Uçuşlar yükleniyor, bekleyin....

Seferler yükleniyor, bekleyin....

 Popüler Iğdır kalkışlı uçak biletleri

Heybilet Mobil uygulamasını şimdi indirin!

Heybilet mobil uygulaması ayrıcalıklarından hemen yararlanın ,  bol bol puan , mobile özel kampanyalar ve dahası ...

Havalimanından Iğdır Şehir Merkezine Ulaşım

Şehit Bülent Aydın Havalimanı Iğdır iline bağlı olan ve Iğdır il merkezine yaklaşık 17 km mesafede bulunan bir havalimanıdır. Iğdır şehir merkezine gitmek üzere Şehit Bülent Aydın Havalimanından ayrılacak olan yolcuların değerlendirebileceği birden fazla ulaşım seçeneği bulunur. Şehit Bülent Aydın Havalimanı ile Iğdır şehir merkezi arasındaki mesafenin pek az olduğu söylenemez. Bu nedenle yolcuların toplu taşıma aracı kullanmaları durumunda aktarma yapmaları gerekebilir.  

Belediye Otobüsü 

Şehit Bülent Aydın Havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların Iğdır il merkezindeki herhangi bir yere gitmek istemeleri durumunda toplu taşıma araçlarını kullanmaları mümkündür. Ancak Iğdır ilinde hizmet veren belediye otobüsleri il merkezinden havalimanına ya da havalimanından il merkezine ulaşım sağlamadığı için yolcuların havalimanından belediye otobüsü aracılığıyla il merkezine gitmeleri mümkün değildir. Şehit Bülent Aydın Havalimanı merkezi bir konumda bulunmadığı için il merkezine gidecek olan yolcuların kullanacakları toplu taşıma aracına bağlı olarak aktarma yapmaları da gerekebilir. Ancak havalimanındaki mevcut toplu taşıma araçlarıyla aktarma yapmaya gerek kalmadan il merkezine gitmek de mümkündür.

Yolcu Servisi  

Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na ulaşım sağladıktan sonra havalimanından hareket eden servisler aracılığıyla il merkezine gitmeyi planlayan yolcular Gürel Turizm’e ait yolcu servislerini kullanarak il merkezindeki birçok yere ulaşım sağlayabilirler. Havalimanından hareket eden yolcu servisleri aktarma yapmadığı ve az maliyetli olduğu için birçok yolcu tarafından tercih edilir. Servis kullanmak isteyen yolcuların havalimanına ulaşım sağladıktan sonra servislerin kalkış noktalarına gitmeleri gerekir. Servis kalkış noktasından hareket ederek il merkezine ulaşım sağlayan yolcu servisleri uçakların hareket saatlerine göre havalimanında hazır beklediği için yolcuların havalimanına ulaşım sağlayacakları saate göre plan yapmaları ve hazırlıklı olmaları tavsiye edilir.

Minibüs

Şehit Bülent Aydın Havalimanından Iğdır il merkezine ulaşım sağladıktan sonra Iğdır’a bağlı bir ilçeye gidecek olan yolcuların Iğdır il merkezindeki minibüs durağına ulaşım sağlamaları ve minibüs durağından ilçe minibüslerine aktarma yapmaları gerekir. İlçe minibüsleri havalimanından hareket etmediği için Iğdır’a bağlı herhangi bir ilçeye gidecek olan yolcuların aktarma yapmaları kaçınılmazdır. Ancak ilçe minibüsleri direkt olarak ilçelerdeki minibüs duraklarına ulaşım sağladığı için ilçe minibüsü kullanacak olan yolcuların ek bir aktarma yapmalarına gerek kalmaz.

Taksi

Iğdır şehir merkeziyle Şehit Bülent Aydın Havalimanı arasında yaklaşık 17 km mesafe bulunduğundan Şehit Bülent Aydın Havalimanından taksi tutarak Iğdır şehir merkezine ulaşım sağlamak için yola çıkan bir kişinin tahmini varış süresi 25 dakikadır. Şehit Bülent Aydın Havalimanından taksi tutarak Iğdır şehir merkezine ulaşım sağlayanların ödeyecekleri ücret ise yaklaşık 270 TL’dir.

Araç Kiralama

Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na ulaşım sağlayan yolcuların havalimanındaki araç kiralama şirketleriyle görüşerek araç kiralamaları ve kiralık araçla il merkezine ulaşım sağlamaları mümkündür. Araç kiralama ücreti seçilen aracın modeline bağlı olarak değişiklik gösterdiği için yolcular bütçelerine uygun olan modeli tercih edebilir ve bu şekilde il merkezindeki her yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirler.

Havalimanından Otogara Ulaşım  

Şehit Bülent Aydın Havalimanı ile Iğdır Otogarı arasında yaklaşık 15 km mesafe bulunur. Şehit Bülent Aydın Havalimanından yola çıkarak Iğdır Otogarına ulaşım sağlayacak olan yolcuların tahmini varış süreleri 20 dakikadır. Şehit Bülent Aydın Havalimanından otogara gidecek olan yolcular gibi ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Havalimanından otogara direkt ulaşım sağlayan bir toplu taşıma aracı olmadığı için yolcuların önce il merkezine, daha sonra otogara gitmeleri gerekir. İl merkezinden hareket eden 3 hat numaralı belediye otobüsleri ile şehir merkezinden otogara gitmek mümkündür. Aynı zamanda il merkezinden hareket eden otogar minibüsleriyle de otogara gidilebilir. Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen yolcular ise il merkezinden taksi tutarak otogara ulaşım sağlayabilirler.

Hatay Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin en güneyindeki havalimanlarından biri olan Hatay Havalimanı, gerek turistik, tarihi ve kültürel gerekse iş dünyası açısından oldukça popüler bir kentin ana havalimanı olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin en önemli turistik beldelerinden biri olan İskenderun’a sadece 45 km uzaklıkta yer alan Hatay Havalimanı, Antakya ilçesine de 25 km mesafede konumlanmıştır. Hem iç hem de dış hat uçuşlarına açık olan havalimanı, Hatay’ın iki popüler destinasyona yakın olması nedeniyle de çok sayıda yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Hatay Havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya özel araç seçeneğini kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüsü, HAVAŞ vb. toplu taşıma araçları veya taksi seçeneği ile merkezden havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Hatay’da havalimanına ulaşan 2 belediye otobüs hattı bulunmaktadır. Hatay’da 133 ve 204 numaralı otobüsler havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir. 133 Lazkiye Caddesi – Uğur Mumcu Bulvarı – Ulus Meydanı – Defne Hastanesi – Üniversite – Havaalanı otobüs hattı Daskiye Caddesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Şükrü Güçlü Bulvarı, Uğur Mumcu Bulvarı, Esentepe Futbol Sahası, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Parkı, Ulus Meydanı, İstiklal Caddesi, Stadyum, 75.Yıl Bulvarı, AFAD merkezi duraklarından geçerek havalimanına ulaşmaktadır. 204 numaralı otobüs ise Ovakent Mahallesi durağından hareket edip havalimanına ulaşmaktadır. 

Taksi

Hatay şehir merkezi ve Süleyman Demirel Havalimanı arası mesafe yaklaşık 25 kilometredir.  Taksiler, havaalanından şehir merkezine gitmenin en hızlı ulaşım türüdür. Hatay şehir merkezinden havalimanına taksi seçeneği ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına hızlı ve konforlu şekilde taksi ile ulaşmak isteyen yolcular için Hatay şehir merkezi ve havalimanı arası taksi ücreti 390 TL’dir.

HAVAŞ

Hatay’da havalimanına ulaşım seçenekleri arasında en çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biri de HAVAŞ otobüsleridir. Hatay Havalimanı ve şehir merkezi arası karşılıklı ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüs seferleri bulunmaktadır. Hatay şehir merkezinden havalimanına ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan HAVAŞ otobüsleri ile havalimanına kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Uçak kalkış saatine göre sefer programı olan HAVAŞ otobüsleri Antakya ve İskenderun'dan hareket etmektedir. İskenderun'dan kalkan HAVAŞ otobüsü Pac Meydanı Shell Benzin İstasyonu Önü, Sahil Yolu (Ziraat Bankası karşısı-Anıt), Atatürk Bulvarı, İsmet İnönü Caddesi (Fener Caddesi), Prime Mall Karşısı (Migros), Deniz Alayı, E-91 Karayolu'nu takip edip havalimanına ulaşmaktadır. Antakya'dan kalkan HAVAŞ otobüsü ise Gündüz Caddesi, Atatürk Caddesi, Vali Ürgen Meydanı, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü karşısından Antakya - İskenderun karayolunu kullanarak havalimanına ulaşmaktadır.

Araç Kiralama

Hatay merkez ve Antakya başta olmak üzere hemen hemen tüm Hatay ilçelerinde, Hatay Havalimanı’nda araç teslimi olacak şekilde kabul eden bir araç kiralama firması bulunmaktadır. Havalimanındaki araç kiralama şirketlerinin şubelerini Hatay şehir merkezinde araştırıp, bu araçlardan birini seçerek havalimanına ulaşmak kolay ve konforlu ulaşım yöntemidir. Kendiniz için en uygun olan aracı seçip şehir merkezinden havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebilir ve seçmiş olduğunuz aracın havalimanındaki ofisine ulaşıp aracı teslim ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Hatay Otogarından Havalimanına Ulaşım

Hatay otogarından havalimanına ulaşım için, önce otobüs bileti aldığınız otobüs firmasının havalimanına yakın bir noktaya yolcu taşıma hizmeti olu olmadığını otobüs firması ile iletişime geçerek öğrenebilir ve buna göre bir yolculuk planı oluşturabilirsiniz. Hatay Havalimanına ulaşan HAVAŞ otobüs servislerinden yararlanabilmeniz için öncelikle otogardan şehir merkezine ulaşmanız gerekir. Otogardan geçip şehir merkezi yönüne giden belediye otobüsleri veya dolmuşlara binilerek HAVAŞ’ın otobüslerinin hareket ettiği durakta inerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca otogardan şehir merkezine ulaştıktan sonra şehir merkezinden havalimanına ulaşan belediye otobüs hatlarını kullanabilir, taksi veya araç kiralama seçenekleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sefer Bilgisi

7 saat 5  Hatay - Iğdır
 

Iğdır Seferli Uçak Firmaları

Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright 2023 © Heybilet.com Tüm Hakları Saklıdır