şehir merkezinden yola çıkabilir ve Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Ancak merkezden yola çıkan tüm belediye otobüslerinin belli sefer saatleri olduğu için yolcuların yola çıkmadan önce Kahramanmaraş Belediyesi'nin web sitesi üzerinden otobüslerin güncel sefer saatlerini kontrol etmeleri tavsiye edilir.

Minibüs

Kahramanmaraş Havalimanından ya da Kahramanmaraş şehir merkezinden hareket ederek Kahramanmaraş şehir merkeziyle Kahramanmaraş Havalimanı arasında hizmet veren bir minibüs bulunmasa da yolcuların aktarma aşamasında gidecekleri yere bağlı olarak minibüs kullanmaları gerekebilir. Kahramanmaraş iline bağlı olan herhangi bir ilçeden yola çıkarak havalimanına gidecek olan yolcuların ilk etapta Kahramanmaraş il merkezine ulaşım sağlamaları, daha sonra il merkezindeki çeşitli araçları kullanarak havalimanına gitmeleri gerekir. Bu nedenle Kahramanmaraş iline bağlı olan ilçelerden yola çıkacak olan yolcuların ilk etapta ilçe minibüslerini kullanmaları gerekir. Bulunduğu ilçedeki minibüs durağına giden yolcular duraktan hareket eden Kahramanmaraş minibüsüne bindikten sonra il merkezindeki durakta inmeli ve havalimanına aktarma yapmalıdır. Herhangi bir ilçeden yola çıkan yolcular il merkezinden yola çıkan yolculara kıyasla daha çok vakit kaybedeceği için havalimanına geç kalmamak adına planlı şekilde hareket edilmelidir.

Taksi

Kahramanmaraş şehir merkeziyle Kahramanmaraş Havalimanı arasında yaklaşık 6,8 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 10 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 55 TL’dir.

Araç Kiralama

Kahramanmaraş şehir merkezinden yola çıkarak havalimanına araç kiralayarak gitmeye karar veren yolcular araç kiralama şirketleriyle görüşebilir ya da çeşitli web siteleri üzerinden araç kiralama işlemlerini tamamlayabilirler. Araç kiralama maliyeti toplu taşıma araçlarına kıyasla biraz daha fazla olsa da yolcular seçtikleri firmanın araç modellerine göz attıktan sonra bütçelerine uygun bir aracı tercih edebilirler. Yolcular için birden çok şirket ve birden çok model seçeneği olduğundan araç kiralamak isteyen yolcuların yalnızca birkaç dakikalık işlem sonrasında kolaylıkla araç kiraladıklarını ve kiralık araçla istedikleri her yere ulaşım sağladıklarını söylemek mümkündür.

Kahramanmaraş Otogarından Kahramanmaraş Havalimanına Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı ile Kahramanmaraş Otogarı arasında yaklaşık 7,4 km mesafe bulunur. Kahramanmaraş Otogarından yola çıkarak Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 10 dakikadır. Otogarından Kahramanmaraş Havalimanına gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları gerekeceği için yolcular direkt otogardan yola çıkıp havalimanına ulaşım sağlayamazlar. Otogardan yola çıkan yolcuların ilk etapta il merkezine ulaşım sağlamaları gerekeceğinden yolcular otogardaki ücretsiz yolcu servislerini, otogar minibüslerini ya da otogar otobüslerini kullanarak il merkezine ulaşım sağladıktan sonra havalimanına aktarma yapabilirler.

Sefer Bilgisi

8 saat 1  Kahramanmaraş - İzmir
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır