Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Tiflis Şehir Merkezine Ulaşım

Tiflis Havalimanı, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te bulunan ana uluslararası havalimanıdır. Tiflis Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta yer alır ve dünya genelinde birçok destinasyona uçuşlar düzenler. Tiflis Havalimanı, modern ve yenilikçi bir terminal kompleksine sahiptir. Tiflis Havalimanı'nda birçok havayolu şirketi, iç hatlarda ve uluslararası hatlarda tarifeli ve tarifesiz uçuşlar düzenlemektedir. Tiflis Havalimanı, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika gibi birçok destinasyona doğrudan uçuşlar sunmaktadır. Havalimanı, yoğun seyahat trafiği nedeniyle modern ve geniş bekleme salonları, duty-free mağazaları, restoranlar, kafe ve diğer ticari alanlar da dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunmaktadır.

Tiflis Havalimanı, modern ve güncel güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Yolcular ve bagajları, uluslararası standartlara uygun güvenlik kontrollerinden geçer. Havalimanında ayrıca kargo terminali, VIP ve özel jet hizmetleri gibi özel hizmetler de bulunmaktadır. Tiflis Havalimanı, şehir merkezi ve çevre bölgelerle ulaşım açısından da kolaydır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, otobüs ve özel transfer hizmetleri gibi farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

Tiflis

Tiflis, Gürcistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Kafkasya bölgesinde yer alan Tiflis, tarihi ve kültürel zenginlikleri, güzel mimarisi ve çeşitli turistik cazibe merkezleriyle ünlüdür. Tarihi ve modern unsurları harmanlayan bu eski şehir, Orta Çağ'dan kalma dar sokakları, antik kiliseleri, sarayları ve banyoları ile ziyaretçileri büyüler. Tiflis, antik çağlardan bu yana yerleşim görmüş bir şehirdir. Tarihi kayıtlara göre, Tiflis, 5. yüzyılda Sasani İmparatorluğu tarafından kurulmuştur. Orta Çağ'da Selçuklular, Moğollar, Timurlular ve Safeviler gibi birçok farklı güç tarafından ele geçirilmiştir. Daha sonra Gürcü krallıkları tarafından yönetilmiştir. 19. yüzyılda Rus İmparatorluğu tarafından fethedilen Tiflis, Sovyet dönemi boyunca da önemli bir şehir olmuştur. 1991'de Gürcistan'ın bağımsızlığını kazanmasından bu yana başkent olarak hizmet vermektedir.

Tiflis, zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Şehir, birçok farklı döneme ait mimari yapıları, kiliseleri, sinagogları ve camileri ile ünlüdür. Tiflis'in en ünlü semtlerinden biri olan Eski Şehir, dar sokakları, rengarenk ahşap balkonları ve tarihi yapıları ile dikkat çeker. Narikala Kalesi, Tiflis'in sembolü olarak kabul edilen ve panoramik şehir manzarası sunan bir kaledir. Ayrıca Metekhi Kilisesi, Sioni Katedrali, Anchiskhati Kilisesi, Rustaveli Caddesi ve Özgürlük Meydanı gibi önemli turistik yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Belediye Otobüsü

Tiflis havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Tiflis il merkezine ulaşabilirsiniz. Tiflis havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri 337, 519 olarak numaralandırılmıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Tiflis havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Tiflis havalimanından, Tiflis şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Tiflis havalimanı ve Tiflis şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 17 km’dir. Tiflis havalimanı yakınından binilen taksinin Tiflis şehir merkezine ulaşım ücreti 38.00 GEL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 27 dakika sürmektedir. 

Araç Kiralama

Tiflis havalimanından Tiflis şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Tiflis havalimanından Tiflis şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı,  Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanıdır.  İstanbul Havaalanı'ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik / Kurtköy’de, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 km. mesafede bulunmaktadır. 

İstanbul'un çeşitli semtlerine farklı uzaklıklarda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için pek çok seçenek bulunmaktadır. Anadolu yakasında yer alan semtlerin çoğundan havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşılabilmektedir. Şehir merkezinden havalimanına belediye otobüsleri, HAVAİST servisleri, metro vb. toplu taşıma araçları ile kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına TEM otoyolu bağlantısı ile taksi, özel araç veya araç kiralama seçeneği kullanarak ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İETT otobüsleri ile de şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre havalimanına otobüs ile ulaşım için birçok seçeneğiniz mevcuttur. 4.Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro yönünde 131C Pendik için MR60 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul’da havalimanına ulaşan otobüs hatlarının hareket saatlerini ve geçtiği duraklar hakkında detay bilgiyi iett.gov.tr'den öğrenebilirsiniz.

Metro

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan yolcular, metro ile Sabiha Gökçen Havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na metro ile ulaşabilmek için M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna binmeniz gerekir. Anadolu yakasında bulunan yolcular bulunduğu yerde M4 metrosuna en yakın durağa ulaşarak Sabiha Gökçen Havalimanı yönüne giden metroya binip havalimanına ulaşabilir.

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular ise Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı; Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. İstanbul’un merkezi noktalarından havalimanına ulaşımda toplu taşıma araçları yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kadıköy ve havalimanı arası taksi ücreti 350 TL, Taksim ve havalimanı arası mesafe 430 TL, Pendik ve havalimanı arası mesafe ise 115 TL’dir.

Metrobüs

Anadolu yakasında size en yakın metrobüs durağına gidip metrobüs ile Uzunçayır durağında inerek M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise öncelikle, bulunduğu yerdeki en yakın metrobüs durağına giderek Anadolu Yakası’na doğru giden metrobüse binmelidir. Metrobüs ile Anadolu Yakası’ndan geçtikten sonra Uzunçayır durağında inip M4 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kolay şekilde ulaşabilir.

HAVAİST

HAVAİST, İstanbul’un merkezi noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanına seferler düzenlemektedir. Taksim’den Sabiha Gökçen’e giden HAVAİST otobüsü başka herhangi bir duraktan yolcu almadan direkt olarak havalimanına gitmektedir. Taksim HAVAİST durağı, Gezi Parkı’nın Divan Hotel tarafında, Point Otel’in önünde bulunmaktadır. Kadıköy’den kalkan HAVAİST otobüsü ise Yenisahra durağından da yolcu alıp sonra havalimanına ulaşmaktadır. Kadıköy HAVAİST durağı ise Kadıköy İskele Meydanı’nda, İETT peronlarının yan tarafında bulunmaktadır. Yenisahra’da ise metro istasyonunun çıkışındaki İETT durağındaki HAVAİST durağından servise binebilirsiniz.

Marmaray

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular, Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için otogardan metroya binip, Şirinevler durağında inerek bu duraktan metrobüs ile Uzunçayır durağına ulaşabilirsiniz. Uzunçayır durağında ise M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Harem otogarına otobüsle ulaşım sağlıyorsanız, otobüs firmanızın servislerini kullanarak havalimanına yakın bir konuma ulaşabileceğiniz gibi böyle bir imkanınız bulunmuyorsa Harem üzerinden Kadıköy’e geçmeniz en kolay yöntem olacaktır. Kadıköy’de ise M4 metrosunu veya İETT otobüslerini kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları yerine taksi veya araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

2 saat 1  İstanbul - Tiflis
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır