Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Antalya varışlı uçak biletleri

 Popüler Antalya kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Iğdır Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehit Bülent Aydın Havalimanı Iğdır iline bağlı olan ve Iğdır il merkezine yaklaşık 17 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Şehit Bülent Aydın Havalimanına gitmek üzere şehir merkezinden yola çıkacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Şehit Bülent Aydın Havalimanı ile Iğdır şehir merkezi arasındaki mesafe fazla değildir. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma araçları, taksi ya da şahsi araçlarıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmaları mümkündür.

Belediye Otobüsü

Iğdır il merkeziyle şehit Bülent Aydın Havalimanı arasındaki mesafe pek fazla olmasa da havalimanı merkezi bir konumda bulunmadığı için yolcuların toplu taşıma araçlarını kullanmaları durumunda havalimanına varış sürelerinin uzayacağını unutmamaları gerekir. Bununla birlikte, Iğdır il merkezinden yola çıkarak şehit Bülent aydın Havalimanı'na aktarmasız ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yoktur. Iğdır il merkezinde aktif olan toplu taşıma araçlarını kullanacak olan yolcuların aktarma yapmaları gerekeceğinden aktarma yapmak istemeyen yolcuların il merkezinden taksi tutarak havalimanına gitmeleri gerekir. Taksi tutmak istemeyen yolcular araç kiralama hizmetinden de yararlanabilirler. Ancak araç kiralamak ve taksi tutmak toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli olduğu için yolcuların birçoğu araç kiralamak ve taksi tutmak yerine toplu taşıma araçlarını kullanarak aktarma yapmayı tercih eder.

Minibüs

Iğdır iline bağlı olan herhangi bir ilçeden yola çıkarak havalimanına gidecek olan yolcuların Iğdır il merkeziyle Iğdır iline bağlı ilçeler arasında hizmet veren ilçe minibüslerini kullanmaları gerekir. Ancak Iğdır il merkezinden yola çıkarak havalimanına ulaşım sağlayan bir minibüs yoktur. Bu nedenle yolcuların yalnızca aktarma aşamasında minibüsleri kullanabileceklerini söylemek mümkündür. Iğdır iline bağlı herhangi bir ilçeden yola çıkacak olan yolcular bulundukları ilçedeki minibüs durağına gittikten sonra Iğdır minibüsüne binmeli ve Iğdır il merkezindeki minibüs durağında inmelidir. İlçe merkezinden il merkezine ulaşım sağladıktan sonra tekrar aktarma yapmak yolculara fazla vakit kaybettireceği için yolcuların havalimanına geç kalmamak adına hızlı hareket etmeleri ve önceden tüm planlamaları yapmaları tavsiye edilir. 

Taksi

Iğdır şehir merkeziyle Şehit Bülent Aydın Havalimanı arasında yaklaşık 17 km mesafe bulunduğundan şehir merkezinden taksi tutarak Şehit Bülent Aydın Havalimanına ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 25 dakikadır. Şehir merkezinden taksi tutarak Şehit Bülent Aydın Havalimanına ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 270 TL’dir. 

Araç Kiralama

Iğdır il merkezinde hizmet veren araç kiralama şirketleriyle görüşen yolcular araç kiralayarak il merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Araç kiralamak isteyen yolcular için net bir rakam belirlemek mümkün değildir. Zira araç kiralama ücretleri seçilen araç modellerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Tüm araç kiralama şirketleri yolculara birden fazla seçenek sunduğu için yolcuların bütçelerine uygun olan bir araç modelini tercih ederek kiralamaları mümkündür.

Iğdır Otogarından Şehit Bülent Aydın Havalimanına Ulaşım  

Şehit Bülent Aydın Havalimanı ile Iğdır Otogarı arasında yaklaşık 15 km mesafe bulunur. Iğdır Otogarından yola çıkarak Şehit Bülent Aydın Havalimanına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 20 dakikadır. Iğdır Otogarından Şehit Bülent Aydın Havalimanına aktarma yapmadan ulaşım sağlamak mümkün olmadığı için otogardan havalimanına gitmek üzere yola çıkacak olan yolcuların aktarma yapmaları kaçınılmazdır. İlk etapta otogardan Iğdır il merkezine ulaşım sağlayan yolcular il merkezindeki çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirerek havalimanına gitmelidir. Bu aşamada otogardan hareket eden yolcular servis hizmeti olan bir otobüs firmasını tercih etmişlerse otogardan ücretsiz yolcu servisleriyle yola çıkabilirler. Yolcular servis hizmeti olmayan firmalarla seyahat etmişlerse otogardan belediye otobüsü ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla yola çıkarak il merkezine ulaşım sağlayabilirler. 

Sefer Bilgisi

7 saat 1  Iğdır - Antalya
 

Antalya Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır