Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Şarika kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Şarika Şehir Merkezine Ulaşım

Şarika Havalimanı, resmi olarak Şarika Uluslararası Havalimanı olarak bilinir ve Şarika Emirliği, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ana havalimanıdır. Havalimanı, Şarika şehir merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta yer almaktadır. Şarika, Dubai'ye komşu olduğu için, bölgedeki birçok ziyaretçi ve turist Dubai'ye gelirken Şarika Havalimanı'nı da kullanmaktadır. Şarika Havalimanı, modern ve çağdaş tesislere sahip bir havalimanıdır. Yıllık olarak milyonlarca yolcuya hizmet verir ve birçok uluslararası havayolu şirketi tarafından kullanılır. Havalimanı, yolcu trafiği, kargo trafiği ve genel havacılık alanlarını içeren birçok faaliyeti destekler.

Havalimanında yolcuların ihtiyaçlarını karşılayacak bir dizi hizmet sunulmaktadır. Terminal binaları modern ve kullanıcı dostu olarak tasarlanmıştır. Duty-free mağazaları, restoranlar, kafe ve dinlenme alanları gibi birçok perakende ve yeme-içme seçeneği mevcuttur. Şarika Havalimanı, Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer birçok ülkeye düzenlenen uluslararası uçuşlar için bir hub (aktarma merkezi) olarak kullanılır. Havalimanı, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika gibi birçok önemli destinasyona bağlantılar sağlamaktadır. 

Şarika

Şarika, Birleşik Arap Emirlikleri'nin bir şehri olarak bilinir ve Dubai'den yaklaşık 25 km doğuda yer alır. Birleşik Arap Emirlikleri'nin en kalabalık üçüncü şehri olan Şarika, Sharjah Emirliği'nin başkenti ve en büyük şehridir. İslam kültürünün ve geleneklerinin yoğun olarak yaşandığı bu şehir, zengin tarihi, kültürel ve turistik mirası ile ünlüdür. Şarika, zengin Arap kültürüne ev sahipliği yapmaktadır. Geleneksel Arap mimarisi, tarihi yapılar, camiler ve müzeler gibi kültürel mirasları ile ünlüdür. Şarika'da bulunan Şarika Müzesi, İslam kültürü, tarihi ve sanatı hakkında değerli koleksiyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, Şarika'nın tarihi bölgelerinde bulunan restore edilmiş evler ve Osmanlı dönemine ait kalıntılar da ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir.

Şarika, ayrıca modern ve geleneksel sanatın bir araya geldiği birçok sanat galerisine ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde düzenlenen çeşitli kültürel etkinlikler, festivaller ve sergiler de ziyaretçilere zengin bir kültürel deneyim sunmaktadır. Şarika, doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Kumsalları, çölleri ve dağları ile ziyaretçilere doğal güzellikler sunar. Al Majaz Waterfront, Al Qasba, Corniche ve Khalid Lagoon gibi sahil bölgeleri, rekreasyon ve eğlence alanları olarak popülerdir. Ayrıca, Mleiha Bölgesi gibi çevredeki doğal alanlar, tarihi kalıntılar ve arkeolojik alanlar ile ünlüdür. 

Belediye Otobüsü

Sharjah havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Şarika il merkezine ulaşabilirsiniz. Sharjah havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Sharjah havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Sharjah havalimanından, Şarika şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Sharjah havalimanı ve Şarika şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 12 km’dir. Sharjah havalimanı yakınından binilen taksinin Şarika şehir merkezine ulaşım ücreti 49.50 AED’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. 

Araç Kiralama

Sharjah havalimanından Şarika şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Sharjah havalimanından Şarika şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı,  Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanıdır.  İstanbul Havaalanı'ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik / Kurtköy’de, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 km. mesafede bulunmaktadır. 

İstanbul'un çeşitli semtlerine farklı uzaklıklarda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için pek çok seçenek bulunmaktadır. Anadolu yakasında yer alan semtlerin çoğundan havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşılabilmektedir. Şehir merkezinden havalimanına belediye otobüsleri, HAVAİST servisleri, metro vb. toplu taşıma araçları ile kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına TEM otoyolu bağlantısı ile taksi, özel araç veya araç kiralama seçeneği kullanarak ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İETT otobüsleri ile de şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre havalimanına otobüs ile ulaşım için birçok seçeneğiniz mevcuttur. 4.Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro yönünde 131C Pendik için MR60 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul’da havalimanına ulaşan otobüs hatlarının hareket saatlerini ve geçtiği duraklar hakkında detay bilgiyi iett.gov.tr'den öğrenebilirsiniz.

Metro

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan yolcular, metro ile Sabiha Gökçen Havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na metro ile ulaşabilmek için M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna binmeniz gerekir. Anadolu yakasında bulunan yolcular bulunduğu yerde M4 metrosuna en yakın durağa ulaşarak Sabiha Gökçen Havalimanı yönüne giden metroya binip havalimanına ulaşabilir.

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular ise Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı; Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. İstanbul’un merkezi noktalarından havalimanına ulaşımda toplu taşıma araçları yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kadıköy ve havalimanı arası taksi ücreti 350 TL, Taksim ve havalimanı arası mesafe 430 TL, Pendik ve havalimanı arası mesafe ise 115 TL’dir.

Metrobüs

Anadolu yakasında size en yakın metrobüs durağına gidip metrobüs ile Uzunçayır durağında inerek M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise öncelikle, bulunduğu yerdeki en yakın metrobüs durağına giderek Anadolu Yakası’na doğru giden metrobüse binmelidir. Metrobüs ile Anadolu Yakası’ndan geçtikten sonra Uzunçayır durağında inip M4 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kolay şekilde ulaşabilir.

HAVAİST

HAVAİST, İstanbul’un merkezi noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanına seferler düzenlemektedir. Taksim’den Sabiha Gökçen’e giden HAVAİST otobüsü başka herhangi bir duraktan yolcu almadan direkt olarak havalimanına gitmektedir. Taksim HAVAİST durağı, Gezi Parkı’nın Divan Hotel tarafında, Point Otel’in önünde bulunmaktadır. Kadıköy’den kalkan HAVAİST otobüsü ise Yenisahra durağından da yolcu alıp sonra havalimanına ulaşmaktadır. Kadıköy HAVAİST durağı ise Kadıköy İskele Meydanı’nda, İETT peronlarının yan tarafında bulunmaktadır. Yenisahra’da ise metro istasyonunun çıkışındaki İETT durağındaki HAVAİST durağından servise binebilirsiniz.

Marmaray

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular, Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için otogardan metroya binip, Şirinevler durağında inerek bu duraktan metrobüs ile Uzunçayır durağına ulaşabilirsiniz. Uzunçayır durağında ise M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Harem otogarına otobüsle ulaşım sağlıyorsanız, otobüs firmanızın servislerini kullanarak havalimanına yakın bir konuma ulaşabileceğiniz gibi böyle bir imkanınız bulunmuyorsa Harem üzerinden Kadıköy’e geçmeniz en kolay yöntem olacaktır. Kadıköy’de ise M4 metrosunu veya İETT otobüslerini kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları yerine taksi veya araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

4 saat 15 dk  İstanbul - Şarika
 

Şarika Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır