Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Sivas varışlı uçak biletleri

 Popüler Sivas kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Sivas Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve tarihi öneme sahip bir şehirdir. Tarihi açıdan oldukça zengin olan Sivas, antik dönemlerden beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehirdeki tarihi yerler arasında Ulu Camii, Gök Medrese, Şifaiye Medresesi, Kale Camii, Büyük Gazi Medresesi, İmaret Camii ve Taşhan gibi yapılar yer alır. Ayrıca Sivas, tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle ticaretin ve kültürün önemli merkezlerinden biri olmuştur. Sivas, doğal güzellikleriyle de ünlüdür. Şehirde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır ve tarihi mimarisi ve sanatıyla tanınır. Ayrıca şehirde yer alan Altınyayla Göleti, Yıldız Dağı Milli Parkı, Eğriçimen Yaylası, Kızılırmak Vadisi Milli Parkı gibi doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. Sivas, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ziyaret edilmeye değer bir şehirdir. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri, lezzetli yemekleri ve geleneksel el sanatları ürünleriyle ziyaretçilerini kendine çekmektedir.

Nuri Demirağ havalimanı şehrin Yazıbaşı ilçesinde yer almaktadır.  Nuri Demirağ havalimanı ile Sivas şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 23 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Nuri Demirağ havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Sivas il merkezine ulaşabilirsiniz. Nuri Demirağ havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Nuri Demirağ havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Nuri Demirağ havalimanından, Sivas şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Nuri Demirağ havalimanı ve Sivas şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 23 km’dir. Nuri Demirağ havalimanı yakınından binilen taksinin Sivas şehir merkezine ulaşım ücreti 360 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 31 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 16 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Nuri Demirağ havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Nuri Demirağ havalimanından Sivas şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Nuri Demirağ havalimanından Sivas şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Nuri Demirağ havalimanından Sivas şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nuri Demirağ Havalimanından Otogara Ulaşım

Nuri Demirağ havalimanı ile Sivas otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 23,5 km’dir. Sivas otogarı şehrin Yenişehir mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Sivas otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 2  İstanbul - Sivas
 

Sivas Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır