Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Rotterdam kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Rotterdam Şehir Merkezine Ulaşım

Rotterdam The Hague Havalimanı ya da eski adıyla Rotterdam Havalimanı, Hollanda'ya bağlı olan sivil ve uluslararası bir havalimanıdır. İnşasına 1955 yılında başlanmıştır ve 1956 yılında hizmete açılmıştır. Küçük ve yoğun bir havalimanı olduğu söylenebilir. Hollanda'nın en işlek havalimanları listesinde üçüncü sırada yer alır. Adını aldığı Rotterdam şehrinde bulunur ve bu şehre hizmet eder. Rotterdam The Hague Havalimanının 2019 yılında 2 milyondan fazla yolcuya hizmet verdiği tespit edilmiştir. Rotterdam The Hague Havalimanının en önemli özelliği havalimanında uçuş eğitimi okulunun, hava dalışı kulübünün ve birkaç adet uçuş kulübünün bulunmasıdır. 2010 yılında havalimanının büyümesi için gerekli çalışmalar yapılmış ve yolcu sayısı ikiye katlanmıştır.

Rotterdam

Rotterdam, Hollanda'ya bağlı olan büyük ve kalabalık bir şehirdir. Konumu itibariyle ülkenin güneybatısında yer alır. Avrupa'nın en büyük limanını bünyesinde barındırması dolayısıyla yalnızca Hollanda için değil Avrupa için de önemli bir şehir olduğu söylenebilir. Şehir nüfusunun %8’ini Türkler oluşturur. Bununla birlikte, şehir nüfusunun çoğunluğunu şehre dışarıdan gelenler oluşturur. Şehrin Belediye Başkanı Ahmed Ebutalib’tir. Dikkat çekici bir tarihi olduğu bilinen Rotterdam II. Dünya Savaşı'na tanıklık etmiş bir şehirdir ve savaş sırasında Nazi güçleri tarafından işgal edilmiştir. Savaş sırasında yoğun bombardımana maruz kalan Rotterdam’ın Alman Hava Kuvvetleri saldırısı sonucunda neredeyse tamamen yok olmuştur. Bu nedenle şehirde 1950 yılında iyileştirme çalışmaları başlamış ve 20 yıl içinde şehir yeniden inşa edilerek onarılmıştır.

Otobüs

Rotterdam The Hague Havalimanına oluşum sağlayan yolcuların birçoğu havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren otobüsleri kullanmayı tercih eder. Otobüsler gece hizmet veren ve gündüz hizmet veren otobüsler olarak ikiye ayrılır. Bu nedenle yolcuların her saatte havalimanına otobüs bulabildiklerini söylemek mümkündür. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra havalimanındaki otobüs durağına giden yolcular gündüz otobüsüne bineceklerse 33 hat numaralı otobüse binmeleri gerekir. Gece otobüsünü kullanacak olan yolcuların ise 12 hat numaralı otobüse binmeleri gerekir. 

Metro

Rotterdam The Hague Havalimanından şehir merkezine kısa sürede ulaşım sağlamanın yollarından biri havalimanıyla şehir merkezi arasında hizmet veren metroyu kullanmaktır. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra metro kullanmaya karar veren yolcuların havalimanındaki metro istasyonuna gitmeleri ve E hat numaralı metroya binmeleri gerekir. Metrolar oldukça hızlı olduğu ve metrolarda trafik sorunu olmadığı için kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen yolcuların metro kullanmaları tavsiye edilir.

Bisiklet

Rotterdam The Hague Havalimanına bahar veya yaz aylarında ulaşım sağlayan yolcular fazla eşyaları olmaması durumunda havalimanından bisiklet kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Yolcuların birçoğu bagajları dolayısıyla bisiklet kiralamaktan kaçınsa da fazla eşyası olmayan yolcular bisiklet seçeneğini değerlendirerek şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama

Rotterdam The Hague Havalimanına ulaşım sağlayan ve bir süre şehirde konaklamayı düşünen yolcular havalimanındaki acentelere giderek ya da araç kiralama şirketlerine ait olan web sitelerine girerek araç kiralama işlemlerini tamamlayabilirler. 

Araç kiraları seçilen aracın modeline bağlı olarak değişiklik göstereceği için yolcuların ilk etapta araç modellerini detaylıca incelemeleri gerekir. Araç kiralamanın maliyeti biraz fazla olsa da yolcular araç modellerine göz atarak bütçelerine uygun bir aracı tercih edebilirler. Araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen ancak fazla ücret ödemek istemeyen yolcular lüks araçlar yerine standart araçları tercih ederek daha az para ödeyebilirler. Araç kiralama işlemleri araç kiralama firmalarına ait olan web siteleri üzerinden dakikalar içinde halledilebildiği için yolcuların havalimanındaki acentelere gitmeleri şart değildir.

Sefer Bilgisi

8 saat  İstanbul - Rotterdam
 

Rotterdam Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır