Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Mardin varışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Mardin Şehir Merkezine Ulaşım

Mardin Havalimanı Mardin iline bağlı olan ve Mardin il merkezine yaklaşık 15 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Mardin şehir merkezine gitmek üzere Mardin Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Mardin Havalimanı ile Mardin şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür. 

Belediye Otobüsü

Mardin Havalimanıyla Mardin şehir merkezi arasında hizmet veren birçok toplu taşıma aracı bulunduğu için Mardin Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra il merkezine gidecek olan yolcuların zorlandıklarını söylemek mümkündür. Havalimanı Kızıltepe ilçesinde bulunduğu için havalimanına ulaşım sağlayan yolcular il merkezine giderken Kızıltepe ilçesi ile Mardin il merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Havalimanına ulaşım sağlayan yolcular havalimanına en yakın otobüs durağına gittikten sonra Mardin il merkezine ulaşım sağlayan belediye otobüsleriyle il merkezindeki birçok yere aktarma yapmadan varabilirler. 

Yolcu Servisi  

Mardin Havalimanında yolcular için hazır bekleyen yolcu servisleri aracılığıyla Mardin il merkezine ulaşım sağlanabilir. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra servis kullanmaya karar veren yolcuların servislerin kalkış noktasına gitmeleri gerekir. Servisler genellikle havalimanlarının giriş ve çıkış bölümlerinde bulunduğu için yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra direkt çıkış noktasına yönelmeleri servisleri bulmaları için yeterli olur. Yolcu servisleri uçakların hareket saatlerine göre havalimanında hazır bulunduğu ve tam olarak dolana kadar havalimanında beklediği için yolcuların tahmini varış sürelerini hesaplayarak yola çıkmaları havalimanında bekleme sürelerini kısaltır.

Minibüs

Kızıltepe ilçe merkezi ile Mardin il merkezi arasında hizmet veren Kızıltepe minibüslerini kullanan yolcular kolaylıkla il merkezindeki birçok yere varabilirler. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra Kızıltepe ilçe merkezine gelen yolcular ilçe minibüsleri aracılığıyla Mardin il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Ancak minibüsler havalimanından hareket etmediği için minibüs kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekir. Minibüslerin kalkış noktasına giderek minibüs kullanacak olan yolcuların havalimanından Kızıltepe ilçe merkezine taksiyle ya da farklı bir araçla ulaşım sağlamaları gerekir.

Taksi

Mardin şehir merkeziyle Mardin Havalimanı arasında yaklaşık 15 km mesafe bulunduğundan Mardin Havalimanından taksi tutarak Mardin şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 20 dakikadır. Havalimanından taksi tutarak şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 240 TL’dir. 

HAVAŞ  

Mardin Havalimanından hareket eden HAVAŞ servislerini kullanan yolcular kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine varabilirler. HAVAŞ servisleri 07:00 ila 17:45 arasında hizmet verdiği için gece geç saatlerde havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların HAVAŞ servislerini kullanmaları mümkün olmaz. Bu durumda yolcular farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirmelidir.

Araç Kiralama

Mardin Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra il merkezine gitmek için araç kiralamaya karar veren yolcular araç kiralama şirketleriyle görüşebilir ve araç kiralayarak kısa süre içerisinde havalimanından il merkezine ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralama hizmetinden faydalanarak aktarma yapmaya gerek kalmadan kısa sürede il merkezindeki her yere ulaşım sağlamak mümkün olduğu için birçok yolcunun araç kiralama hizmetinden faydalandığı söylenebilir. Araç kiralama hizmeti için ödenecek sabit bir ücret yoktur. Fiyatlar yolcuların seçtikleri araç modeline göre değiştiği için yolcuların bütçelerine uygun bir araç modelini seçmeleri gerekir.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Mardin Havalimanı ile Mardin Otogarı arasında yaklaşık 19 km mesafe bulunur. Mardin Havalimanından yola çıkarak Mardin Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 25 dakikadır. Mardin Havalimanından otogara gidecek olan yolcular belediye otobüsü, yolcu servisi, taksi ve minibüs gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Taksi tutacak ya da araç kiralayacak olan yolcular havalimanından otogara aktarmasız ulaşım sağlayabilseler de toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların havalimanından otogara giderken aktarma yapmaları gerekebilir.

Isparta Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Havacılık dünyasında ISE kısaltması ile bilinen Isparta Süleyman Demirel Havalimanı; Isparta ve Burdur il merkezleri ile Keçiborlu ve Dinar ilçe merkezlerinin tam ortasında bir konuma sahiptir. 1997 yılında hizmete giren havalimanı uluslararası hava trafiğine açıktır. İç hat ve dış hat terminallerinin aynı binada hizmet verdiği havalimanı, çeşitli eğitim kurumları tarafından pilotaj eğitimi için de kullanılmaktadır.

Süleyman Demirel Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan halk otobüsü, yolcu servisi vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Isparta’da şehir merkezinden havalimanına ulaşım özel halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Isparta şehir merkezinden ya da Burdur şehir merkezinden, iki şehre eşit mesafede konumlanan havalimanına ulaşmaya çalışıyorsanız S.S. 52 No’lu Gülkent Otobüsçüler ve Servisçiler Kooperatifi tarafından sağlanan otobüs hizmetini kullanabilirsiniz. Isparta şehir merkezi İyaş Park Otel önünden hareket eden Gülkent otobüslerine binerek havalimanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. S.S. 52 No’lu Gülkent Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından işletilen uçak iniş seferlerine göre hareket eden otobüsler tüm yolcular inene kadar beklemektedir.

Yolcu Servisi

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile hem havalimanından şehir merkezine hem de şehir merkezinden havalimanına gitmeniz oldukça kolaydır. Türk Hava Yolları'nın yalnızca İstanbul uçuşları için olmak üzere kaldırdığı yolcu servisleri şehir merkezinden hareket etmektedir. Detaylı bilgiyi Süleyman Demirel Havalimanı telefon adresine ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Yolcu servisleri, havalimanına ulaşım için yolculardan belirli bir ücret almaktadır.

Taksi

Isparta şehir merkezi ve Süleyman Demirel Havalimanı arası mesafe yaklaşık 30 kilometredir.  Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Isparta şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Isparta şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 465 TL’dir.

Araç Kiralama

Isparta şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. İster Isparta’nın turistik beldelerinde, ister şehrin merkezine yakın bölgelerde, rahatlıkla ulaşabileceğiniz araç kiralama firmaları mevcuttur. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Isparta şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir.  Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Isparta Otogarından Havalimanına Ulaşım

Isparta otogarından havalimanına ulaşmak için öncelikle şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Isparta otogarından bilet aldığınız otobüs firması ile iletişime geçerek servis aracı ile veya otogar içersindeki danışmalara başvurarak otogar içerisinde şehir merkezine ulaşan minibüslerin kalkış yerini öğrenerek otogardan merkeze ulaşabilirsiniz. Ayrıca otogardan geçen K4 numaralı otobüs ile İstasyon Meydanı yakınında inebilir ve buradan hareket edecek olan servis araçlarına binip havalimanına ulaşabilirsiniz. Isparta’da şehir içi ulaşım genellikle özel halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. S.S 18 No’lu Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından işletilen halk otobüslerine otogardan binerek şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Isparta şehir merkezi İyaş Park Otel önünden hareket eden Gülkent otobüslerine binerek havalimanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.  Ayrıca otogardan şehir merkezine ulaşıp oradan bineceğiniz taksi ile havalimanına hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirisiniz.

Sefer Bilgisi

17 saat 5  Isparta - Mardin
 
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır