Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biridir ve aynı zamanda ülkenin kültürel, ekonomik ve turistik başkentidir. Şehir, Asya ve Avrupa kıtaları arasındaki boğazın her iki yakasında yer alır ve tarihi İpek Yolu'nun önemli bir noktasıdır. İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlüdür. Şehir, tarihi yarımada olarak bilinen bölgede yer alan birçok antik yapı, cami, kilise, müze ve saray ile doludur. Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Galata Kulesi, Kapalıçarşı ve daha birçok yer ziyaretçiler tarafından sıklıkla gezilen turistik yerler arasındadır. Ayrıca İstanbul, lezzetli yemekleriyle de ünlüdür. Türk mutfağına özgü yemeklerin yanı sıra dünya mutfağından da birçok seçenek sunan restoranlar ve sokak satıcıları şehrin her yerinde bulunabilir. İstanbul'un diğer bir özelliği ise boğaz manzarasıdır. Şehrin birçok noktasından boğazın güzel manzarası görülebilir. Boğazda yapılacak tekne turları ve yürüyüşler, şehrin güzelliklerini daha da keşfetmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

Sabiha Gökçen havalimanı ile İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 50 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Sabiha Gökçen havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri SG-2, SG-1 numaralıdır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Metro

Sabiha Gökçen havalimanı yakınından binilecek M4 numaralı metro ulaşım aracı ile Ayrılık Çeşmesi durağına gittikten sonra ulaştığınız yerin yakın bir konumundan Marmaray ulaşım aracını kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi metronun kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Sabiha Gökçen havalimanından, İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Sabiha Gökçen havalimanın yakınından binilen SG-1 otobüsü ile Kadıköye ulaştıktan sonra D-31 numaralı minibüsü kullanarak İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.   Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Sabiha Gökçen havalimanı ve İstanbul şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 50 km’dir. Sabiha Gökçen havalimanı yakınından binilen taksinin İstanbul şehir merkezine ulaşım ücreti 440 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 67 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 40 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Sabiha Gökçen havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Sabiha Gökçen havalimanından İstanbul şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanından Otogara Ulaşım

Sabiha Gökçen havalimanı ile İstanbul otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 35 km’dir. İstanbul otogarı şehrin Şerifali mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve İstanbul otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Jakarta Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Cakarta, Endonezya'ya bağlı olan bir şehirdir. Aynı zamanda ülkenin başkentidir. Şehrin en önemli özelliği ülkenin en büyük şehri olmasıdır. Cakarta'nın oldukça yoğun ve hareketli bir şehir olduğunu söylemek mümkündür. Konumu itibariyle Cava Adasının kuzeybatısında bulunur. Nüfusu 8 milyondan fazladır. Endonezya'nın en önemli siyasi, kültür ve ekonomi merkezi olarak gösterilen bir şehirdir. Aynı zamanda Güneydoğu Asya'nın ve Endonezya'nın en kalabalık şehridir. Dünya genelinde en büyük 12. şehir olarak gösterilir. Şehrin adı Sanskritçe dilinden gelir ve Cayakarta kelimesinden türemiştir. Bu kelimenin anlamı zaferdir. 4. yüzyılda kurulduğu bilinen şehrin valisi Anies Baswedan’dır. 

Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı

Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı, Endonezya'ya bağlı olan uluslararası ve sivil bir havalimanıdır. Konumu itibariyle Endonezya'ya bağlı olan Cava adasında bulunur ve Cakarta şehrine hizmet eder. Ancak hizmet verdiği tek şehir Cakarta değildir. Cakarta şehrine yakın olan şehirlere de hizmet veren bir havalimanıdır. 1 Mayıs 1985 yılında hizmete açılan havalimanının işleticisi PT Angkasa Pura II, sahibi Endonezya hükümetidir. Geniş bir alanı kaplayan oldukça büyük bir havalimanıdır. Havalimanının adının kaynağı Endonezya'da ilk devlet başkanı olduğu bilinen Sukarno ve ilk devlet Başkan Yardımcısı olma özelliğini taşıyan Mohammad Hatta’dır. 2014 yılında 57 milyondan fazla yolcuya hizmet veren havalimanı toplam yolcu sayısı baz alındığında dünyanın en işlek havalimanlarından biri olarak gösterilmiştir. Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirerek havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür.

Otobüs

Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı ile Cakarta şehir merkezi arasında hizmet veren amri adlı otobüsleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcular şehir merkezindeki otobüs durağından amri otobüslerine binebilirler. Ancak bu otobüslerin 24 saat aktif olmadığı ve yalnızca belli bir saate kadar hizmet verdiği unutulmamalıdır. Şehirde aktif olan otobüslerin birçoğu gece yarısı pasif hale geldiği için yolcuların gece yarısı otobüs bulmaları mümkün olmayacaktır. Gün içinde şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak için otobüs kullanmaya karar veren yolcular şehir merkezindeki otobüs durağına ulaşım sağlamadan önce otobüsün ücretini ödemelidir. Ancak otobüste nakit para geçerli olduğu için yolcular otobüse bindikten sonra da otobüs ücretini ödeyebilirler.

Yolcu Servisi

Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren servisler şehirde bulunan belirli otellere aittir. Bu nedenle otellere ait ücretli ve ücretsiz shuttle servislerini her yolcunun kullanamadığı söylenebilir. Servis hizmetinden yalnızca servis hizmeti olan otellerde konaklayan yolcular faydalanabildiği için servis hizmeti olan otellere rezervasyon yapmayan yolcuların farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmeleri gerekir. Bazı otellere ait servisler ücretli iken bazı otellere ait servisler ücretsizdir. Bu nedenle servis hizmeti olan otellere rezervasyon yapan yolcuların ilk etapta seçtikleri otel servisinin ücretli mi yoksa ücretsiz mi olduğunu öğrenmeleri gerekir.

Araç Kiralama

Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanına araç kiralayarak ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcular çeşitli web siteleri üzerinden ya da şehir merkezindeki araç kiralama acentelerinden araç kiralama işlemlerini tamamladıktan sonra kiralık araçla havalimanına gitmek üzere yola çıkabilirler. Araç kiralamanın maliyeti taksiye kıyasla daha fazla olsa da araç kiralayan yolcuların daha rahat bir şekilde havalimanına ulaşım sağladıkları söylenebilir. Şehir merkezinden araç kiralamak mümkün olduğu gibi havalimanından araç kiralamak da mümkündür. Yolcular havalimanına ulaşım sağladıktan sonra şehirde kaç gün kalacaklarına bağlı olarak havalimanındaki acentelerden ya da web sitelerinden araç kiralama işlemlerini tamamladıktan sonra yola çıkacakları gün kiraladıkları araçla havalimanına gidebilir ve havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra aracı firmaya teslim edebilirler.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır