Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Bakü kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Bakü Şehir Merkezine Ulaşım

Haydar Aliyev Havalimanı, Batı Asya ile Doğu Avrupa’nın kesişim noktasında yer alan Kafkasya’da bulunan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin hem en büyük şehri, hem de başkenti Bakü’ye hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır.

Haydar Aliyev Havalimanı, Bakü’nün 20 km kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Bütün Kafkasya bölgesinin en büyük ve en işlek havalimanı olan Haydar Aliyev Havalimanı, ismini eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’den almıştır.

Haydar Aliyev Havalimanı, 1980 senesi itibarı ile hizmete açılmıştır.

Haydar Aliyev Havalimanı’nın; 2700 m ve 3200 m asfalt ve beton yüzeyli iki adet pisti mevcuttur.

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan, Bakü kent merkezine gidebilmek için çeşitli ulaşım imkanları mevcuttur. Kentte yer alan farklı ulaşım opsiyonlarından, kendiniz için en uygun olan ulaşım aracını tercih ederek, Bakü kent merkezine kolayca geçiş sağlayabilirsiniz.

Bakü

Kafkasya’da yer alan Azerbaycan’ın hem en büyük şehri hem de başkenti olan Bakü, Hazar Denizi’nin batı kıyısında bulunmaktadır. Bakü, Kafkasya bölgesinin en büyük şehridir. 

2140 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan Bakü’nün, 2020 yılı itibarı ile 2,293,700 kişilik bir nüfusu vardır.

Bakü, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kültürel, sanayi ve ticari açıdan önemli bir merkezidir.

Otobüs

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan Bakü kent merkezine gidebilmek için havalimanı otobüsleri ideal bir seçenektir. Otobüsler, ekonomik bir ulaşım aracı olduğundan kent içerisinde sıkça tercih edilen ulaşım araçlarıdır.

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan, Bakü şehir merkezinde yer alan 28 Mayıs caddesine, her yarım saatte bir otobüs seferi bulunmaktadır. 

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan Bakü kent merkezine otobüs ile yolculuk, yaklaşık olarak 50 dk sürmektedir.

Haydar Aliyev Havalimanı’nın kuzey ve güney terminallerinin birinci katından kalkan 116 numaralı otobüs hattını kullanarak, kolayca Bakü kent merkezine geçiş sağlayabilirsiniz. 28 Mayıs caddesine ulaşım sağladığınızda, buradan Hazar Denizi kıyısına yaklaşık 15 dk yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Terminal 1 ve Terminal 2 çıkışında yer alan Aero Express Bus ulaşım araçları, doğrudan şehir merkezine gitmektedir. Bu otobüsler, 7 gün 24 saat hizmet vermekte olup, 30 dakikada bir hareket etmektedir. Bu otobüsler ile Bakü kent merkezine ulaşım yaklaşık olarak 30 dk sürmektedir. 

Metro

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan direkt olarak metro ile Bakü kent merkezine ulaşım mümkün değildir. Ancak; 116 numaralı otobüs hattını kullanarak, 35 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile İçerişehir’e geçebilir, buradan Köroğlu metro istasyonuna ulaşabilirsiniz. Bu istasyondan, çeşitli hatları bulunan metroları kullanabilir, Bakü’nün dilediğiniz lokasyonuna kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan hızlı ve konforlu bir şekilde Bakü kent merkezine gitmek için, taksileri tercih edebilirsiniz. Haydar Aliyev Havalimanı’nın terminal binası çıkışından taksilere kolayca erişebilirsiniz. Taksi ile yaklaşık 25 ile 30 dk içerisinde Bakü kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi, toplu taşıma seçeneklerine göre pahalı bir ulaşım aracıdır. Ancak; hızlı olması nedeni ile tercih edilen bir ulaşım aracıdır.

Uber

Uber, Bakü’de güvenilir bir ulaşım aracıdır. Uber aracılığı ile Haydar Aliyev Havalimanı’ndan Bakü kent merkezine kolayca geçiş sağlayabilirsiniz. Uber uygulamasını telefonunuza indirerek, havalimanına Uber çağırabilir, Uber ile doğrudan Bakü kent merkezine geçiş yapabilirsiniz. 

Uber ücreti, taksi ücretine göre çok daha ekonomiktir.

Araç Kiralama

Haydar Aliyev Havalimanı’ndan direkt olarak Bakü kent merkezine gidebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Haydar Aliyev Havalimanı’nda pek çok araç kiralama hizmeti veren firma mevcuttur. Dilediğiniz firma ile anlaşarak, kolayca araç kiralayabilirsiniz.

Araç kiralama ücreti; kiralamak istediğiniz aracın model ve markasına, kiralamak istediğiniz gün sayısına göre değişmektedir. 

Kiraladığınız araç ile havalimanından Bakü kent merkezine gidebilmek için Boyukshor otobanına çıkmanız gerekmektedir. Bu otobandan Ziya Bunyadov kavşağına bağlanır, ardından Haydar Aliyev caddesine bağlanırsınız. Caddenin sonunda Bakü şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Sefer Bilgisi

8 saat 3  İstanbul - Bakü
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır