Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Miami varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Miami Şehir Merkezine Ulaşım

Miami Havalimanı, Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı olan uluslararası bir havalimanıdır. Adını bulunduğu Miami şehrinden alır. Hizmet verdiği Miami şehrine yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunur. Bu nedenle şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşımın kolay olduğu söylenebilir. Sivil bir havalimanı olarak kullanılan Miami Havalimanı 1928 yılında hizmete açılmıştır. Oldukça eski bir havalimanı olmasına karşın yoğun ve büyük bir havalimanı olduğunu da söylemek mümkündür. 2021 yılında incelenen istatistiklere göre uluslararası kargo trafiğinde ABD genelinde birincidir. ABD'nin en işlek ikinci havalimanı olma özelliğini de taşır. 

Miami

Miami, Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı olan ve Florida eyaletinde bulunan bir şehirdir. Belediye Başkanı Francis X. Suarez, şehir menajeri Johnny Martinez’dir. Yerli ve yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret edilen bir yer olmasına karşın Atlas Okyanusu’nun kıyısında bulunan bir kıyı kenti olarak tanımlandığı için özellikle yaz aylarında kalabalık hale gelir. Şehirde en çok gelişen sektör turizm sektörüdür. Bu nedenle şehirde hareketli bir gece hayatının olduğu ve gezilecek birçok yerin bulunduğu söylenebilir. Oldukça yoğun bir nüfusa sahip olan Miami'de yaklaşık 5000 Türk'ün yaşadığı bilinir. Şehirde bulunan Miami Limanı dünyanın en büyük yolcu limanı olma özelliğini taşır. Uzun yıllardan beri Amerika Birleşik Devletleri'nin New York'tan sonra en popüler olan şehirlerinin başında gelir.

Taksi

Miami Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların birçoğu konforlu olduğu ve daha kısa sürede şehir merkezine ulaşım sağladığı için havalimanındaki taksileri kullanmayı tercih eder. Aynı zamanda havalimanındaki taksiler her gün ve her saatte aktiftir. Miami Havalimanı yoğun ve büyük bir havalimanı olması dolayısıyla havalimanından şehir merkezine giden birçok toplu taşıma aracı bulunsa da yolcular her saatte toplu taşıma aracı bulamayabilir. Bu durumda taksi kullanmak tek seçenek olabilir. Miami Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezine gitmek için taksi kullanmaya karar veren yolcuların gidecekleri yere bağlı olarak ödeyecekleri ücret değişse de standart ücret üzerinden hesaplandığında yaklaşık 109 dolar ödeyeceklerini söylemek mümkündür. Taksiyle şehir merkezine yapılan yolculuklar yaklaşık 20 dakika sürer.

Tren

Miami havalimanına ulaşım sağladıktan sonra hızlı bir toplu taşıma aracı kullanmaya karar veren yolcular havalimanından hareket eden trenler aracılığıyla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra havalimanındaki tren istasyonuna giden ve istasyondan trene binen yolcular yaklaşık yarım saat içinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Trenle yapılacak olan yolculuklarda trene ödenecek ücret 3 dolardır. Bu nedenle trenin havalimanında kullanılacak en ucuz toplu taşıma araçlarından biri olduğunu söylemek mümkündür. Trenler belli bir saate kadar aktif olduğu için tren kullanacak olan yolcuların trenlerin aktif olduğu saatlerde havalimanına ulaşım sağlayacaklarından emin olmaları gerekir.

Yolcu Servisi

Miami Havalimanındaki servis kalkış noktasından hareket eden yolcu servisleri aracılığıyla şehir merkezindeki birçok noktaya ulaşım sağlamak mümkündür. Yolcular tercihe bağlı olarak rezervasyon yaptıkları otelin servis hizmeti varsa otel servisinden yararlanabilir ya da havalimanındaki servis hizmetinden faydalanabilirler. Havalimanına ait olan yolcu servisleri yaklaşık yarım saat içinde şehir merkezine varır ve ücreti 2,75 dolardır.

Otobüs 

Miami Havalimanı ulaşım sağlayan yolcular için en hesaplı toplu taşıma araçlarının başında otobüsler gelir. Otobüsler trenlerden de ucuz olduğu için birçok yolcu havalimanına ulaşım sağladıktan sonra otobüs aracılığıyla şehir merkezine gitmeyi tercih eder. Ancak otobüslerin trene kıyasla biraz daha yavaş olduğunu söylemek mümkündür. Havalimanındaki otobüs durağına giderek duraktan hareket eden otobüsleri kullanan yolcuların şehir merkezine tahmini varış süreleri 35 dakikadır. Otobüs kullanan yolcuların otobüse ödeyecekleri ücret ise 2 dolardır.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır