Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Kopenhag Şehir Merkezine Ulaşım

Kopenhag Havalimanı Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki ana uluslararası havalimanıdır.  Danimarka'nın Oresund Bölgesi'ndedir. Havalimanı, İskandinav ülkelerindeki en büyük havalimanı olup Avrupa’daki en eski uluslararası havalimanlarından biri konumundadır. Havalimanının diğer adı Kastrup Havalimanı’dır.  Amager Adası'nda yer alan havalimanı, Kopenhag şehir merkezinden 8 kilometre uzaklıktadır. Oresund Köprüsü'nün diğer kıyısında yer alan Malmö şehir merkezinden ise 24 kilometre uzaklıktadır.

Kopenhag Havalimanından Kopenhag şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçları veya özel araç seçeneğini kullanarak havalimanından şehir merkezine kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Kopenhag Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama, otel servisi, otobüs ya da metro ve tren gibi çeşitli ulaşım seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkündür.

Kopenhag

Kopenhag, Danimarka'nın başkenti ve en yüksek nüfuslu şehridir. Kopenhag Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden birisidir. Bu nedenle toplu ulaşım kullanarak şehrin her bölgesini 24 saat boyunca rahatlıkla gezebilirsiniz. Otobüs, metro, deniz otobüsü ve tren gibi birçok ulaşım seçeneği mevcuttur. Kopenhag yılın çoğunluğunda soğuk olan bir şehirdir. Ocak şubat gibi kış aylarının en çetin geçtiği dönemde hava sıcakları 2 dereceden yükseğe çıkmıyor. Yazın ise hava sıcaklıkları yaklaşık 20 derecelerde seyrediyor.

Otobüs

Kopenhag'ın merkezine çift yönlü birçok otobüs hattı vardır. Terminaller arasında çalışan ücretsiz terminal otobüsleri de vardır. Terminal otobüsü P1'den Terminal 2 ve 3'e, oradan da Terminal 3'teki tren istasyonuna/Metro istasyonuna ve P15, P17 ve P19 otoparklarına gider ve ardından aynı şekilde tekrar geri döner. 5C Hattı, Kopenhag Havalimanı ile diğer otobüs ve tren bağlantılarına aktarmanın mümkün olduğu Kopenhag merkezi arasında çalışır. 24 saat boyunca yolculara hizmet veren 5C numaralı otobüsler sayesinde, şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 5C otobüs hattı sizi doğrudan Kopenhag Merkez İstasyonu, Belediye Sarayı Meydanı, Nørreport ve diğer istasyonlara götürür.

Metro

Metro istasyonu, Terminal 3'ün hemen yanında yer almaktadır. Terminal 3 binasından binebileceğiniz metro ile şehir merkezine konforlu ve hesaplı şekilde gitmeniz mümkündür. Havalimanındaki metro istasyonundan, şehir merkezine ulaşım yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Metro, gündüz ve akşam saatlerinde 4-6 dakika, gece 15-20 dakika aralıklarla çalışmaktadır. Metro biletleri, istasyondan ve DSB'nin Terminal 3'teki gişesinden satın alınmaktadır. 

Tren

Şehirlerarası trenler, Kopenhag Havalimanı ile Kopenhag şehir merkezi arasında çalışır. Havalimanı ile İsveç'in Malmö kenti arasında da tren seferleri var. Tren istasyonunu Terminal 3'te bulabilirsiniz. Trenle şehir merkezine ulaşmak isteyenler ise havalimanında bulunan tren istasyonundan 10 dakika aralıklarla hareket eden trenlere binebilir. Tren ve metro biletleri, DSB'nin Terminal 3'teki bilet gişesinden satın alınabilir. Yüksek hızlı tren ile Danimarka’daki pek çok farklı noktaya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Kopenhag Havalimanı ile Kopenhag şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 8 kilometredir. Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanının Terminal 2 ve Terminal 3 binalarından binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kopenhag Havalimanı’ndan kent merkezine taksiler trafiğe bağlı olarak 20 dakikada ulaşmaktadır. Bu yolculuk için yaklaşık olarak 35 avro ödemek gerekmektedir.

Otel Servisi

Kopenhag şehrinde bulunan kimi konaklama merkezlerinin misafirleri için havalimanı servisleri mevcuttur. Havalimanına ulaşmadan önce konaklayacağınız otel ile iletişime geçerek havalimanından şehir merkezine ulaştıran servis araçları ile ilgili bir yolculuk planı oluşturabilir ve havalimanında indiğinizde otel servisi ile kolay şekilde istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Şehir Arabası

Kopenhag Havalimanında indiğinizde, sizi ve ailenizi evinize götürebilecek bir şehir içi arabayı kolayca ayırtabilirsiniz. P7'ye gidin ve hangi sağlayıcıyı istediğinize bağlı olarak GreenMobility uygulaması veya SHARE NOW uygulaması aracılığıyla rezerve ettiğiniz istediğiniz şehir arabasını seçin. Arabayla işiniz bittiğinde arabayı sokağa park ediyorsunuz. Sadece çalışma bölgesi içinde olması gerektiğinin farkında olmanız gerekir. Kopenhag şehrinde şehir içi araç kiraladığınızda sadece aracı kullandığınız dakika başına ödeme yaparsınız.

Araç Kiralama

Havalimanının Terminal 2 ve Terminal 3 binalarında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İster şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Enterprise, Europcar, Hertz, Budget ve Sixt bulunmaktadır.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı,  Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanıdır.  İstanbul Havaalanı'ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik / Kurtköy’de, Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 km. mesafede bulunmaktadır. 

İstanbul'un çeşitli semtlerine farklı uzaklıklarda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için pek çok seçenek bulunmaktadır. Anadolu yakasında yer alan semtlerin çoğundan havalimanına toplu taşıma araçları ile ulaşılabilmektedir. Şehir merkezinden havalimanına belediye otobüsleri, HAVAİST servisleri, metro vb. toplu taşıma araçları ile kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına TEM otoyolu bağlantısı ile taksi, özel araç veya araç kiralama seçeneği kullanarak ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İETT otobüsleri ile de şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre havalimanına otobüs ile ulaşım için birçok seçeneğiniz mevcuttur. 4.Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S, Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro yönünde 131C Pendik için MR60 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul’da havalimanına ulaşan otobüs hatlarının hareket saatlerini ve geçtiği duraklar hakkında detay bilgiyi iett.gov.tr'den öğrenebilirsiniz.

Metro

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan yolcular, metro ile Sabiha Gökçen Havalimanına kolay şekilde ulaşabilir. Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na metro ile ulaşabilmek için M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna binmeniz gerekir. Anadolu yakasında bulunan yolcular bulunduğu yerde M4 metrosuna en yakın durağa ulaşarak Sabiha Gökçen Havalimanı yönüne giden metroya binip havalimanına ulaşabilir.

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular ise Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı; Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. İstanbul’un merkezi noktalarından havalimanına ulaşımda toplu taşıma araçları yerine taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Kadıköy ve havalimanı arası taksi ücreti 350 TL, Taksim ve havalimanı arası mesafe 430 TL, Pendik ve havalimanı arası mesafe ise 115 TL’dir.

Metrobüs

Anadolu yakasında size en yakın metrobüs durağına gidip metrobüs ile Uzunçayır durağında inerek M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise öncelikle, bulunduğu yerdeki en yakın metrobüs durağına giderek Anadolu Yakası’na doğru giden metrobüse binmelidir. Metrobüs ile Anadolu Yakası’ndan geçtikten sonra Uzunçayır durağında inip M4 metrosuna aktarma yaparak havalimanına kolay şekilde ulaşabilir.

HAVAİST

HAVAİST, İstanbul’un merkezi noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanına seferler düzenlemektedir. Taksim’den Sabiha Gökçen’e giden HAVAİST otobüsü başka herhangi bir duraktan yolcu almadan direkt olarak havalimanına gitmektedir. Taksim HAVAİST durağı, Gezi Parkı’nın Divan Hotel tarafında, Point Otel’in önünde bulunmaktadır. Kadıköy’den kalkan HAVAİST otobüsü ise Yenisahra durağından da yolcu alıp sonra havalimanına ulaşmaktadır. Kadıköy HAVAİST durağı ise Kadıköy İskele Meydanı’nda, İETT peronlarının yan tarafında bulunmaktadır. Yenisahra’da ise metro istasyonunun çıkışındaki İETT durağındaki HAVAİST durağından servise binebilirsiniz.

Marmaray

Avrupa Yakası’nda bulunan yolcular, Avrupa yakasındaki en yakın Marmaray durağına giderek (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli Anadolu Yakası’na geçtikten sonra ise  Ayrılık Çeşmesi İstasyonunda inerek buradan M4 metrosuna binip havalimanına ulaşabilir. Ayrıca Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binerek Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmeli ve buradan M4 metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Otogarından Havalimanına Ulaşım

Esenler otogarından Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için otogardan metroya binip, Şirinevler durağında inerek bu duraktan metrobüs ile Uzunçayır durağına ulaşabilirsiniz. Uzunçayır durağında ise M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen metrosuna binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Harem otogarına otobüsle ulaşım sağlıyorsanız, otobüs firmanızın servislerini kullanarak havalimanına yakın bir konuma ulaşabileceğiniz gibi böyle bir imkanınız bulunmuyorsa Harem üzerinden Kadıköy’e geçmeniz en kolay yöntem olacaktır. Kadıköy’de ise M4 metrosunu veya İETT otobüslerini kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları yerine taksi veya araç kiralama seçeneği ile de havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

 

Kopenhag Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır