Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Hakkari Şehir Merkezine Ulaşım

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkâri iline bağlı olan ve Hakkâri il merkezine yaklaşık 77 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Hakkâri şehir merkezine gitmek üzere Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’na ulaşım sağlayan yolcuların havalimanıyla il merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanından il merkezine gitmeleri mümkündür. Ancak havalimanından yola çıkarak il merkezine aktarmasız ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Bu nedenle yolcuların havalimanındaki farklı toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekir. Havalimanıyla il merkezi arasındaki mesafe fazla olduğu için yolcuların seçtikleri araca bağlı olarak bizden fazla aktarma yapmaları gerekebilir. 

Yolcu Servisi  

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’na ulaşım sağlayan yolcuların en sık kullandıkları toplu taşıma araçlarının başında havalimanından hareket eden yolcu servisleri gelir. Yolcu servislerini kullanmak isteyen yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra servislerin kalkış noktasına gitmeleri ve bu noktadan hareket eden herhangi bir servise binmeleri gerekir. Yolcu servisleri genellikle havalimanının giriş ve çıkış kısımlarında bulunduğu için yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan hemen sonra servislerin kalkış noktasına kısa sürede ulaşmaları mümkündür. Yolcu servislerinin hareket saatleri uçakların hareket saatlerine göre ayarlandığı için yolcuların saat kaçta havalimanına varacaklarına göre önceden plan yapmaları ve planlı şekilde hareket etmeleri tavsiye edilir.

Minibüs

Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanından Hakkâri il merkezine ulaşım sağlamak için kullanılabilecek toplu taşıma araçlarından biri de minibüslerdir. Yolcular havalimanıyla il merkezi arasında hizmet veren havalimanı minibüslerini kullanarak aktarma yapmaya gerek kalmadan il merkezine varabilirler. Havalimanından hareket eden minibüsler sabah 7 ila akşam 6’ya kadar aktif olduğu için gece geç bir saatte havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların farklı toplu taşıma araçlarını kullanmaları gerekir.

Taksi

Hakkâri şehir merkeziyle Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı arasında yaklaşık 77 km mesafe bulunduğundan Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından taksi tutarak Hakkâri şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 1 saat 40 dakikadır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından taksi tutarak Hakkâri şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 1170 TL’dir.  

Araç Kiralama

Hakkâri il merkezine uzak bir konumda bulunan Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanından aktarmasız şekilde il merkezine ulaşım sağlamanın yöntemlerinden biri de havalimanından araç kiralamaktır. Havalimanındaki araç kiralama şirketleriyle görüşen ve araba kiralayan yolcular yaklaşık 1 buçuk saat içinde havalimanından il merkezindeki herhangi bir yere varabilirler. Elbette bu süre trafiğin durumuna ve aracın hızına bağlı olarak değişecektir. Ancak araç kiralayan ve havalimanından taksi tutan insanların toplu taşıma kullananlara kıyasla daha kısa sürede havalimanından il merkezine ulaşım sağladıklarını söylemek mümkündür. Araç kiralama ücreti seçilen aracın modeline bağlı olarak değişiklik gösterdiği için yolcuların bütçelerine uygun bir araç modelini tercih etmeleri gerekir. 

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile Hakkâri Otogarı arasında yaklaşık 73 km mesafe bulunur. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından yola çıkarak Hakkâri Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 1 saat 35 dakikadır. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanından otogara gidecek olan yolcular belediye otobüsü, minibüs, taksi ve yolcu servisi gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Ancak toplu taşıma araçları havalimanından otogara aktarmasız ulaşım sağlamadığı için toplu taşıma kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekir.

İzmir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye‘nin en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarından biri olan, İzmir‘i dünyaya bağlayan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. Havalimanı, şehir merkezinin 14 km güneyinde, Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırları içindedir. Uluslararası statüde iç ve dış hatlarda uçuşlara ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanı, Foça’ya 100 km, Çeşme’ye 95 km, Seferihisar’a 45 km, Kuşadası’na 78 km mesafededir.

Adnan Menderes Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, İZBAN, HAVAŞ otobüsü vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT firması İzmir şehir merkezi ile havalimanı arasında karşılıklı belediye otobüsü seferleri düzenlemektedir. İzmir’de 200 Mavişehir – Havalimanı, 202 Cumhuriyet Meydanı – Havalimanı ve 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsleri havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 200 numaralı Mavişehir Aktarma - Havalimanı otobüsü yalnızca gece yarısı ile sabah 5’e kadar hizmet vermektedir. Otobüs Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Karabağlar, Gaziemir güzergahını takip etmektedir. 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı - Havalimanı otobüsü 24 saat karşılıklı sefer yapmaktadır. Alsancak Swissotel’in yanından hareket eden otobüs, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı boyunca ilerleyerek Göztepe, Güzelyalı ve Üçkuyular’ı geçtikten sonra Çevre Yolu’ndan devam ederek Gaziemir ve Havalimanı’na ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise  Bornova Metro, Otogar, Çevre Yolu, Gaziemir güzergahını kullanmaktadır.

Metro

İzmir şehir merkezinden geçen metro ile direkt olarak havalimanına ulaşım olmasa da metro ile Halkapınar veya Hilal Aktarma İstayonu’na ulaşıp buradan İZBAN banliyö tren hattına aktarma yapılabilir. İzmir’in kuzeyindeki Aliağa ilçesinden İzmir’in güneyindeki Selçuk’a kadar uzanan İZBAN hattı Adnan Menderes Havalimanı’ndan da geçmektedir. Hat üzerindeki herhangi bir istasyondan İZBAN trenine binerek havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 15 kilometredir. İzmir şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için İzmir şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 200 TL’dir.

HAVAŞ

İzmir ve çevre illerden HAVAŞ otobüsleri ile Adnan Menderes Havalimanı’na düzenli seferler mevcuttur. İzmir şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine sefer yapan HAVAŞ otobüsü Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Karabağlar, Gaziemir rotasını takip ederek havalimanına ulaşmaktadır. Ayrıca Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir ve Kuşadası'ndan kalkan Havaş otobüsleri ile de havalimanına ulaşım mümkündür.

Araç Kiralama

İzmir şehir merkezinde ve Adnan Menderes Havalimanı'nda araç kiralama için Payless, Yes Oto National, Sixt, Avis, Işıl Tur, Zafer, Duray, Europcar, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini İzmir şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

İzmir Otogarından Havalimanına Ulaşım

İzmir otogarından havalimanına ulaşım için otobüs bileti aldığını firmanın servis araçlarının ulaşım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Otogardan havalimanına ulaşan servis veya minibüs hizmeti bulamayan yolcular 204 Bornova Metro – Havalimanı otobüsüne otogar durağından binebilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilir. Ayrıca 555 Otogar – Halkapınar Metro belediye otobüsüne binip Halkapınar durağından havalimanı yönüne giden İZBAN’a aktarma yaparak kolay şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. İzmir otogarı ve havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir. Otogardan havalimanına taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için otogar ve havalimanı arası taksi ücreti 330 TL’dir.

Sefer Bilgisi

13 saat 15 dk  İzmir - Hakkari
 

Hakkari Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır