Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 En Ucuz Houari Boumedienne Arpt Havalimanı Kalkışlı Uçak Biletleri

 En Ucuz Houari Boumedienne Arpt Havalimanı Varışlı Uçak Biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Houari Boumedienne Arpt Havalimanı Hakkında

Houari Boumediene Havalimanı, Cezayir ülkesine bağlı olan ve Cezayir’in başkenti olan Cezayir şehrinde bulunan bir havalimanıdır. Cezayir uçak bileti almak isteyen yolcular Houari Boumediene Havalimanında hizmet veren havayolu şirketlerinden herhangi birini seçebilirler. 1924 yılında hizmete açılan ve 99 yıllık tarihi olan Houari Boumediene Havalimanı oldukça eski bir havalimanıdır. Houari Boumediene Havalimanının işleticisi EGSA Cezayir’dir. 

Houari Boumediene Havalimanı Nerede?

Cezayir’e bağlı olan Cezayir şehrinde bulunan Houari Boumediene Havalimanı, bulunduğu Cezayir şehir merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta yer alır. Houari Boumediene Havalimanı çok merkezi bir konumda bulunmadığı için şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayacak olan yolcuların erkenden yola çıkmaları gerekir. Aksi takdirde yolcuların şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine ulaşım süreleri uzayacaktır. Toplu taşıma aracı kullanan yolcular daha geç bir saatte havalimanına ulaşım sağlayacakları için hızlı bir şekilde havalimanına ulaşım sağlaması gereken yolcuların toplu taşıma araçları yerine taksi tutmaları ya da araç kiralamaları tavsiye edilir. Cezayir şehir merkezinden araç kiralayarak veya taksi tutarak yola çıkan bir yolcu yaklaşık yarım saat içinde Houari Boumediene Havalimanına ulaşım sağlayabilir.

Houari Boumediene Havalimanına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Houari Boumediene Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu taşıma araçları şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren metro ve şehir içi otobüstür. Ancak her yolcu toplu taşıma aracıyla havalimanına ulaşım sağlamayı tercih etmeyebilir. Bu nedenle yolcular için şehir merkezinden araç kiralama ya da taksi tutma seçeneği de mevcuttur.

Houari Boumediene Havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların kullanabilecekleri araçlar şöyle sıralanabilir;

  • Ücreti yaklaşık 600 dinar olan taksiler
  • Şehir merkezinden yarım saatte bir hareket eden ve ücreti 20 dinar olan şehir içi otobüsler
  • Ücreti 50 dinar olan ve şehir merkezindeki metro istasyonundan hareket eden metro 
  • Araç kiralama

Houari Boumediene Havalimanının Özellikleri Nelerdir?  

Cezayir Havalimanı ve Cezayir Uluslararası Havalimanı olarak da bilinen Houari Boumediene Havalimanına eski Cezayir devlet başkanı olduğu bilinen Houari Boumediene’nin adı verilmiştir. Houari Boumediene Havalimanı Cezayir'e hizmet veren başlıca uluslararası havalimanı olduğu için oldukça işlek ve yoğun bir havalimanı olduğunu söylemek mümkündür. Deniz seviyesinden 25 m yükseklikte bulunan Houari Boumediene Havalimanında 2’si standart biri helikopter pisti olmak üzere 3 adet uçuş pisti bulunur. Havalimanındaki standart uçuş pistlerinin uzunluğu 3.500 m ve yüzeyleri asfalttır. Helikopter pistinin uzunluğu ise 72x26, yüzeyi zifttir. Cezayir Bağımsızlık Savaşı ile ilgili birçok kaynakta Maison Blanche Airport olarak geçen Houari Boumediene Havalimanı, çok eski zamanlardan beri aktif olarak kullanılan ve daima önemli bir havalimanı olarak gösterilen havalimanlarından olmuştur. İkinci Dünya Savaşı sırasında aktif olarak kullanıldığı bilinen Houari Boumediene Havalimanı İngiliz Komandoları ve İngiliz Piyade Timitarafından ele geçirilmiştir. İngilizler tarafından ele geçirilen Houari Boumediene Havalimanı savaş döneminde önemli bir aktarma merkezi olarak kullanılmıştır. Geçmişten günümüze birçok değişikliğe uğradığı bilinen Houari Boumediene Havalimanında terminal 1, terminal 2 ve terminal 4 olmak üzere toplam 3 adet terminal bulunur.

Houari Boumediene Havalimanına Hangi Şirketler Uçuyor?

Cezayir uçak bileti alacak olan yolcuların ilk etapta Houari Boumediene Havalimanı'nda hizmet veren havayolu şirketlerini incelemeleri gerekir. Houari Boumediene Havalimanında hizmet veren havayolu şirketleri ASL Hava Yolları Fransa, İngiliz Hava Yolları, Katar Havayolları, Suudi Arabistan Hava Yolları, İTA Havayolları, Tassili Hava Yolları ve Türk Hava Yolları gibi şirketlerdir.

Houari Boumedienne Arpt Havalimanı Havalimanı Konumu

Houari Boumedienne Arpt Havalimanı Uçak Firmaları

Turkish Airlines
Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır