Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Kayseri varışlı uçak biletleri

 Popüler Kayseri kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Kayseri Şehir Merkezine Ulaşım

Kayseri, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir. Tarihi, kültürü ve turistik yerleri ile ünlü olan Kayseri, aynı zamanda sanayisi ve ticaretiyle de dikkat çekmektedir. Kayseri, 4000 yıllık tarihi geçmişi olan bir şehirdir. Hittitler, Persler, Romalılar, Selçuklular, Osmanlılar ve Cumhuriyet dönemi gibi birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Şehir, tarihi eserleri, camileri, kiliseleri ve medreseleri ile ünlüdür. Kayseri'de bulunan tarihi yerler arasında Kayseri Kalesi, Hunat Hatun Camii, Gevher Nesibe Medresesi, Sahabiye Medresesi, Zinciriye Medresesi ve Kültepe'deki arkeolojik sit alanları bulunmaktadır. Kayseri'nin turistik yerleri arasında Erciyes Dağı bulunmaktadır. Erciyes, Türkiye'nin en yüksek dağı olup, kış turizmi için önemli bir merkezdir. Ayrıca, şehir merkezinde bulunan ve Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Ulu Camii de turistlerin ilgisini çekmektedir. Kayseri ayrıca, Kapuzbaşı Şelalesi, Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Talas ilçesi gibi doğal güzellikleri de barındırmaktadır.

Erkilet havalimanı şehrin Hilal mahallesinde yer almaktadır.  Erkilet havalimanı ile Kayseri şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ve metro ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve şehir merkezine taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye Otobüsü

Erkilet havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleriyle Kayseri il merkezine ulaşabilirsiniz. Erkilet havalimanının çıkışında belediye otobüslerinin kalkış yeri mevcuttur. Havalimanı yakını konumlardan binilebilen belediye otobüsleri numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Erkilet havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi belediye otobüsünün kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Yolcu Servisi 

Erkilet havalimanından, Kayseri şehir merkezine ulaşım sağlayabilen bazı otobüs firmalarının kendine ait servis hizmeti ile havalimanından şehir merkezine gitmek mümkündür. Havayolu firmalarının sağladığı servis hizmeti için servislerin kalkış ve varış saatlerini öğrenmek için tercih edilen havayolu firmasının havalimanındaki danışma merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Minibüs

Erkilet havalimanından Adana şehir merkezine giden minibüsler ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Erkilet havalimanından Kayseri şehir merkezine giden minibüsler bulunmaktadır. Ancak minibüslerin kalkış saatleri değişiklik gösterebilir. Havalimanı yakınından kalkan minibüsler numaralandırılmamıştır. Havalimanının danışma bölümüne ulaşarak Erkilet havalimanından şehir merkezine ulaşım için hangi minibüslerin kullanılabileceğini danışabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek de bir seçenektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.  Erkilet havalimanı ve Kayseri şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 7 km’dir. Erkilet havalimanı yakınından binilen taksinin Kayseri şehir merkezine ulaşım ücreti 96 TL’dir. Havalimanı ve şehir merkezi arası taksi yolculuğu yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Taksinin açılış ücreti ise 35 TL’dir.

HAVAŞ

Havaş, Türkiye'de bir havaalanı servis şirketidir. Havaş, Türkiye'deki birçok büyük havalimanında yolcu taşımacılığı hizmetleri sunar. Havaş otobüsleri, yolcuları havalimanından kent merkezine veya kent merkezinden havalimanına taşır. Havaş otobüsleri, yolcuların bagajları için özel bölümlere sahiptir ve her bir yolcu için bir bagaj taşıma hakkı vardır. Erkilet havalimanından Havaş’ın hareket saatleri genellikle havalimanında en çok uçuş sağlayan havayolu şirketlerinin uçuş tarifelerine bağlıdır.  Erkilet havalimanından Kayseri şehir merkezine araçlar her saat başı hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için havalimanı içerisindeki Havaş danışma departmanına uğrayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Erkilet havalimanından Kayseri şehir merkezine mesafe fazla olduğundan, araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlamak uygun bir seçenek olabilir. Online ya da yüz yüze şekilde gerçekleştirebileceğiniz kiralama işleminin ardından, size tahsis edilen araba ile Erkilet havalimanından Kayseri şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erkilet Havalimanından Otogara Ulaşım

Erkilet havalimanı ile Kayseri otogarı arası mesafe yaklaşık olarak 13 km’dir. Kayseri otogarı şehrin Şeker mahallesinde yer almaktadır. Havalimanının hemen dışında bulunan belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında taksi bulabilir ve Kayseri otogarına taksiyle ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ya da araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

1 saat 25 dk  İstanbul - Kayseri
 

Kayseri Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır