Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Salzburg varışlı uçak biletleri

 Popüler Salzburg kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Salzburg Şehir Merkezine Ulaşım

Salzburg Havalimanı, Avusturya'ya bağlı olan büyük ve sivil bir havalimanıdır. Adını aldığı Salzburg şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. Avusturya'nın en büyük ikinci büyük havalimanı olduğu bilinir. Havalimanının en önemli özelliği Avusturya'da bulunan kayak alanlarına ulaşım sağlayan yolcuların sık kullandıkları bir havalimanı olmasıdır. Şehir merkezine yalnızca 3 km uzaklıkta bulunduğu için şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Çok geniş bir alanı kaplamasa da uzun bir piste sahip olduğu söylenebilir. 1926 yılında hizmete açılmıştır. Ancak bu tarihten itibaren havalimanında türlü değişiklikler yapılmıştır. 2000 yılında Salzburg Havalimanını 1 milyondan fazla yolcu kullanınca havalimanındaki sefer ve havayolu şirketlerinin sayısı artırılmıştır. Havalimanında Terminal bir ve Terminal 2 olmak üzere 2 yolcu terminali bulunur.

Salzburg

Salzburg, Avusturya'ya bağlı olan bir şehirdir. Konumu itibariyle Almanya sınırında ve Alp Dağlarının eteğinde yer alır. Şehrin nüfusu 150.000’den fazladır ve Avusturya'nın en büyük dördüncü şehridir. Belediye Başkanı Harald Preuner olan şehrin en önemli özelliği dünyaca ünlü bestekar Mozart'ın doğduğu şehir olmasıdır. Bu nedenle şehirde her yıl Salzburg Festivali düzenlenir ve bu festival dolayısıyla binlerce insan klasik müzik ziyafet yaşar. Ünlü bestekar Mozart'ı anmak için Mozart'ın doğumu her yıl şehirde kutlanmış ve sabah 8’de tüm kiliselerde kilise çanları çalmıştır. Bu kutlamalar yıl boyunca gerçekleşmeye devam etmiştir.

Tren

Salzburg Havalimanına ulaşım sağlayan ve toplu taşıma araçlarını kullanmaya karar veren yolcular için en hızlı seçeneklerden biri havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren trenleri kullanmaktır. Tren kullanmak isteyen yolcuların yapmaları gereken tek şey havalimanına ulaşım sağladıktan sonra havalimanındaki tren istasyonuna gitmektir. Havalimanında birçok yön tabelası bulunduğu için yön tabelasını takip eden yolcular rahatlıkla tren istasyonunu bulabilirler. İstasyona geldikten sonra şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren trenlerle şehir merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlanabilir.

Otobüs

Salzburg Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanındaki otobüs durağına giderek duraktan hareket eden ve şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren otobüsleri kullanabilirler. Otobüs durağına gelen yolcuların 2 hat numaralı otobüse binmeleri gerekir. Otobüs durağından otobüse binen yolcular yaklaşık 20 dakika içinde şehir merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlayabilirler. Otobüse ödenen ücret 2,5 ila 3 euro arasında değişir. Öğrenciler için indirim uygulandığından öğrencilerin otobüse daha az ücret ödedikleri söylenebilir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra otobüs kullanmaya karar veren yolcuların havalimanındaki gişelerden bilet almaları yeterlidir.

Taksi 

Salzburg Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların birçoğu havalimanından hareket eden tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih etse de toplu taşıma araçları yalnızca belli bir saate kadar aktiftir. Bu nedenle havalimanında toplu taşıma aracı bulamayan yolcuların neredeyse tamamı taksi kullanmayı tercih eder. Havalimanındaki taksi durağına giderek taksiye binen yolcular yaklaşık 10 dakika içinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanıyla şehir merkezi arasındaki mesafe fazla olmadığı için trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkan yolcuların kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağladıkları söylenebilir. 

Aynı zamanda havalimanıyla şehir merkezi birbirine yakın olduğundan yolcuların taksiye fazla ücret ödemelerine gerek kalmaz. Bu nedenle havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren taksileri kullanmanın mantıklı olduğu söylenebilir.

Araç Kiralama

Salzburg Havalimanına ulaşım sağlayan ve şehirde bir süre konaklamayı düşünen yolcular için en mantıklı seçenek havalimanından araç kiralamaktır. Yolcular araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilecekleri gibi kiralık araçla şehirde çok rahat bir şekilde dolaşabilirler. Araç kiralama işlemleri havalimanındaki acentelerden ya da internet üzerinden kolaylıkla halledilebilir.

Sefer Bilgisi

3 saat 3  İstanbul - Salzburg
 

Salzburg Seferli Uçak Firmaları

SSL
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
Visa MasterCard Troy!

Copyright 2024 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır