Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Almatı kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Almatı Şehir Merkezine Ulaşım

Almatı Havalimanı, topraklarının büyük bir bölümü Orta Asya’da, küçük bir bölümü ise Doğu Avrupa’da bulunan Kazakistan’ın en büyük şehri Almatı’da bulunan uluslararası bir havalimanıdır.

Almatı Havalimanı, Almatı kent merkezine 18 km mesafede yer almaktadır. Almatı Havalimanı, 2019 yılında yaklaşık olarak 6,4 milyon yolcuyu misafir ederek hizmet vermiştir.

Almatı Havalimanı, 1935 senesinde hizmete açılmıştır.

Almatı Havalimanı’ndan, Almatı kent merkezine gidebilmek için pek çok ulaşım imkanı mevcuttur. Kentte mevcut olan bu ulaşım imkanlarından, sizin için en uygun olan ulaşım aracını tercih ederek, kolay ve pratik bir şekilde Almatı kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Almatı

Almatı, 7 bağımsız Türk devletinden biri olan Kazakistan’ın en büyük şehri ve eski başkentidir. 

Almatı, Kazakistan Cumhuriyeti’nin güneydoğusunda yer almaktadır. Orta Asya’nın en gelişmiş kozmopolitan kentlerinden birisi olan Almatı, 2.000.900 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Almatı’da pek çok AVM, restoran, otel ve gazino bulunmakta olup, zengin bir yaşam sunmaktadır. Turistik bir kenttir.

Otobüs

Almatı Havalimanı’ndan Almatı kent merkezine rahat ve ekonomik bir şekilde gidebilmek için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Otobüsler, diğer ulaşım seçeneklerine kıyasla çok daha makul ücretler karşılığında ulaşım hizmeti verdiğinden, yolcuların en sık tercih ettiği ulaşım araçlarından birisidir.

Almatı Havalimanı’ndan kalkan; 79, 86, 106 ya da 92 numaralı otobüs hatlarını kullanabilir, oldukça kolay bir şekilde Almatı kent merkezine geçiş sağlayabilirsiniz.

Otobüsler, Almatı Havalimanı’ndan sabah saat 07.00 itibarı ile hareket etmektedir. Otobüsler, her 15 dakikada bir havalimanından, kent merkezine gitmek üzere kalkmaktadır.

Taksi

Almatı Havalimanı’ndan, Almatı kent merkezine taksi aracılığı ile hem konforlu hem de oldukça hızlı bir şekilde geçebilir, zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Almatı Havalimanı’nda taksilerin tümü resmi taksiler olup, sabit ücret tarifesi sunmaktadırlar.

Taksiler, Almatı Havalimanı’nın gelen yolcu terminalinin çıkışında bulunmaktadır. Buradan taksilere kolayca erişebilirsiniz. Bu taksi durağında, ücret tarifesinin yer aldığı panoyu inceleyebilirsiniz. Almatı Havalimanı taksileri, 3 farklı opsiyona sahiptir:

  • Economy Taxi Almaty: En ucuz opsiyonlardandır.
  • Leader Taci: Orta sınıf bir taksidir. Kredi kartı ile ödeme seçeneği mevcuttur.
  • Taxi Maxim: Lüks sınıf taksidir. Konforlu bir araçtır.

Bütçenize göre en uygun taksiyi tercih edebilir, hızla Almatı kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel Transfer

Almatı Havalimanı’ndan, Almatı kent merkezine özel transfer hizmeti alarak kolayca geçiş sağlayabilirsiniz. Kişi sayısı fazla olan ya da bagaj sayısı fazla olan yolcular için ideal ulaşım araçlarıdır. 

Özel transfer araçları; konforlu olması, güvenlik açısından bir sorun teşkil etmemesi, İngilizce bilen şoförlerin olması ve sabit ücretler karşılığında ulaşım hizmeti vermesi nedeni ile tercih edilmektedirler.

Almatı Havalimanı’nda, özel transfer aracı hizmeti sunan pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan bazıları şu şekildedir:

  • Welcome Taxi
  • Almaty City Tour
  • Taxiyo
  • Advantour
  • I Hate Taxis
  • Almaty Travel

Dilerseniz Almatı Havalimanı’nda, dilerseniz ise online olarak özel transfer hizmeti satın alabilirsiniz. Yukarıda sıralanan firmaların web siteleri üzerinden araç türlerini ya da transfer ücretlerini inceleyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Almatı Havalimanı’ndan, araç kiralayarak oldukça konforlu bir şekilde, Almatı kent merkezinde istediğiniz lokasyona erişim sağlayabilirsiniz.

Araç kiralamak, dilediğiniz noktalara doğrudan gidebileceğiniz için oldukça avantajlıdır. Bütçeniz ve zevkiniz doğrultusunda, Almatı Havalimanı’nda size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. 

Almatı Havalimanı’nda, Hertz ve Aero Auto Express araç kiralama hizmeti sağlayan firmalar mevcuttur. Bu firmaların online rezervasyon imkanı bulunmaktadır. Dilerseniz, online olarak da araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, Almatı Havalimanı’na vardığınızda bu noktalardan araç kiralayabilirsiniz.

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır